X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поезія Лесі Українки

Завантажити презентацію

Поезія Лесі Українки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Група «Літературні критики» “На крилах Лесиних пісень”

Слайд 2

Понад століття тому на небі нашої поезії спалахнула зірка – Леся Українка Свій перший вірш “Надія” написала у дев”ятирічному віці, та сповнений він аж ніяк не дитячими думками та почуттями. Появу його спричинив арешт та заслання батькової сестри Олени Антонівни…

Слайд 3

Уперше ім”я Лесі Українки з”явилось у 1884 році у львівському журналі “Зоря”, де було надруковано вірші 13-літньої поетеси “Конвалія” і “Сафо”. У 1893 році у Львові вийшла перша поетична збірка “На крилах пісень” Цю збірку вона відкрила рядками: До тебе, Україно, наша бездольная мати, Струна моя перша озветься…

Слайд 4

З кінця 80-х років Леся Українка живе у Києві і стає душею літературного об”єднання творчої молоді “Плеяда” З “Плеядою” пов”язаний початок роботи Лесі Українки-прозаїка. “Святий вечір”, “Така її доля” та ін.

Слайд 5

Одночасно молода письменниця займається перекладами. Переклад оповідань м.Гоголя “Запропаща грамота” та “Зачароване місце”. Виданий 1885р. У Львові. Та найбільше уваги приділяє вона поезії Генріха Гейне. У 1892р. у Львові з”явилась українською мовою “Книга пісень” німецького поета, куди ввійшли 92 переклади Лесі Українки.

Слайд 6

“добровільне вигнання” Це був час не лише натхненної праці, крилатих злетів, а й роки важких страждань. Пекуче боліла нога вражена туберкульозом. Лікарі радили теплий клімат. Перша поїздка 15-річної Лесі до Чорного моря викликала багато вражень, які вилились в ліричному циклі “Подорож до моря”.

Слайд 7

В Криму 1897р. Леся Українка познайомилась зі Сергієм Мержинським. Мержинський високо цінував письменницьку працю Лесі Українки, шанував її талант, силу волі. Велике горе спідкало Лесю у березні 1901р. помер Сергій Мержинський, людина, для якої вона “почала нову мрію життя, вмерла і воскресла”.

Слайд 8

Уста говорять: “він навіки згинув!” А серце каже: “ні, він не покинув!” Так починається одна з поезій, присвячених Мержинському. Його образ оживає у віршах “Завжди терновий вінець”, “Порвалася нескінчена розмова” та в багатьох інших.

Слайд 9

У 1899р. у Львові виходить друга поетична збірка Лесі Українки “Думи і мрії”, письменниця активно друкується у журналах, готує нову збірку “Відгуки”, яка вийшла у Чернівцях 1902р. В поезії Лесі Українки переважають громадянські мотиви. Своєрідним ліричним монологом духу непокори, віри й надії став вірш “Contra spem spero”.

Слайд 10

Свій цвіт душі вилила Леся Ураїнка у “Лісовій пісні”. Драма написана 1911р. На Кавказі вже тяжко хворою письменницею в стані особливого душевного піднесення. Породила цей твір туга за рідним краєм, за казкою дитинства. Добро і зло, вірність і зрада, поетичне покликання і буденщина зіткнулись у цій драмі, яка закликає зберегти в серці “те, що не вмирає”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література