X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Багряний - Прозаїк, поет, драматург, публіцист

Завантажити презентацію

Іван Багряний - Прозаїк, поет, драматург, публіцист

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІВАН БАГРЯНИЙ (1906-1963) Прозаїк, поет, драматург, публіцист. Вічним бунтарям і протестантам, Всім, хто родився рабом і не хоче бути ним, Всім скривдженим і зборканим і своїй бідній матері крик свого серця присвячую

Слайд 2

Народився – 2 серпня 1906, с. Куземин (нині Сумська область) Справжнє ім’я – Іван Павлович Лозов’яга (рус. Лозов’ягін) Псевдоніми, криптоніми – Багряний, Полярний, Дон, Кочерга Батько – Павло Петрович Лозов’яга, муляр Мати – Євдокія Іванівна Кривуша Дружина – Антоніна Зосімова, другий шлюб - Галина Тригуб Діти – Борис і Наталя (перший шлюб), Роксолана та Нестор Magnum opus – “Тигролови”, “Сад Гетсиманський” Помер – 25 серпня 1963, Новий Ульм (ФРН) ВІЗИТНА КАРТКА ПИСЬМЕННИК

Слайд 3

ОСВІТА

Слайд 4

Літературний шлях З 1925 року друкується в журналах “Глобус”, “Всесвіт”, “Гарт”, “Червоний шлях”, “ Життя і революція ”. Того ж року видає збірку новел “Чорні силуети” під псевдонімом “Іван Полярний” збірка віршів “До меж заказаних” (1927) поеми “Монголія” (1929) поема “Ave Maria” (1929), роман у віршах “Скелька” (1929).

Слайд 5

Період ув’язнень і концтаборів Івана Багряного було заарештовано 16 квітня 1932 року в будинку “Слово” (м.Харків), у квартирі В. Вражливого за  звинуваченням у контрреволюційній пропаганді та агітації. Другий арешт – знову у Харкові, 1938 рік за новими звинуваченнями: участь чи навіть керівництво у націоналістичній контрреволюційній організації. Автобіографічні подробиці про ці п'ять років життя — арешт, тортури, втечу із заслання й повернення на батьківщину — письменник використав у романі «Сад Гетсиманський»

Слайд 6

Період Другої Світової Війни 1943 року переїздить до Львова, бере активну участь в УПА. На Галичині Іван Багряний за два тижні написав роман “Тигролови”. Українське підпілля допомагає йому надрукувати роман, який спочатку мав назву “Звіролови”. Пізніше він був перекладений багатьма мовами, а в Австрії та Німеччині його було визнано  найкращим твором для молоді.   

Слайд 7

Еміграція У 1945 році в Новому Ульмі Багряний разом зі своїми однодумцями  заснував Українську революційно-демократичну партію (УРДП). Видавав газету  “Українські вісті”. Ця газета української діаспори проіснувала до 2000 року і була  “трибуною … нової еміграції, бідної матеріально, але сильної духом”. Він також випускав видання УРДП: “Наша боротьба”,  “Наші позиції”

Слайд 8

 Іван Багряний пробував себе як маляр, він автор портретів Михайла Грушевського, Симона Петлюри,  Докії Гуменної, Григорія Китастого.

Слайд 9

Тематика творчості Викриття системи більшовицького терору. Показ жорстоких і підступних методів роботи каральних органів. Розвінчання більшовицької системи господарювання і знущання з людей. Розповідь про страждання українського народу у більшовицькому «раю». Безкомпромісне і аргументоване викриття російського великодержавного шовінізму. Звернення до історії і боротьба проти Росії. Змалювання долі української людини у вирі Другої світової війни. Віра в перемогу добра над злом.

Слайд 10

Вшанування пам’яті та нагороди 1963 року філія (ОДУМ) в Чикаго розпочала акцію за надання Нобелівської премії Іванові Багряному, але його несподівана смерть перешкодила офіційному висуненню на цю нагороду. 1992 року Іванові Багряному посмертно присудили Державну премію України імені Тараса Шевченка. 1996 року, засновано премію імені Івана Багряного 15 вересня 2006 року Віктор Ющенко видав Указ «Про відзначення 100-річчя від дня народження Івана Багряного». 25 вересня 2007 року введено в обіг ювілейну монету«Іван Багряний».

Слайд 11

Презентацію виконали учні 44 групи Буйбарова Марина Срібранець Михайло

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література