X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Політичні права та свободи громадян"

Завантажити презентацію

"Політичні права та свободи громадян"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Політичні права та свободи громадян Підготували учні 11 класу Мирненської ЗОШ I-III ступенів

Слайд 2

Політичні права Політи чні права  — права та свободи, які захищають громадянина від несправедливості з боку уряду й держави та забезпечують можливість брати участь в громадянському й політичному житті суспільства. Один із двох загальних видів всесвітньо визнаних прав людини. Вони забезпечують захист від  і вимагають, щоб держава надавала певні юридичні і політичні можливості. Ці права викладені в Міжнародному пакті про громадянські та політичні права і в статтях 1–21Загальної декларації прав людини.

Слайд 3

Політичні права: Право людини на життя Право на повагу людської гідності Право на свободу Особиста недоторканність Недоторканність житла Право на свободу пересування і вільний вибір місця проживання Право на свободу думки і совісті Свобода світогляду і віросповідання Таємниця листування, телефонних переговорів, телеграфної та іншої кореспонденції Невтручання в особисте і сімейне життя

Слайд 4

Право людини на життя Конституція України закріплює право на життя за допомогою заборони свавільного (незаконного) позбавлення життя. Верховна Рада України скасувала кримінальне покарання у вигляді смертної кари. Ніхто не може бути позбавлений життя навіть за рішенням державного органу. Другий важливий компонент закріплення права на життя — право людини на самозахист від протиправних посягань на життя і здоров’я.

Слайд 5

Право на повагу людської гідності Конституція України прямо забороняє: катування людини; жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність поводження з людиною; застосування покарань, які є жорстокими, нелюдськими або такими, що принижують гідність людини; медичні, наукові чи інші досліди щодо людини без її вільної згоди. Наведена конституційна норма є відтворенням положень, які містяться у ст. 5 Загальної декларації прав людини, статтях 7 і 10 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. З Європейської конвенції з прав людини.