X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Суспільно – політичні течії та рухи

Завантажити презентацію

Суспільно – політичні течії та рухи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Суспільно – політичні течії та рухи

Слайд 2

Завдання уроку Розкрити причини виникнення суспільно – політичних рухів у Росії та Європі; Розкрити особливості декабристського руху в Росії та утопічного соціалізму; вчитися встановлювати причинно – наслідкові зв»язки; Позитивно та толерантно ставитися до діячів суспільного руху, небайдужих до майбутнього своєї країни.

Слайд 3

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Декабристи; Слов»янофіли; Західники; Утопічний соціалізм. Опорні дати: 1816р. – створення «Союзу порятунку»; 1818р. – створення «Союзу благоденства»; 14 грудня 1825 р. – повстання декабристів; 29 грудня 1826 р. – повстання Чернігівського полку.

Слайд 4

План Суспільно – політичні течії та рухи в Росії. Політичні репресії. О.Герцен. Слов»янофіли та західники. Суспільно – політична думка Європи.

Слайд 5

Вищі органи влади Російської імперії ІМПЕРАТОР СИНОД Вища духовна установа СЕНАТ Вища судова інстанція ДЕРЖАВНА РАДА Законодавчий орган при імператору МІНІСТЕРСТВА Олександр І

Слайд 6

Становий поділ населення росії в І половині ХІХ століття Привілейовані Непривілейовані Дворянство ( 600 тис. чол), духівництво, Купецтво, козацтво Селяни ( 30 млн.чол), з ний 20 млн. – кріпаки Міщани Звільнені від сплати податків і рекрутської повинності Сплачували подушну подать і відбували рекрутську повинність 1. В якій країні існував яскраво виражений становий поділ населення? 2. За що боровся третій стан у Франції? 3. Чи задовольняло російських селян власне становище?

Слайд 7

Яка важлива подія відбулася в історії Російської держави в 1812 році? Завдяки чому вдалося перемогти армію Наполеона? На що сподівався російський народ, приймаючи активну участь у боротьбі з Наполеоном?

Слайд 8

Причини зародження декабристського руху Відмова Олександра І від проведення реформ в середині країни та захист основ абсолютної монархії та феодального ладу; Зростання національної свідомості у зв»язку з патріотичним піднесенням під час Вітчизняної війни 1812 року; Знайомство з життям європейських країн та порівняння з дійсністю самодержавно – кріпосницькою Росією. Декабристи – учасники таємних організацій у Російській імперії, що готували державний переворот, спрямований проти самодержавства і кріпосного права. Організатори – гвардійські офіцери.

Слайд 9

Організації декабристів СОЮЗ ПОРЯТУНКУ 1816р СОЮЗ БЛАГОДЕНСТВА 1818 р. ПІВДЕННЕ ТОВАРИСТВО 1821р. П.ПЕСТЕЛЬ «Руська правда» ПІВНІЧНЕ ТОВАРИСТВО 1821р. М.МУРАВЙОВ «Конституція»

Слайд 10

На матеріалі п.1.3 заповніть таблицю та визначте відмінності між програмними документами товариств декабристів Руська правда Конституція Державний устрій Ставлення до кріпосного права Наділення селян землею Демократичнісвободи

Слайд 11

Повстання декабристів 14 грудня 1825 р. – повстання в Петербурзі, організоване членами «Північного товариства». 29 грудня повстання Чернігівського полку. Розправа царизму з декабристами.

Слайд 12

Ідейні напрямки в суспільному русі росії Консерватизм Радикалізм Лібнралізм С.Уваров Теорія офіційної народності Принципи: Самодержавство, православ»я , Народність. Ідея єдності царя і народу. О.Герцен В.Бєлінський Слов»янофіли західники Шляхи подальшого розвитку Росії – свій особливий шлях або шляхом розвитку європейських країн.

Слайд 13

О.Герцен Теорія общинного соціалізму. Шлях переходу – народна революція або мирним шляхом.

Слайд 14

Утопічний соціалізм На основі п.4 §8 визначте основні ідеї соціалістів утопістів. Чому ідеї були утопічними.? Шарль Фур»є

Слайд 15

Закріплення Які суспільно – політичні рухи та течії виникли в І половині ХІХ століття?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія