X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Моє право на працю

Завантажити презентацію

Моє право на працю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Право на працю

Слайд 2

Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права ст. 6 «...право на працю включає право кожної людини дістати можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується, і здійснює належні кроки до забезпечення цього права».

Слайд 3

Конституція України ст. 46 «кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку вільно погоджується».

Слайд 4

Право на працю Це можливість одержання суспільно корисної роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості.

Слайд 5

Основні закони про працю Конституція України Кодекс законів про працю України

Слайд 6

Пошук роботи самостійно, через знайомих, переглядати оголошення, через державну службу зайнятості.

Слайд 7

Переглядаючи оголошення, одразу відкидайте такі пропозиції, що: пропонують високий заробіток; пропонують роботу за кордоном (особливо якщо не зазначена кваліфікація, а лише стать чи зовнішність); обіцяють великі перспективи дівчатам та жінкам; пропонують «серйозну роботу для серйозних людей».

Слайд 8

У заяві про прийом на роботу обов'язково зазначте такі відомості: прізвище, ім'я, по батькові; домашню адресу; місце роботи і посаду, на яку ви претендуєте; бажаний термін вашої роботи.

Слайд 9

У заяві про звільнення з роботи обов'язково зазначте: своє прізвище, ім'я по батькові; свою домашню адресу; з якої посади ви звільняєтеся; причину звільнення (за власним бажанням, у зв'язку із закінченням строку договору); дату останнього дня роботи.

Слайд 10

Найбільш шкідливі умови праці для підлітків виявлені під час виконання таких робіт: миття машин; прийом склотари; праця в торговельних організаціях; робота реалізаторами; праця вантажниками.

Слайд 11

Охорона праці неповнолітніх робітник – 16 р. 14-15р. з дозволу батьків неповнолітні щорічно проходять медогляд до 21 р. не встановлюється випробування не працюють на важких роботах, у нічний час

Слайд 12

скорочена тривалість робочого часу (16— 18-річні — 36 годин, 14-15 річні у вільний від навчання час – 24 години, під час навчання – 12 годин); відпустка 1 календарний місяць у літній або інший зручний для них час

Слайд 13

Вікторина З якого віку можна працювати? Які види діяльності можуть виконувати підлітки? Зі скількох років можна займатися підприємницькою діяльністю? В яких нормативно-правових документах зазначені права на працю?

Слайд 14

Назвіть святкові і неробочі дні. Як можна знайти роботу? Як оплачується праця у святкові дні? Які права мають неповнолітні? Які документи при оформленні на роботу повинен подати 15-річний громадянин?

Слайд 15

Який порядок звільнення з роботи за власним бажанням? Які види праці можуть шкодити здоров’ю дитини? Чи правильно вчинила адміністрація підприємства, звільнивши з роботи 17-річного Сергія, учня ПТУ, у відповідь на прохання адміністрації училища, оскільки робота заважала його навчанню?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство