X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Стоп радон!»

Завантажити презентацію

«Стоп радон!»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Стоп радон!» єдиний урок здоров’я Пляка С.М., методист навчально-методичного кабінету виховної роботи і шкільних бібліотек Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Слайд 2

Здоров’я – це ключ, який відкриває нові можливості чогось прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, реалізовувати та розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього.

Слайд 3

1. Що таке радон? Радон утворюється в радіоактивних рудах і мінералах при розпаді радію. Благородний газ без кольору і запаху, отруйний, радіоактивний. Радон легко розчиняється у воді, а ще краще – в жирових тканинах живих організмів.

Слайд 4

1. Що таке радон? Радон у 7,5 разів важчий за повітря. Радон - інертний газ; не утворює аерозолів. Радон мігрує по тріщинах, порах ґрунту і породах на великі відстані досить тривалий час (близько 10 днів). Радон також міститься в деяких мінеральних водах, які називаються радоновими.

Слайд 5

2. Радон і Кіровоградщина. Кіровоградська область знаходиться на кристалічному щиті. Невидима небезпека – радон –– криється у розломах земної кори. Основним джерелом виходу радону на поверхню є граніт. Вплинути на структуру граніту людина не в змозі. Кожен має можливість мінімізувати вплив.

Слайд 6

3. Вплив радону на здоров’я. Радон надає 3/4 річної дози опромінення, одержуваного людиною від земних джерел радіації. Радон, надходячи у легені, піддає їх радіоактивному впливу і викликає мікроопіки. Підвищена концентрація радону в повітрі може викликати захворювання на рак. Альфа-частинки, які утворюються при розпаді радону, викликають пошкодження в хромосомах клітин кісткового мозку людини, що збільшує ймовірність розвитку лейкозів. Найбільш уразливі для радону найважливіші клітини – статеві, кровотворні та імунні.