X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
9 листопада святкується День української писемності

Завантажити презентацію

9 листопада святкується День української писемності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Душа, що не знає літер - мертва душа!» Кирило

Слайд 2

9 листопада святкується День української писемності

Слайд 3

9 листопада Традиційно в Україні проводиться конкурс імені Петра Яцика

Слайд 4

"Я був, є і залишатимусь українцем", - завжди наголошував Петро Яцик, живучи далеко від України в Канаді.

Слайд 5

Відеоролік “Перші абетки”

Слайд 6

Засновники слов'янської азбуки: брати Кирило та Мефодій

Слайд 7

Мефодій і Кирило народились і виросли в Македонії, при царському дворі у сім'ї знатного вельможі сотника Лева, який мав сімох синів.

Слайд 8

Старший брат Мефодій понад дев'ять років був воєводою, потім став монахом, а згодом із молодшим братом відстоював і пропагував християнство.

Слайд 9

Кирило з юнацьких років виявив значні розумові здібності, а у диспуті переміг самого патріарха, тоді за ним закріпилась слава філософа

Слайд 10

Візантійський імператор Михайло послав братів у Моравію для просвітительської місії, бо там богослужіння велось незрозумілою латиною. Це й спонукало Кирила до створення 863 року слов'янської азбуки, що мала 38 букв.

Слайд 11

Кирилиця — слов'янська азбука, за іменем її творця вживалася протягом сотень років, є основою сучасної азбуки всіх слов'янських народів. Нею написані «Повість минулих літ», «Слово о полку Ігоревім », інші твори Київської Русі. Імена Кирила і Мефодія навічно записані в історію слов'янських народів

Слайд 12

38 літер древньослов’янської мови:

Слайд 13

Зразки писемності різних мов : арабська мова : грузинська мова :

Слайд 14

Японська мова: Індійська мова:

Слайд 15

Скорописання 17 століття:

Слайд 16

Алфавіт за часів І. Федорова:

Слайд 17

Шлях розвитку нашої мови – це тернистий шлях боротьби. Дуже багато жорстоких заборон пережила наша мова, але мужньо витримала всі знущання та заборони. О, мово рідна ! Ти все стерпіла і ожила, Тебе топтала нечість «рідна», На посміховисько вела. Тебе міняли щогодини, На мак , на джинси, самогон, А ти стояла, мов калина, Біля поламаних церков…

Слайд 18

Неначе Фенікс , воскресала. І знов знімалася у вись. І дітям все своїм прощала, Які від тебе відреклись… Від часів царизму наша мова витримала 48 заборон! Подібного не знає історія жодної мови, жодної держави. Але рідна мова — вистояла! Тепер вона — державна мова, а Україна та її культура святкують сьогодні своє відродження.

Слайд 19

Ніколи не забувайте про безцінний скарб, джерело вікової мудрості. Про вірного помічника у вирішенні багатьох проблем : про книгу. Не забувайте про неї у часи негоди чи щастя - і вона завжди допоможе вам!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література