Презентація Костопільського міжрайонного управління водного господарства
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Костопільське міжрайонне управління водного господарства є спеціально уповноваженою організацією Державного комітету України по водному господарству у сфері управління водними ресурсами та здійснення державної політики щодо меліорації земель в Костопільському, Березнівському районах Рівненської області. Для оперативного управління водогосподарським комплексом зони обслуговування створено Костопільську та Березнівську експлуатаційні дільниці Адміністративно-лабораторний корпус (м. Костопіль) Адміністративно-лабораторний корпус (м. Березне)
Історична довідка управління В 1951 році було створене Рівненське управління експлуатації осушувальних систем. База розміщувалась в с. Кам’янка Березнівського району. Управління обслуговувало всю Рівненську область, яке в подальшому перейменоване в Рівненське управління меліоративних систем. Костопільське управління меліоративних систем, організоване відповідно до наказу Держводгоспу України № 63 від 11 серпня 1995 року та наказу облводгоспу № 144 від 14 серпня 1995 року. Зона обслуговування – Костопільський та Березнівський райони. Відповідно до наказу Держводгоспу України № 63 від 11 серпня 1995 року та наказу облводгоспу № 144 від 14 серпня 1995 року Костопільське управління меліоративних систем перейменоване в Костопільське міжрайонне управління водного господарства, яке є спеціально уповноваженою організацією Державного комітету України по водному господарству у сфері управління водними ресурсами та здійснення державної політики щодо меліорації земель в Костопільському, Березнівському районах Рівненської області. З 1979 року управління очолює Денисюк Микола Адамович, нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР та Почесною відзнакою Держводгоспу України.
НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА Управління здійснює керівництво водогосподарсько-меліоративним комплексом Костопільського та Березнівського районів відповідно до нормативно-правових актів Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державного комітету України по водному господарству, Рівненського облводгоспу, органів місцевої влади, Положенням про Костопільське МУВГ, через призму реалізації державних та цільових програм. У своїй діяльності управління керується: - Водним Кодексом України; - Законами України: “Про меліорацію земель”; “Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства”; Указом Президента України “Про заходи щодо підтримки водогосподарсько-меліоративного комплексу” - Концепцією розвитку водного господарства України;
Зоною діяльності управління є Костопільський та Березнівський райони Рівненської області, яка розташована в Північно-Західній частині України. Костопільський район займає територію площею – 1,5 тис. км² і за адміністративно-територіальним поділом включає – 19 сільських та одну міську ради, населення становить – 64,4 тис. чол. В районі нараховується більше 30 промислових підприємств (зокрема завод скловиробів, завод продтоварів та деревообробне підприємство Свіспан-Лімітед), 23 фермерських господарства, 16 інших с/г підприємств та 12110 особистих селянських господарств. Березнівський район займає територію – 1,7 тис. км² за адміністративно-територіальним поділом включає – 24 сільських та одну міську ради, населення становить 62,6 тис. чол. В районі функціонує 10 промислових підприємств (зокрема сірникова фабрика та спиртзавод), 23 фермерських господарства та 13474 особистих селянських господарств. Костопільське МУВГ (зона діяльності Березнівський та Костопільський райони)
Початок розвитку меліорації в зоні обслуговування управління покладено в 19 столітті. В значних масштабах меліорація земель розгорнулась в другій половині двадцятого століття. Спочатку вона велась примітивною, в основному вручну, з масовою участю майже всіх громадян по спрощеній документації, а то і без неї. Свого апогею меліорація земель в Костопільському та Березнівському районів досягла в середині 80-тих років минулого століття, коли в експлуатацію щорічно вводилось в експлуатацію 3-4 тис. га осушених земель
Як визнання вагомих здобутків меліораторів Рівненщини в проведенні широкомасштабних меліоративних робіт з осушення земель гончарним дренажем було встановлення пам’ятного знаку в 1979р. на о.с. “Печалівка” на границі Костопільського та Березнівського районів Посильний вклад у розвиток меліорації на Рівненщині зробив колектив управління; визнавався переможцем Всесоюзного соціалістичного змагання серед споріднених організацій за І півріччя 1987 та 1988 років, 6 кращих працівників нагороджені державними нагородами
Структурна схема Костопільського МУВГ Інженер з підготовки кадрів І кат. Служба головного механіка Інженер з охорони праці Заступник начальника по експлуатації Майстерня ремонтно-механічна Заступник начальника по водним ресурсам Відділ експлуатації меліоративних систем Бухгалтерія Відділ водних ресурсів Начальник Костопільського МУВГ Костопільська ЕД Березнівська ЕД Служба економіки
Основними завданнями управління є: Організація впровадження державної політики з питань розвитку водного господарства та меліорації земель; Забезпечення безаварійного пропуску повені, паводків; Участь у розробленні та реалізації загальнодержавних, міждержавних і регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, меліорації земель, захисту сільських населених пунктів від шкідливої дії вод; Організація експлуатації міжгосподарських меліоративних систем, проведення ремонтно-доглядових робіт; Здійснення заходів пов’язаних із запобіганням шкідливої дії вод і ліквідацією її наслідків; Здійснення державного моніторингу вод та контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів; Технічне обслуговування, на договірних засадах, внутрігосподарської меліоративної мережі.
На даний час в зоні обслуговування управління площа меліорованих земель становить – 89886 га, в Костопільському р-ні – 52065 га, а в Березнівському – 37821га; гончарним дренажем осушено – 59661 га, в Костопільському р-ні – 29937 га, а в Березнівському – 29724 га; двобічне регулювання водно-повітряного режиму можливе на площі – 41736 га, в Костопільському районі – 24777 га, а в Березнівському – 16959 га. Польдерні системи займають площу – 1187 га.
Колектив управління обслуговує 3461,6 км меліоративних каналів, у т.ч. 1513,6 км міжгосподарської мережі; із них 236,4 км водоприймачів та магістральних каналів, 2430 шт. гідротехнічних споруд з них 979 на міжгосподарській мережі; 13,7 км захисних дамб в т.ч. 8,8 км на міжгосподарській мережі.
Управління має 1 одноковшовий екскаватор “драглайн” місткістю ковша – 0,4 м³, 2 одноковшових екскаватора місткістю ковша – 0,25 м³, 1 бульдозер, 10 автомобілів, з них 2 грузових, 2 спеціальних, 1 автокран КС-2571, 2 малогабаритні косарки “Хускварна”.
Схожі презентації
Категорії