X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правові засади лікарської діяльності в Україні

Завантажити презентацію

Правові засади лікарської діяльності в Україні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правові засади лікарської діяльності в Україні Лекція № 5 доц. Валентин Васильович Франчук

Слайд 2

А.П.Чехов Професія лікаря – подвиг, вона вимагає самовіддачі, чистоти душі і чистих помислів. Треба бути ясним думкою, чистим морально і охайним фізично. Не кожний до цього здатний.

Слайд 3

Гіппократ (460-370 рр. до н.е.) "Усе, що необхідно для мудрості, все це є в медицині, а саме: презирство до грошей, совість, скромність, простота в одязі, роздуми, рішучість, охайність, багатство думок, знання всього, що необхідно для життя... Лікар, який любить мудрість, подібний до Бога". “Лікарю надає авторитету, якщо він хорошого кольору і добре вгодований…Йому пристойно тримати себе чисто, мати добротний одяг, бо все це приємно для хворих…Він має бути людиною прекрасною, доброю і людинолюбною…”

Слайд 4

Особливості лікарської професії об'єктом діяльності лікаря є людина, її життя і здоров'я. надзвичайна варіабельність перебігу захворювань у пацієнтів на тлі бурхливого розвитку медичної науки та лікувально-діагностичних технологій. повсякденне здійснення лікарем важливих за своїм суспільним значенням дій, які відповідають інтересам громадськості і які вимагають від людини особистої мужності, стійкості і готовності до самопожертви.

Слайд 5

Регламентація професійної діяльності медичних працівників Конституція України (ст. 49) Основи законодавства України про охорону здоров'я: Закон України від 19 листопада 1992 р. Інші акти законодавства (окремі закони, постанови Кабінету Міністрів України, накази МОЗ, відомчі інструкції та правила тощо)

Слайд 6

Конституція України, ст. 49 “Охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює всі умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров ' я медична допомога надається безоплатно, існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена…”

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Ст.78 “Основ законодавства України про охорону здоров'я” Лікар має право отримувати у державних закладах охорони здоров‘я середню ставку і посадовий оклад на рівні, не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості

Слайд 10

Деякі статистичні дані щодо заробітних плат в Україні станом на 27.10.2011 (за даними державної служби статистики www.ukrstat.gov.ua, офіційний сайт) Середня заробітна плата по Україні – 2737 грн. Найвища - м. Київ – 4171 грн. Найнижча – Тернопільська обл. – 1954 грн. Середня заробітна плата по промисловості – 3047 грн. Середня заробітна плата у охороні здоров‘я – 2039 грн.

Слайд 11

Розрахунок зарплати лікаря у порівнянні з минулим (за архівними даними статистичних звітів Київської і Чернігівської губерній у кінці ХІХ століття). Середній оклад земського лікаря 75-78 руб. - Буханка хліба 1 коп., 1 кг м‘яса 25 коп. Покупівельна здатність земського лікаря – 75/0,25=300 кг. м‘яса або 75 руб/1 коп.=7500 буханок хліба Заробітна плата лікаря-інтерна ~ 900 грн. Хліб~4 грн., 1 кг. м‘яса ~60 грн. 900/4=225 буханок хліба або 900/60= 15 кг. м‘яса . Очікувана (шукана) величина заробітної плати лікаря в Україні: - М‘ясо 300кг. Х 60 грн. = 18000 грн. - Хліб 7500 бух. Х 4 грн.= 30000 грн.

Слайд 12

Слайд 13

Лікарська таємниця Це обов‘язок лікаря не роголошувати відомості про хворобу, інтимне і сімейне життя пацієнта. Ст. 39 Основ-лікар може обмежувати інформацію для пацієнта, коли вона може завдати шкоди самому пацієнту Ст 145 ККУкраїни – “незаконне розголошення лікарської таємниці” – виправні роботи до двох років.

Слайд 14

Несприятливі наслідки лікарювання Лікарські помилки Нещасні випадки Професійні правопорушення або злочини

Слайд 15

Лікарські помилки Це помилки лікаря при виконанні своїх професійних обов'язків, які стали наслідком добросовісної омани і які не містять складу злочину чи ознак проступків

Слайд 16

Причини лікарських помилок Об'єктивні Суб'єктивні Недосконалість медичної науки Об'єктивні труднощі діагностики Недостатній практичний досвід Недооцінка або переоцінка анамнестичних даних, результатів клінічного обстеження чи лабораторно-інструментальних методів дослідження Переоцінка лікарем своїх знань і можливостей Моральні недоліки лікаря

Слайд 17

Види лікарських помилок Діагностичні Тактичні Технічні Помилки у складанні медичної документації Деонтологічні

Слайд 18

Недбалість Недбалість – одна з форм необережності, а саме – таке відношення винного до скоєного, коли особа не передбачила можливість настання шкідливих наслідків, проте повинна була і могла їх передбачити.

Слайд 19

Необережність Одна з форм вини, яка проявляється у ставленні суб'єкта до наслідків свого діяння у вигляді недбальства і самовпевненості. Характеризується відсутністю передбачливості, зневажливим відношенням до своїх професійних обов'язків. Необережні дії лікаря визнають злочином за умови настання тяжких наслідків для хворого.

Слайд 20

Неуцтво (невігластво) Відсутність належних знань, якими повинен володіти лікар під час своєї професійної діяльності.

Слайд 21

Нещасні випадки в медичній практиці Це несприятливі наслідки діагностичних або лікувальних процедур чи маніпуляцій, які неможливо було об'єктивно передбачити, а отже – попередити. В діях лікаря відсутня протиправність, отже – кримінальна відповідальність виключена.

Слайд 22

Типові нещасні випадки у медичній практиці Смерть хворого від непереносимості лікарських засобів. Смерть пацієнта на операційному столі під час наркозу, проведеного за відповідними показами і кваліфіковано виконаного. Рефлекторна зупинка серця під час операції Смерть від жирової емболії Смерть при переливанні сумісної крові чи її компонентів.

Слайд 23

Професійні правопорушення медичних працівників Це навмисні протиправні діяння (чи бездіяльність) медичних працівників, сутність яких і покарання за які передбачені у відповідних статтях Кримінального кодексу України

Слайд 24

Поняття про злочин Злочин в галузі охорони здоров‘я це навмисне чи необережне суспільно небезпечне діяння у сфері медицини,яке здійснене медпрацівником внаслідок порушення професійних обов‘язків, яке нанесло суспільну небезпеку.

Слайд 25

Юридичні складові злочину 1.Суспільна небезпечність 2.Кримінальна протиправність 3.Винуватість (діяння здійснюється під контролем свідомості та волі людини) 4.Вина – психічне ставлення особи до скоєного (необережність і намір) 5.Каранність – певне покарання за КК

Слайд 26

Види юридичної відповідальності Адміністративна Дисциплінарна Цивільна Кримінальна (штраф, позбавлення звання, позбавлення права обіймати певні посади, громадські роботи, виправні роботи, конфіскація майна, обмеження волі, позбавлення волі, довічне позбавлення волі – ст. 55 ККУ)

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Хабарництво Це службовий злочин, суть якого – в отриманні службовою особою будь-яким шляхом і в будь-якій формі матеріальних цінностей або матеріальних благ за виконання чи невиконання в інтересах хабародавця чи третьої особи певних дій, що входять до компетенції даної службової особи.

Слайд 30

Види хабарництва Давання хабара (ст. 369 КК України). Покарання – штраф 200-500 неоподаткованих мінімумів – обмеження волі від 2 до 8 років з конфіскацією майна Отримання хабара (ст. 368 КК України). Покарання – штраф від 750 до 1500 неоподаткованих мінімумів – позбавлення волі від 8 до 12 років з конфіскацією майна

Слайд 31

Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації – ст. 354 КК України Незаконне одержання шляхом вимагання винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, матеріальних благ у значному розмірі за виконання чи невиконання будь-яких дій з використанням певного становища, яке він займає в установі чи організації. Покарання – штраф до 70 неоподаткованих мінімумів або позбавлення волі до 3 років.

Слайд 32

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина