X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оцтова кислота. Функціональна карбоксильна група. Використання оцтової кислоти

Завантажити презентацію

Оцтова кислота. Функціональна карбоксильна група. Використання оцтової кислоти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оцтова кислота. Функціональна карбоксильна група. Використання оцтової кислоти

Слайд 2

Здійсніть схему перетворень CH4 → CH3Cl → C2H2 → C2H5Cl → C2H5OH

Слайд 3

Запитання Що називають функціональною групою? Які функціональні групи ви знаєте? Які фізичні й хімічні властивості спиртів пов’язані з наявністю функціональної гідроксильної групи? Як діють етиловий і метиловий спирти на лакмус, метилоранж, фенолфталеїн? Запишіть формулу оцтової кислоти. Чи можна стверджувати, що фізичні й хімічні властивості оцтової кислоти будуть такими ж, як в етилового спирту?

Слайд 4

Лабораторний дослід 9. Дія оцтової кислоти на індикатори У три пробірки наллємо по 1 мл розчину оцтової кислоти. У першу додамо кілька крапель лакмусу, у другу — метилоранжу, у третю — фенолфталеїну. Як змінилося забарвлення індикаторів? Для порівняння паралельно візьмемо три пробірки з хлоридною кислотою й виконаємо той же експеримент. Порівняйте спостереження й зробіть висновок. Висновок: оцтова кислота діє на індикатори так само, як і неорганічні кислоти.

Слайд 5

Насичені одноосновні карбонові кислоти Органічні речовини, молекули яких містять одну або кілька функціональних карбоксильних груп, з’єднаних з вуглеводнями, називаються карбоновими кислотами. Загальна формула карбонових кислот: R –(COOH)n

Слайд 6

Класифікація карбонових кислот За природою вуглеводневого радикала: насичені; ненасичені; ароматичні. За кількістю гідроксильних груп: одноосновні (монокарбонові); двохосновні (дикарбонові).