X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Карбонатна кислота і карбонати. Колообіг Карбону в природі

Завантажити презентацію

Карбонатна кислота і карбонати. Колообіг Карбону в природі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Карбонатна кислота і карбонати. Колообіг Карбону в природі

Слайд 2

Цілі: вивчимо склад та властивості карбонатної кислоти, з’ясуємо умови взаємного перетворення карбонатів(солей карбонатної кислоти), розглянемо кругообіг Карбону в природі та з’ясуємо значення цих сполук для людини.

Слайд 3

«Один раз під час бенкету Клеопатра заявила, що вип'є десять мільйонів сестерцій. Вона вийняла з вуха сергу з перлиною, рівної якої не було в усьому світі, і кинула її в чашу, де та вмить розчинилася. На очах здивованої публіки красуня залпом випила це питво». Невдовзі після цього Клеопатру знайшли мертвою в її оселі, що ж стало причиною смерті великої богині Єгипту?». Який напій випила Клеопатра? Що сталося з перлиною?

Слайд 4

Хімічні властивості карбонатної кислоти 1) Ступінь окиснення Карбону- +2,+4 2) СО2- оксид карбону (ІV),вуглекислий газ; СО- оксид карбону(ІІ), чадний газ. 3) СО2+Н2О=Н2СО3

Слайд 5

Н2СО3 дуже нестійка кислота, на повітрі вона легко розкладається на карбон диоксид(СО2) і воду(Н2О), що є оборотною реакцією. В чистому вигляді ії змогли одержати лише на холоді при температурі -30 *С в атмосфері рідкого естеру.

Слайд 6

Дисоціація: Будучи двоосновною, вона дисоціює ступінчасте:

Слайд 7

Чому під час відкривання пляшки спостерігаємо, як вуглекислий газ у вигляді бульбашок виходить з води? Газовану воду під тиском насичують вуглекислим газом. Коли пляшку відкривають, тиск усередині її зменшується і вуглекислий газ у вигляді бульбашок виходить з води, тобто відбувається реакція: Н2СО3=Н2О+СО2

Слайд 8

Цікаво знати: Для плазми крові найважливіша буферна система - це карбонатна (вона складається з гідрокарбонату натрію NaHCO3 і карбонатної кислоти H2CO3. Карбонатна буферна система добре справляється з регулюванням кислотності крові. Якщо в кров надходить підвищена кількість молочної кислоти, що утвориться в м'язах із глюкози при напруженій фізичній роботі, то вона нейтралізується. Виходить надлишок карбонатної кислоти у вигляді СО2 , що йде з подихом через легені.

Слайд 9

Солі карбонатної кислоти середні-карбонати: СаСО3, Na2CO3, K2СО3 кислі - гідрогенкарбонати: Са(НСО3)2, NaНСО3

Слайд 10

При нагріванні відбувається взаємне перетворення цих солей : MgCO3 MgO + CO2 Mg(HCO3)2 MgCO3+CO2+H2O

Слайд 11

Солі карбонатної кислоти: NaНСО3 (натрій гідроген карбонат)- це питна сода, застосовується в медицині (інгаляції, полоскання), побуті, харчовій промисловості; Na2 CO3 — кальцинована сода — застосовується у виробництві скла, мила, барвників, мийних засобів.

Слайд 12

K2СО3 -поташ, який використовується у виробництві скла, мила, фотографії. СаСО3-застосовують у будівництві, є у складі черепашок молюсків, кісток, дентину, входить до складу мармуру та перлин.

Слайд 13

Лабораторна робота «Якісна реакція на карбонат-іони» Мета: навчитися визначати в розчині карбонат-іони Обладнання: штатив з пробірками, газовідвідна трубка, хімічний стакан. Реактиви: кристалічні солі – натрій карбонат, кальцій карбонат, кальцій гідроксид(вапняна вода), розведена хлоридна кислота.

Слайд 14

Правила техніки безпеки при роботі з кислотами!!!

Слайд 15

Хід роботи: В пробірки з солями додайте по 1 мл розведеної хлоридної кислоти; Закрийте пробірки пробкою з газовідвідною трубкою, кінець якої опустіть в пробірку з вапняною водою Са(ОН)2 Запишіть рівняння відповідних реакцій

Слайд 16

Якісна реакція на карбонат-іони : СаСО3+2НСl = Н2СО3 + СаСl2 Н2О СО2 СО2 + Са(ОН)2 = СаСО3 + Н2О осад Т.ч, якісною реакцією на карбонат - іони є виділення СО2, який можна розпізнати, пропускаючи його через розчин з вапняною водою, в результаті чого утворюється осад(потемніння розчину).

Слайд 17

мета: дослідити дію «Calgon» і «Cillit BANG», з’ясувати, які реакції відбуваються під час їх використання. «Calgon» Склад:містить менш чим 5% аніонних ПАВ, 15-30% карбонату натрію(Na2СО3), натрій перкарбонат , ортофосфатну кислоту(Н3РО4) а також лимонен. «Cillit BANG» Склад:складається із сухого гексаметафосфата натрію (натрій polyphospate аморфний) та карбонатних солей, які у воді, що оточує комплекс іона кальцію й деякі інші катіони, перешкоджають утворенню небажаних солей і втручання з боку цих катіонів.

Слайд 18

Ці речовини пошкоджують шкіру й можуть викликати алергійну реакцію, так що необхідно обережно використовувати ці хімічно-активні миючі засоби. Чому засіб не можна використовувати для поверхонь з мармуру? 2Н3РО4+3СаСО3=3Н2СО3+Са3(РО4)2

Слайд 19

Кругообіг Карбону в природі Захист міні-проектів І група Схема кругообігу Карбону в природі ІІ група Схема виникнення “парникового ефекту”, які заходи протидії ви можете запропонувати?

Слайд 20

Домашнє завдання Опрацювати параграфи 22,23. Творче завдання: З’ясувати, з чим пов’язане утворення накипу всередині чайника, запропонувати найефективніші способи його усунення.

Слайд 21

Дякую за плідну працю!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія