Отруєння кислотами
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Отруєння кислотами Речовини які використовуються в побуті, такі як: Оцет; нашатирний спирт; каустична сода; засоби боротьби з комахами (мухами); Інші засоби.
Загальні симптоми отруєнь Ознаки: різкий біль, опік губ і слизової оболонки рота, біль при ковтанні, кровянистая блювота.
Невідкладна допомоги при отруєннях Переслідують наступні цілі: а) Визначення отруйної речовини; б) негайне виведення отрути з організму, в) знешкодження отрути за допомогою протиотрут; г) підтримання основних життєвих функцій організму (симптоматичне лікування).
Отруєння оцтовою кислотою Оцет спалює слизову оболонку порожнини рота, глотки гортані, стравоходу. Сильно виділяється слина, а сильна біль не дає можливості її проковтнути. Ускладнення дихання полягає в тому, що слина разом з повітрям попадає у дихальні шляхи і виникає задуха. Потрібно негайно очистити ротову порожнину. Роблять це пальцем, обмотаним салфеткою, бинтом, і приступають до штучного дихання, а у випадку необхідності - до закритого масажу серця
Перші ознаки отруєння : сильне виділення слини, важке дихання, біль в животі, нудота, часом погіршується зір. Розвивається м'язова слабкість, порушується функція дихання, яка може зовсім зупинитись. Поки ще не встигли розвинутись ці симптоми, потерпілому надається допомога – промивання шлунку.
Якщо людина отруїлась кислотою і не втратила свідомості, рекомендується дати їй випити склянку молока, або води, в якій розмішаний білок.
Коли надають допомогу непритомній людині, яка випила кислоту чи отруйну рідину, то найкраще застосувати метод "з рота в ніс". Вдувати повітря потрібно через хустинку, або складену в кілька разів марлю, тому що на губах, або на лиці у потерпілого можуть бути залишки отруйної речовини.
В результаті отруєння кислотами порушується нормальна робота життєво важливих органів. Боротися з такими важкими ускладненнями в домашніх умовах неможливо. До потерпілого необхідно викликати "швидку допомогу", а до прибуття лікаря підтримувати його життєдіяльність.
Всі сильні кислоти та розчини, які використовуються у домашньому вжитку, і засоби побутової хімії, потрібно зберігати тільки в їх оригінальній упаковці. Ні в якому разі не можна їх пересипати в іншу посуду, особливо в пляшки з-під молока чи яких-небудь інших напоїв. Хімікати потрібно уберігати у спеціально відведених місцях (НЕ НА КУХНІ!)
Схожі презентації
Категорії