X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зв'язок інфляції та безробіття. Модель кривої Філіпса.

Завантажити презентацію

Зв'язок інфляції та безробіття. Модель кривої Філіпса.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зв'язок інфляції та безробіття. Модель кривої Філіпса.

Слайд 2

Фактори формування безробіття можуть бути такі: нестача сукупного ефективного попиту; структурні зрушення в економіці; демографічні зміни в чисельності та складі робочої сили; сезонні коливання в рівнях виробництва окремих галузей економіки.

Слайд 3

Безробіття – центральна проблема країн з розвиненою економікою. Рівень безробіття = число безробітних/чисельність робочої сили. Із підвищенням заробітної плати та цін на фірми й наймані працівники починають очікувати вищої інфляції, що передбачають в угодах щодо зарплати і ціни.

Слайд 4

Залежність між темпами зростання зарплати та рівнем безробіття почали називати кривою Філіпса. По вертикальній осі Філіпс відклав темпи зростання номінальної зарплати ,а по горизонтальній – рівень безробіття. Точці ,в якій крива перетинає вісь абсцис ,відповідає рівень безробіття,за якого рівень цін на ринку праці незмінний. Ця крива не перетинає вісь ординат,бо досягти абсолютного рівня зайнятості ,тобто відсутності безробіття ,практично не можливо.

Слайд 5

Короткострокова крива Філіпса переміщується вгору. Нова крива Філіпса, показуючи вищий очікуваний темп інфляції. Внаслідок вищого рівня безробіття темп інфляції знижується. У національній економіці рівень зайнятості буде тим самим, що й до піднесення, але всі номінальні показники зростатимуть швидше, бо темп інфляція буде вищий.

Слайд 6

Змінюючи сукупний попит, державні мужі можуть вибирати певну комбінацію рівнів інфляції та безробіття на короткостроковій кривій Філіпса. При цьому положення націй криві залежить від очікуваного темпу інфляції. Якщо він зростає, крива переміщується вгору, й вибір між інфляцією та безробіттям є менш сприятливий. У цьому разі за кожного рівня безробіття темп інфляції буде вищий.