X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вади серця"

Завантажити презентацію

"Вади серця"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вади серця Підготували учениці 404 групи Скутельник Валерія та Язенок Юлія

Слайд 2

Вади серця — стійкі патологічні зміни в будові серця і судин, що від нього відходять. Розрізняють вроджені і набуті пороки серця. Також є 4 основи вади серця: патологічні сполучення між шлуночками, передсердями і магістральними судинами (дефекти перегородок або їх відсутність, артеріальна протока та ін.); аномалії клапанів (звуження, облітерація або недостатність); звуження або зарощення магістральних судин; ненормальне відходження або впадіння великих судин; аномалії розташування серця або його камер, аномалії кровопостачання серця.

Слайд 3

Вроджені вади серця. Вроджені — наслідок аномального формування серця і великих судин у перші 3—8 тижнів внутрішньоутробного розвитку плоду, якому сприяла шкідлива дія деяких зовн. факторів, захворювання матері, природжена спадковість. До природжених вад серця відносять допологові (антенатальні – порушення нормального внутрішньоутробного розвитку, що виникає з моменту утворення заплідненої яйцеклітини ) порушення ритму серця та кардіоміопатії (ураження серцевого м'язу нез'ясованої етіології). 

Слайд 4

Набуті вади серця. Набуті вади серця — порушення серцевої діяльності, зумовлене морфологічними або функціональними змінами у клапанному апараті. Розрізняють: Недостатність мітрального клапана Стеноз лівого венозного отвору (мітральний стеноз) Недостатність аортального клапана Стеноз гирла аорти Недостатність тристулкового клапана Комбіновану мітрально-аортальну ваду Мітрально-трикуспідальну ваду Поєднання мітрального стенозу із недостатністю двостулкового клапана

Слайд 5

Симптоми Хворі можуть скаржитися на задишку при фізичному напруженні, серцебиття, слабкість, пов'язана із серцевою недостатністю. Відмічають збільшення серця вгору та вліво, що виявляється при рентгеноскопії. У першому скісному положенні стравохід відхилюється за дугою великого радіуса (10 см) через збільшення лівого передсердя. Важливий симптом НМК — систолічний шум на верхівці з проведенням частіше у ліву пахвову ділянку. І тон послаблений, ІІ тон на легеневій артерії підсилений. При зростанні застійних явищ у малому колі кровообігу пізніше виявляється й збільшення правого шлуночка, а потім й ознаки його недостатності із застоєм у великому колі кровообігу. На ЕКГ відмічають ознаки збільшення лівого шлуночка та зміну зубця Р (розширення, зазубреність) внаслідок ураження лівого передсердя, пізніше приєднуються ознаки збільшення правого шлуночка. Систолічний шум на верхівці часто буває зумовлений функціональними змінами у серці та зустрічається у 1/3 здорових дітей та підлітків, дещо рідше у дорослих. При цьому виникають труднощі при диференційній діагностиці з НМК. Діагноз вади не викликає сумнівів при наявності ознак хоча б незначного мітрального стеноза.