X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сузір’я як група зір"

Завантажити презентацію

"Сузір’я як група зір"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сузір’я як група зір Сузір'я — одна з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. У менш формальному контексті термін вживається для назви групи зір, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.

Слайд 2

За грецькими поглядами небо складалося з сузір'їв і темних місць поміж ними. До того ж, деякі обриси, що їх виділяли давні греки, могли перетинатися, і деякі зорі належали одразу до двох сузір'їв, а інші, що не складали характерних контурів, взагалі не належали ні до якого сузір'я. Інші культури виділяють на небі інші сузір'я.  Українські назви здебільшого є перекладами грецьких або латинських назв. Поряд із ними для окремих сузір'їв в Україні вживаються народні назви. 

Слайд 3

Сузір’я Пегаса

Слайд 4

Пега с (лат. Pegasus) — сузір'я північної півкулі неба. Одне з найбільших за площею сузір'їв, містить 166 зірок видимих неозброєним оком. Найкращі умови для спостереження — ввечері протягом листопада-грудня. У вечірній час сузір'я з'являється ще влітку, над східною стороною горизонту. Зазвичай його віднаходять на небі як продовження на захід ланцюжка зірок Андромеди.

Слайд 5

Сузір'я Пегаса знаходиться поруч з Андромедою, що особливо добре видно опівночі в середині жовтня. Три зірки цього сузір'я й альфа Андромеди утворюють фігуру, що одержала в астрономів назву «Великий квадрат». Його можна легко знайти на осінньому небі. Головна визначна пам'ятка сузір'я Пегаса - яскраве кульове скупчення. У бінокль видно кругла туманна пляма, краї якого іскряться, як вогні великого міста, видимого з борту літака. Виявляється, в цьому кульовому скупченні вміщається близько шести мільйонів сонць!

Слайд 6

Крилатий кінь Пегас виник з обезголовленого Персеєм тіла Медузи Горгони, але не успадкував від неї нічого поганого. Він був улюбленцем дев'яти муз - дочок Зевса й богині пам'яті Мнемозіни. На схилі гори Гелікон він вибив копитом джерело Іппокрени, вода якого приносила поетам натхнення.

Слайд 7

Є також ще одна легенда, в якій згаданий Пега