X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життєвий та творчий шлях О.С.Пушкіна

Завантажити презентацію

Життєвий та творчий шлях О.С.Пушкіна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий та творчий шлях О.С.Пушкіна

Слайд 2

О.С.Пушкін народився 26 травня  1799 р. у Москві 

Слайд 3

Літні місяці 1805-1810 майбутній поет звичайно проводив у своєї бабусі за матір'ю, Марії Олексіївни Ганібал (1745—1818, уродженої Пушкіної, з іншої гілки роду), у підмосковному селі Захарово поблизу Звенигорода.

Слайд 4

Шість років Пушкін провів у Царськосільському ліцеї, відкритому 19 жовтня 1811. Тут юний поет пережив події Франко-російської війни 1812 року. 

Слайд 5

Тут вперше відкрився і був високо оцінений його поетичний дар. Спогади про роки, проведені в Ліцеї, про ліцейське братерство, назавжди залишилися в душі поета.

Слайд 6

Його надихали французькі поети XVII—XVIII століть, з творчістю яких він познайомився в дитинстві, читаючи книги з бібліотеки батька. Улюбленими авторами молодого Пушкіна були Вольтері Еваріст де Парні.

Слайд 7

 У його ранній ліриці поєдналися традиції французької та російського класицизму. Вчителями Пушкіна-поета стали Батюшков визнаний майстер «легкої поезії», і Жуковський, глава вітчизняного романтизму.

Слайд 8

Не замикаючись на поезії камерній, Пушкін звертався до тем складніших, суспільно-значущих. «Спогади в Царському Селі» (1814), що заслужили схвалення Державіна, — на початку 1815 Пушкін читав вірш в його присутності, присвячений подіям Франко-російської війни 1812.

Слайд 9

Вірш було опубліковано в 1815 році в журналі «Російський музеум» за повним підписом автора. У своєму посланні «Лицинию» сатирично зображено сучасне життя Росії, а в образі «улюбленця деспота» - виведений Аракчеєв. 

Слайд 10

Ще будучи вихованцем Ліцею, Пушкін увійшов в літературне товариство «Арзамас», що виступало проти рутини і архаїки в літературній справі, і взяв дієву участь у полеміці з об'єднанням "Бесіда аматорів російського слова ", яке відстоювало канони класицизму минулого століття. 

Слайд 11

З Ліцею Пушкін був випущений в червні 1817 в чині колезького секретаря (10-го класу, по табелі про ранги) та визначено в Колегію закордонних справ. Він стає постійним відвідувачем театру, бере участь у засіданнях «Арзамаса».

Слайд 12

В 1819 вступає в члени літературно-театрального співтовариства «Зелена лампа», яким керує Союз благоденства (Декабристи). 

Слайд 13

Пушкін проте пов'язаний дружніми узами з багатьма активними членами декабристських товариств, пише політичні епіграми та вірші «До Чадаєва» («Любові, надії, тихої слави …», 1818), «Вольность» (1818), «Плюсковой»(1818), " Село "(1819).

Слайд 14

Пушкін відчуває необхідність життєвих змін. У 1830 повторне його сватання до Наталії Миколаївни Гончарової, було прийняте, і восени він відправляється в нижньогородський маєток свого батька в Болдіно для вступу у володіння прилеглого села Кистенево, подарованого батьком до весілля.

Слайд 15

18 лютого (2 березня) 1 831 вінчається з Наталією Гончаровою в московській церкві Великого Вознесіння у Нікітських воріт. При обміні кілець кільце Пушкіна впало на підлогу. Потім у нього згасла свічка. Він зблід і сказав: «Все — погані ознаки!».

Слайд 16

З початку 1830-х років проза у творчості Пушкіна починає превалювати над поетичними жанрами. «Повісті Бєлкіна» (видані в 1831) успіху не мали. Пушкін замишляє широке епічне полотно, роман з епохи пугачовщини з героєм-дворянином, який перейшов на бік бунтівників.

Слайд 17

7 січня 1833 Пушкін був обраний членом Російської академії одночасно з П. А. Катенін, М. М. Загоскіна, Д. І. Язиковим і А. І. Маловим. Восени 1833 він повертається в Болдіно. Тепер Болдинська осінь Пушкіна вдвічі коротша, ніж три роки тому, але за значенням вона співмірна Болдинская осені 1830. 

Слайд 18

У листопаді 1836 року виник конфлікт поета з поручиком Геккереном (Дантесом). Сварка, причиною якої ображено честь Пушкіна, привела до дуелі.

Слайд 19

На лист Пушкіна барону Геккерену від 26 січня 1837 барон Д'Аршіак приніс Пушкіну відповідь. Пушкін її не читав, але виклик прийняв, який був йому зроблений бароном Геккереном від імені сина.

Слайд 20

27 січня на дуелі поет поранений, куля перебила шийку стегна і проникла в живіт.

Слайд 21

Поранення виявилось смертельним... 

Слайд 22

Помер Пушкін 29 січня (10 лютого) о 14:45 годині від перитоніту. В день смерті створили посмертну маску поета.

Слайд 23

Похований на кладовищі Святогірського монастиря Псковської губернії.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література