Рейнер Марія Рільке
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Райнер Марія Рільке — видатний австрійський поет. Насиченість і глибина духовного життя, прагнення поетичного пізнання реальних речей і світу — визначальні риси його поезії, яка стала невід'ємною складовою частиною кращих традицій світової лірики.
Земля без меж, вітри, рівнини,Земля без меж, вітри, рівнини,Лісів там тіні старовинніЙ незмірна неба височінь.Пливуть тобі назустріч селаІ знов зникають в далині,Немов прожиті щойно дніЧи пісня дзвонів невесела… Такою Райнер Марія Рільке побачив Україну в 1900 році. Саме тут, на цій землі, він знайшов жаданий приклад гармонійного єднання людей і природи, стихій і Бога. Саме тут вперше йому відкрився власний шлях. Українська земля викристалізувала в ньому поета.
Райнер Марія Рільке про Україну дізнався з вуст коханої, чарівної жінки Лу Андреас Саломе, а побачивши нашу країну, полюбив її назавжди.
У 1899 і 1900 рр. Рільке здійснив дві подорожі до Російської імперії, побував в Україні. Лу Андреас Саломе, яка народилася у Петербурзі, багато розповідала поетові про Росію. Подорож Росією й Україною викликала захоплення Рільке. Враження від подорожей віддзеркалились у збірці «Книга годин» (1899).
Незабутнє враження справили на Рільке паломництво до Києво-Печерської лаври та святкування Великодня у Москві, знайомство з видатними діячами культури й мистецтва (письменником Л.Толстим, художниками І. Рєпіним, Л.Пастернаком) та відвідування могили Т.Шевченка, краєвиди українського степу і російського села. Незабутнє враження справили на Рільке паломництво до Києво-Печерської лаври та святкування Великодня у Москві, знайомство з видатними діячами культури й мистецтва (письменником Л.Толстим, художниками І. Рєпіним, Л.Пастернаком) та відвідування могили Т.Шевченка, краєвиди українського степу і російського села.
Схожі презентації
Категорії