Матіос Марія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Марія Матіос Народилася 19 грудня 1959 року в селі Розтоки на Буковині. У 1982 р. закінчила філологічний факультет Чернівецького державного університету, відділення української мови та літератури .
Працювала відповідальним секретарем «Буковинського журналу». У 1992 р. дебютувала як прозаїк в журналі "Київ", опублікувавши новелу "Юр’яна і Довгопол". У листопаді 2005 р. призначена заступником голови Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
Перші вірші надрукувала в 15 років Збірки віршів: «З трави і листя» (1982) «Вогонь живиці» (1986) «Сад нетерпіння» (1994) «Десять дек морозної води» (1995) «Жіночий аркан» (2001) «Жіночий аркан у саду нетерпіння» (2007) Жіночий аркан у саду нетерпіння «Парад дешевих Афродит Тебе не скине із цариці. Ти – не балетна танцівниця. Аркан – твій танець і твій щит». Аркан – гуцульський чоловічий танець
Премії 2004 — переможець конкурсу «Книжка року» («Солодка Даруся»). 2007 — Гран-прі та перше місце конкурсу «Коронація слова 2007» за роман «Майже ніколи не навпаки» . 2008 — переможець конкурсу «Книжка року 2008» . 2009 — державна нагорода – диплом першого ступеня в номінації «Бестселлер» на V Київському міжнародному книжковому ярмарку .
2005 — лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка за роман «Солодка Даруся».
«Солодка Даруся» Письменниця Марія Матіос романом «Солодка Даруся» сміливо і рішуче відкинула правила політичної обережності й суспільних табу — і на свій страх і ризик здійснила жорстоку мандрівку в наше криваве, й не менш жорстоке історичне пекло, в безодню, куди лячно зазирати.(Павло Загребельний) … Ця річ уже сьогодні належить до видатних непроминальних творів. (про «Солодку Дарусю») (Дмитро Павличко) Спроба батога для нації — ось чим є книги Марії Матіос. Її книги … — це удар і виклик. («Голос України»)
“…повість, за сюжетом новела, за шириною охоплення історчних подій – роман, за насиченням оповіді діалогами, прямою мовою – п’єса ” Дмитро Павличко
“Найзагадковіше, найпечальніше і найправдивіше творіння із усієї сучасної української літератури” Дмитро Павличко
“Я не хочу, щоб мене читали в метро…” Марія Матіос Доленосні символи у романі : Трояка ружа – символ краси і смерті, незрадливих оберегів нашої духовної спадщини (“Трояка ружа” – перша назва роману) Цукерка – страшний символ підступності людської ; Колісниця – “… колісниця їде – і людини не бачить . Переїде – і не спам’ятаєшся, що вже ні тебе нема, ні совісті твої, ні чести. Чоловік один , а колісниця кожного разу друга . ” Весільний танець “гора – маре ” – символ визначеної наперед долі, символ небезпеки .
“Життя – то трояка ружа … то чорне тобі покажеться, то жовте, а там, дивись, загориться червоним. Ніколи не знаєш, яку фарбу завтра уздриш ” Марія Матіос “Солодка Даруся” Проблематика роману : Абсурдність світу Відчуженість людини від суспільства Її “закиненість у ворожий світ” Межові ситуації Страх Самотність Неспокій Жах Відчай Внутрішній біль Проблема вибору
Схожі презентації
Категорії