X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Райнер Марія Рільке. Рільке і Україна. Уславлення боротьби за незалежність українського народу у оповіданні «Пісня про Правду»

Завантажити презентацію

Райнер Марія Рільке. Рільке і Україна. Уславлення боротьби за незалежність українського народу у оповіданні «Пісня про Правду»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«…Поріднитися душею, а не по крові, може тільки людина» Райнер Марія Рільке. Рільке і Україна. Уславлення боротьби за незалежність українського народу у оповіданні «Пісня про Правду» Згадую полтавські степи, надвечірні зорі, хатки, і охоплює душу сум, що мене там немає. Р.М.Рільке

Слайд 2

Райнер Марія Рільке - видатний австрійський поет. «Вже саме ваше ім'я- вірш. Воно не римується з сучасністю… Рільке із післязавтра… Хто ж ти, Райнер? Не німець – хоча ціла «Німеччина». Не чех, хоча народився в Чехії, не австрієць, тому що Австрія була, а ти – будеш!» М.Цвєтаєва

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

«Сьогодні кілька годин мандрував підземними ходами. Це найсвятіший монастир... В моїх руках палаюча свіча. Я пройшов усі ці підземелля раз на самоті, раз із людьми».

Слайд 6

Наша дума - наша пісня Не вмре не загине, От де, люде, наша слава, Слава України. Без золота, без каменю, Без хитрої мови, А голосна та правдива Як Господа слово. Т.Г.Шевченко

Слайд 7

«Згадую полтавські степи, надвечірні зорі, хатки, й охоплює душу сум,що мене там немає».

Слайд 8

Національне в літературі – відображення історії життя, природи, побуту, культури, звичаїв, рис національного характеру і мови певного народу. Національний колорит літературного твору – це передача письменником не лише зовнішніх ознак народу(житло, звичаї, одяг та ін.), а й особливостей його духу, свідомості, особливостей «народної душі».

Слайд 9

Слайд 10

Кобзар – сліпий дідусь, який зберігає пам'ять багатьох поколінь і втілює в собі мудрість українського народу. Образ кобзаря навіяний реальним кобзарем – Остапом Микитовичем Вересаєм( 1803-1890). Улюбленим твором кобзаря була “Пісня про правду й неправду”, за виконання якої його не один раз заарештовували.

Слайд 11

Скласти план оповідання. Побудувати асоціативні ряди до понять правда і кривда. Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про значення народної пісні в житті українців.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література