X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Райнер Марія Рільке

Завантажити презентацію

Райнер Марія Рільке

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Райнер Марія Рільке (1875-1926) І-празький 1894-1897 “Проба пера” Зб.”Життя і пісні” “Подорожник” “Вінчаний піснями” ІІ-роки подорожей 1898-1918 Становлення поета “Книга годин” “Книга прощ” “Нові вірші” “Свят-вечір” “Мені на свято” ІІІ-”поет високої самотності” 1919-1926 Творча зрілість “Дуїнянські елегії” “Сонети до Орфея”

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

….Москва Київ Тула Кременчук Полтава Харків Новгород Ярославль Петербург…..

Слайд 9

Слайд 10

….Москва Київ Тула Кременчук Полтава Харків Новгород Ярославль Петербург…..

Слайд 11

Слайд 12

Пантеїзм –(від грецьк.”усе”-”Бог”)-філософсько-релігійне вчення, світогляд, який ототожнює Бога з природою, розглядаючи її як втілення Бога, який розуміється як безособове начало, розмите у всій природі.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

“Поезія – речі” – поетичний твір,що має на меті зобразити річ із середини, її внутрішнє життя.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Скульптура Роден -сміливість образних і пластичних шукань -ескізний характер творів “Ніби хтось затримав розплавлений метал, щоб той застиг у долонях” (Р.М Рільке) Живопис Сезан -прагнення відтворити своє відчуття природи, вільне від минущого -домінування кольорового плану -матеріальна”оречевленість” світу “Будь-якою ціною ототожнювати предмет з його смислом” (Р.М Рільке) Поезія Рільке -народження “вірша-речі” -пластична предметність “Річ займає місце між Богом і людиною, зберігаючи в собі часточку цілого” (Р.М Рільке)

Слайд 21

Ось дерево звелось. О виростання! 0 спів Орфея! Співу повен слух. І змовкло все, та суне скрізь мовчання Новий зачаток, новий знак і рух. Вилазять звірі з лісової тиші, Покинувши кубельця, чи барліг, Вони либонь зробилися тихіші Не з остраху, не з тихощів своїх, А з прислухання. Рев, скавчання, гам Змаліли в їх серцях, їм за пристанок Недавно ще була маленька хижа, Де крилася жадливість їхня хижа І де при вході аж хитався ганок,- Там ти воздвиг в їх прослуханні храм.

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Райнер Марія Рільке (1875-1926) І-празький 1894-1897 “Проба пера” Зб.”Життя і пісні” “Подорожник” “Вінчаний піснями” ІІ-роки подорожей 1898-1918 Становлення поета “Книга годин” “Книга прощ” “Нові вірші” “Свят-вечір” “Мені на свято” ?

Слайд 25

Слайд 26

….Москва …. Тула Кременчук Полтава Харків Новгород Ярославль Петербург…..

Слайд 27

Скульптура ? -сміливість образних і пластичних шукань -ескізний характер творів “Ніби хтось затримав розплавлений метал, щоб той застиг у долонях” (Р.М Рільке) Живопис ? -прагнення відтворити своє відчуття природи, вільне від минущого -домінування кольорового плану -матеріальна”оречевленість” світу “Будь-якою ціною ототожнювати предмет з його смислом” (Р.М Рільке) Поезія Рільке -народження “?” -пластична предметність “Річ займає місце між Богом і людиною, зберігаючи в собі часточку цілого” (Р.М Рільке)

Слайд 28

Домашнє завдання. Повторити поняття “сонет”, виразно читати і аналізувати вірші збірки “Сонети до Орфея” (на вибір). *Ігр. Визначити тип рільківського сонета, довести свою думку. ІІгр. Підготувати повідомлення “Образ Орфея у світовому мистецтві”

Слайд 29

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія