Райнер Марія Рільке
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Райнер Марія Рільке (1875-1926) І-празький 1894-1897 “Проба пера” Зб.”Життя і пісні” “Подорожник” “Вінчаний піснями” ІІ-роки подорожей 1898-1918 Становлення поета “Книга годин” “Книга прощ” “Нові вірші” “Свят-вечір” “Мені на свято” ІІІ-”поет високої самотності” 1919-1926 Творча зрілість “Дуїнянські елегії” “Сонети до Орфея”
Пантеїзм –(від грецьк.”усе”-”Бог”)-філософсько-релігійне вчення, світогляд, який ототожнює Бога з природою, розглядаючи її як втілення Бога, який розуміється як безособове начало, розмите у всій природі.
“Поезія – речі” – поетичний твір,що має на меті зобразити річ із середини, її внутрішнє життя.
Скульптура Роден -сміливість образних і пластичних шукань -ескізний характер творів “Ніби хтось затримав розплавлений метал, щоб той застиг у долонях” (Р.М Рільке) Живопис Сезан -прагнення відтворити своє відчуття природи, вільне від минущого -домінування кольорового плану -матеріальна”оречевленість” світу “Будь-якою ціною ототожнювати предмет з його смислом” (Р.М Рільке) Поезія Рільке -народження “вірша-речі” -пластична предметність “Річ займає місце між Богом і людиною, зберігаючи в собі часточку цілого” (Р.М Рільке)
Ось дерево звелось. О виростання! 0 спів Орфея! Співу повен слух. І змовкло все, та суне скрізь мовчання Новий зачаток, новий знак і рух. Вилазять звірі з лісової тиші, Покинувши кубельця, чи барліг, Вони либонь зробилися тихіші Не з остраху, не з тихощів своїх, А з прислухання. Рев, скавчання, гам Змаліли в їх серцях, їм за пристанок Недавно ще була маленька хижа, Де крилася жадливість їхня хижа І де при вході аж хитався ганок,- Там ти воздвиг в їх прослуханні храм.
Райнер Марія Рільке (1875-1926) І-празький 1894-1897 “Проба пера” Зб.”Життя і пісні” “Подорожник” “Вінчаний піснями” ІІ-роки подорожей 1898-1918 Становлення поета “Книга годин” “Книга прощ” “Нові вірші” “Свят-вечір” “Мені на свято” ?
Скульптура ? -сміливість образних і пластичних шукань -ескізний характер творів “Ніби хтось затримав розплавлений метал, щоб той застиг у долонях” (Р.М Рільке) Живопис ? -прагнення відтворити своє відчуття природи, вільне від минущого -домінування кольорового плану -матеріальна”оречевленість” світу “Будь-якою ціною ототожнювати предмет з його смислом” (Р.М Рільке) Поезія Рільке -народження “?” -пластична предметність “Річ займає місце між Богом і людиною, зберігаючи в собі часточку цілого” (Р.М Рільке)
Домашнє завдання. Повторити поняття “сонет”, виразно читати і аналізувати вірші збірки “Сонети до Орфея” (на вибір). *Ігр. Визначити тип рільківського сонета, довести свою думку. ІІгр. Підготувати повідомлення “Образ Орфея у світовому мистецтві”
Схожі презентації
Категорії