X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Марія Примаченко

Завантажити презентацію

Марія Примаченко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Марія Примаченко. (1907-1997)

Слайд 2

Марія Примаченко - українська народна художниця, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, одна з найвідоміших українських художниць.

Слайд 3

Вона народилась у селі Болотня на Київщині, в родині, де шанували народні ремесла, звичаї і традиції українського народу. Від батька-теслі і мами-вишивальниці Марія Примаченко успадкувала любов до краси рідного краю, до народного мистецтва. У мистецькому арсеналі Марії Примаченко немає "професійних хитрощів", її малюнки виконані на звичайному ватмані пензлями фабричного виготовлення з використанням гуаші та акварелі.

Слайд 4

  Дитинство Марії Оксентіївни було затьмарене страшною недугою — поліомієлітом. Це зробило її не по-дитячому серйозною й спостережливою, загострило слух і зір. Марія Оксентіївна гідно і мужньо пронесла всі життєві знегоди, пізнала щастя любові (чоловік загинув на фронті) і щастя материнства: її син Федір — теж народний художник, він був її учнем і другом.

Слайд 5

«Звір гуляє»

Слайд 6

«Лев»

Слайд 7

«Синій Бик»

Слайд 8

«Бичок-третячок»

Слайд 9

“Міліард років пройшло, а таких мавп не було”

Слайд 10

“Слон”

Слайд 11

“Мавпа їде на чотириголовому звірі”

Слайд 12

Примаченківська «звірина серія» — явище унікальне і не має аналогів ні у вітчизняному, ні у світовому мистецтві. Сюжетні твори Примаченко — при усій їхній самобутності — мають деяку спільність з народними картинками. А ось фантастичні звірі — це витвір уяви художниці. Таких звірів не існує у природі — порівняння тут зайві.

Слайд 13

“Як у Чорнобилі було горе із блоком, а дід корову пас там…”

Слайд 14

“Лісовий павич”

Слайд 15

«Дві синички»

Слайд 16

«Павичі»

Слайд 17

«Калиновий гай»

Слайд 18

“Квіти у синій вазі” “Соняшник життя”

Слайд 19

У творчості Марії Примаченко узгоджуються тематично-сюжетні й орнаментально- декоративні композиції. Загальнолюдська тема боротьби добра і зла наскрізь проходить крізь її мистецтво. Добро у неї завжди перемагає.

Слайд 20

«Весілля»

Слайд 21

“Сватає Іван Галю”

Слайд 22

“Сидить баба на печі, пряде куделицю»

Слайд 23

Її виставки з великим успіхом експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та багатьох інших країнах світу. У 1937 році на всесвітній виставці в Парижі Марія Примаченко отримала золоту медаль, здивувавши своїми картин ами мистецький світ

Слайд 24

Слайд 25

На честь Марії Примаченко встановлені Пам’ятники. м.Яготин

Слайд 26

м. Київ

Слайд 27

Використовуючи ресурси інтернету, презентацію підготувала вчителька початкових класів ЗШ І-ІІІ ступенів с. Серби Кодимського району Одеської області Гончарук Тетяна Іванівна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література