X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Протиставлення образів пасербиці та мачухи і її рідної дочки як втілення конфлікту добра і зла

Завантажити презентацію

Протиставлення образів пасербиці та мачухи і її рідної дочки як втілення конфлікту добра і зла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Протиставлення образів пасербиці та мачухи і її рідної дочки як втілення конфлікту добра і зла

Слайд 2

Мета: опрацювати поняття “конфлікт” та “антитеза”; порівняти образи пасербиці та її сестри і мачухи

Слайд 3

Що знаємо? Про що хочемо дізнатися? Про що дізналися?

Слайд 4

Що знаємо? Про що хочемо дізнатися? Про що дізналися? Це пʼєса-казка. Пасербиця жила з мачухою та її дочкою. Була доброю, працьовитою, веселою. Дівчину примусили взимку вночі іти в ліс шукати підсніжники. Їй допомогли брати-місяці. А Квітень ще й подарував обручку.

Слайд 5

Що знаємо? Про що хочемо дізнатися? Про що дізналися? Це пʼєса-казка. Пасербиця була сиротою, жила з мачухою та її дочкою. Була доброю, працьовитою, веселою. Дівчину примусили взимку вночі іти в ліс шукати підсніжники. Їй допомогли брати-місяці. А Квітень ще й подарував обручку. Чи отримали мачуха і її донька обіцяну винагороду? Чи дозволила королева нарешті відсвяткувати Новий рік? Чи зустрінуться знову пасербиця і місяць Квітень? Чи будуть покарані негативні (злі і жадібні) герої казки?

Слайд 6

ПОРУШЕНА ПОСЛІДОВНІСТЬ Пасербиця біля новорічного багаття зустрілася з братами місяцями. Королева наказала принести у палац повну корзину підсніжників. Місяць Квітень подарував бідній сирітці обручку. Мачуха примусила дівчину іти в ліс, щоб знайти квіти. Мачуха та її донька у королівському палаці.

Слайд 7

Не треба мені пиріжків! Коли не хочете самі йти й мене не пускаєте, то нехай сестра піде. Тому, хто сьогодні пролісків набере, королева цілий кошик золота дасть! Якщо не заваджу, дозвольте мені біля вогнища погрітися. ПРОДОВЖ ФРАЗУ

Слайд 8

Чого ж ти стоїш? Поспішай. Нам з тобою тільки одну годинку брати мої подарували. У ліс прийде - гілки даремно не зламає. Стиглу ягоду бере, а зелену на кущі залишає! Ну, прощавай, та каблучку мою бережи. Загубиш її – мене загубиш.

Слайд 9

Словникова робота Конфлікт – зіткнення інтересів, прагнень, вчинків персонажів, напруження і загострення суперечностей, що призводять до ускладнень і боротьби та супроводжуються складними подіями і вчинками Антитеза – підкреслене протиставлення протилежних думок, явищ, якостей, образів у літературному творі

Слайд 10

Словесне малювання

Слайд 11

Образ мачухи

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Знайди означення Лагідна, слухняна, груба, зла, добра, жорстока, весела, безсердечна, рішуча, працелюбна, жадібна, привітна, заздрісна, сварлива, щира, скромна, лінива. пасербиця сестра

Слайд 16

Усний переказ “Друга зустріч з братами-місяцями”

Слайд 17

Слайд 18

РОЗШИФРОВКА Гори, гори ясно, Щоб не погасло! 27, 36, 30, 14, 16, 27, 36, 30, 14, 16, 40, 54, 20,36, 16, 63, 36, 15, 20, 8, 12, 36, 27, 6, 54, 35, 36, 72 2 5 9 3 А Б Г 4 Е Н О 6 П Р С 7 И Л Щ 8 , Я !

Слайд 19

Як були покарані мачуха з дочкою за жорстоке ставлення до знедоленої сирітки?

Слайд 20

Слайд 21

Запитання до автора - Що хоче сказати нам? - Що має на увазі? - Чому прагне навчити? - Чому саме так…? - Навіщо так вчинив з героями…?

Слайд 22

Роздум “Чи можуть люди змінюватись?”

Слайд 23

Ти – мені, я - тобі Робота в парах

Слайд 24

Що знаємо? Про що хочемо дізнатися? Про що дізналися? Це пʼєса-казка. Пасербиця була сиротою, жила з мачухою та її дочкою. Була доброю, працьовитою, веселою. Дівчину примусили взимку вночі іти в ліс шукати підсніжники. Їй допомогли брати-місяці. А Квітень ще й подарував обручку. Чи отримали мачуха і її донька обіцяну винагороду? Чи дозволила королева нарешті відсвяткувати Новий рік? Чи зустрінуться знову пасербиця і місяць Квітень? Чи будуть покарані негативні (злі і жадібні) герої казки? Отримавши від мачухи та її доньки підсніжники, королева сама побажала поїхати до лісу. Пасербиця відмовляється їм допомагати. Та коли королева викидає обручку, дівчина кличе місяців на допомогу. Брати-місяці покарали злих мачуху і сестру, провчили королеву і знову допомогли бідній сирітці.

Слайд 25

Домашнє завдання Знати повний зміст казки С.Маршака “Дванадцять місяців”. Виписати цитати для характеристики образу королеви. Автор – Скубенко Т.М.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література