X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Пауль Маар "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу". Яскравість художнього світу твору."

Завантажити презентацію

"Пауль Маар "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу". Яскравість художнього світу твору."

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пауль Маар "Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу. Яскравість художнього світу твору.

Слайд 2

МЕТА УРОКУ: • коротко ознайомити учнів з особистістю та творчістю відомого німецького письменника Пауля Маара та повістю «Машина для здійснення бажань або Суботик повертається в суботу»; розкрити особливості сюжету та яскравість художнього світу твору «Машина для здійснення бажань або Суботик повертається в суботу»; • формувати навичка аналізу літературного твору; розвивати критичне, логічне мислення та творчу уяву учнів; • сприяти розширенню читацького кругозору, виховувати інтерес до читання сучасної дитячої літератури.

Слайд 3

Покажіть, який у вас настрій. Усміхніться сусідові по парті, другому сусідові. Привітайте один одного: як хороші знайомі; як космонавти з космосу; як мільйонери у банку; як щасливі люди.

Слайд 4

Бесіда Що таке дружба, на вашу думку? Яку людину ми можемо назвати другом? Чи маєте ви друзів? Якого друга ми можемо назвати вірним? Чи маєте ви вірних друзів? Чи хотіли б ви мати казкового, чарівного, незвичайного друга? Хто з літературних героїв міг би стати вашим другом? Чому? Чи можуть бути дорослі друзями для дітей? Чи можуть діти навчати дорослих і змінювати їх?

Слайд 5

Герої твору Пауля Маара «Машина для здійснення бажань або Суботик повертається в суботу»

Слайд 6

Суботик – герой творів Пауля Маара. Це дивовижна маленька істота з цупкою рудою чуприною. Замість носа у нього хоботець, обличчя все у синіх цятках, за допомогою яких можна здійснювати бажання. Любить ласувати деревиною, гумою чи папером. Вміє складати вірші про події,що відбуваються у його житті. Веселий, пустотливий.

Слайд 7

Пан Пляшкер – названий батько Суботика. Несміливий закомплексований дорослий чоловік. Живе у найманій квартирі. Боїться свою хазяйку та свого начальника. Має багато бажань, але не може сам нічого зробити.

Слайд 8

Пані Моркван – власниця квартири, у якій живе пан Пляшкер. Строга, серйозна пані, любить чистоту. Вимоглива до свого мешканця. Пан Вівторакус – друг пана Пляшкера. Дуже відповідальний. Любить тварин та птахів. Добросердечний, запальний.

Слайд 9

Завдання 1.Розгадати кросворд, у виділеній колонці прочитаєте ім’я головного героя.   1                   2               3                   4                 5                     6           7              

Слайд 10

Завдання 2. Вікторина 1. У який день з’явився Суботик? 2. Скільки тижнів чекав пан Пляшкер на повернення сина? 3. Що мало відбутися у четвер, щоб Суботик повернувся? 4. З ким завітав у гості пан Вівторакус? 5. Для чого Пляшкер замовив три бляшані листки? 6. Що робив Суботик кожного ранку? 7. У що був одягнений Суботик? 8. Яке мав волосся головний герой? 9. Якого кольору були веснянки Суботика? 10. Якого кольору був водолазний костюм героя? 11. На чиєму горищі опинилися герої? 12. Перше бажання пана Плаяшкера для машини для здійснення бажань? 13. У якому ресторані хотіли пообідати герої? 14. Що сталося з папугою пана Вівторакуса? 15. Де відпочивали пан Пляшкер та Суботик? 16. Хто хотів врятувати героїв з безлюдного острова? Яке бажання загадав пан Вівторакус,коли потрапив до машини для здійснення бажань? 18. Що сталося з машиною для здійснення бажань? 19. Хто ремонтував машину для здійснення бажань? 20. Останнє і головне бажання пан Пляшкера?

Слайд 11

Коло думок Яке враження справила на вас повість- казка Пауля Маара? Перекажіть епізод, який вас найбільше вразив? Яким ви вперше побачили Суботика?

Слайд 12

Рольова гра Уявіть себе одним із персонажів твору і розкажіть про першу вашу зустріч із Субтиком ( від імені пан Пляшкера, пані Моркван, пана Вівторакуса, пана Амфібера, одного з туристів)

Слайд 13

Слайд 14

Ілюстрації О.І.Семенова

Слайд 15

Кадри із фільму про Суботика

Слайд 16

Пауль Маар – відомий німецький письменник…

Слайд 17

Народився Пауль Маар 13 грудня 1937 року у Швайнфурті. Рано втратив матір і дитячі роки Пройшли у дідуся в Баварії Захоплення : живопис Навчання: Швайнфуртська гімназія, акаднмія мистецтв у Штутгарті

Слайд 18

Пауль Маар Дитячий письменник Драматург, сценарист Перекладач Фотограф Актор Художник – ілюстратор літературних творів та комп'ютерних ігор

Слайд 19

Найбільш відомі твори про Маленького Кенгуру, пана Белло, про Суботика(написав 7 книг). Нагороджений багатьма винагородами. Найпрестижніша – Почесна премія за весь творчий доробок автора

Слайд 20

Твори про Суботика 1. «Що не день то субота» 2. «Машина для здійснення бажань або Суботик повертається в суботу» 3. «Китобус або нові цятки для Суботика» 4. «Чарівні крапля для Суботика» 5. «Суботик у небезпеці» 6. «Коли Суботика занадто багато»

Слайд 21

«Незакінчене речення» Художній світ твору …

Слайд 22

V. Домашнє завдання. Автор нам не вказав про те чи Суботик - хлопчик, чи дівчинка. А як думаєте ви? Обгрунтуйте свою думку. Намалювати ілюстрації до улюбленого епізоду з твору.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література