X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Данте — видатний поет і мислитель Італії. Поема «Божественна комедія» — філософсько-художній синтез середньовічної культури

Завантажити презентацію

Данте — видатний поет і мислитель Італії. Поема «Божественна комедія» — філософсько-художній синтез середньовічної культури

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Данте — видатний поет і мислитель Італії. Поема «Божественна комедія» — філософсько-художній синтез середньовічної культури

Слайд 2

Восхождение к Данте — нелегкий труд. Чтобы совершить его, надо многое преодолеть и от многого отказаться. Прежде всего забыть о чтении-отдыхе и чтении-забаве. Чтение Данте — это испытание, проба духовной зрелости. М. Андрєєв

Слайд 3

Із сонета Мікеланджело ми можемо зрозуміти, що життя Данте не було легким. Сьогодні ми дізнаємося, з якого раю повернувся назад поет, хто були його вороги, чому на батьківщині Данте не оцінили його талант. Мікеланджело

Слайд 4

Народився Данте Аліґ’єрі у травні 1265 року у Флоренції. Історія юнацького кохання лягла в основу віршів поетичної збірки під назвою «Нове життя». У цих поезіях Данте описує свої відчуття від зустрічей з прекрасною Беатріче. Данте ніколи не забував Беатріче. Але життя продовжувалося. Поет одружився з Джеммою Донатті (про яку жодного разу не згадав у своїх творах).

Слайд 5

Флоренція

Слайд 6

Беатріче Джемма Донатті

Слайд 7

У країні точилася запекла боротьба двох партій: гвельфів — прибічників об’єднання під владою римського папи та гібеллінів — прибічників німецького імператора. За традицією своєї сім’ї, Данте належав до партії гвельфів. Останні роки свого життя поет провів у Вероні. У вересні 1321 року, повертаючись із Венеції, Данте захворів болотяною лихоманкою та помер у ніч з 13 на 14 вересня.

Слайд 8

Гвельфи і Гібелліни

Слайд 9

Верона

Слайд 10

Картка № 1 Час створення поеми. «Божественну комедію» було написано в 1307–1321 рр. Це був час, який в історії культури отримав назву Передвідродження. Зростає інтерес до людської особистості, до її земних радощів і сподівань. Поступово починає формуватися новий гуманістичний тип мислення, остаточне становлення якого буде пов’язане з добою Відродження. Цей процес і відтворює поема Данте, що є одночасно синтезом середньовічної культури і прологом до культури Відродження.

Слайд 11

Картка № 2 Жанр «Божественної комедії» Данте назвав свою поему «комедією» за усталеними середньовічними канонами: так називали тоді твори, які починалися сумно (пекло), а закінчувалися щасливо (рай). Епітетом «божественна» поему наділив перший біограф Данте, автор знаменитого «Декамерона» Дж. Боккачо.

Слайд 12

Картка № 3 Композиція поеми Поема складається з 3-х частин: «Пекло», «Чистилище», «Рай». У кожній із частин — 33 пісні (у «Пеклі» ще одна пісня, що є вступною до всієї поеми). Усього — 100 пісень.

Слайд 13

Картка № 4 Уявлення про світ у «Божественній комедії» Дантівська земля має форму кулі і розташовується, згідно з середньовічними переконаннями, у центрі Всесвіту. Північна півкуля населена людьми, південна — безлюдна і вкрита океаном, лише посередині Всесвіту підноситься велика гора, де Данте розташовує чистилище — царство, у якому душі померлих, що грішили, але розкаялися за життя, отримують муки, щоб позбавитися своєї вини, вознестися у рай.

Слайд 14

Картка № 5 Уявлення про світ у «Божественній комедії» Прірва пекла, куди призводить смертельний гріх і звідки порятунок є неможливим, має вигляд воронки, яка утворилася внаслідок падіння Люцифера-ангела, що був вигнаний із раю. Земля оточена дев’ятьма небесними сферами: сімома сферами планет, зірковим та кристалічним небом. За ним, у просторі, де вже не діють фізичні закони, розташований Емпірей, царство ангелів та блаженних душ.

Слайд 15

«Божественна комедія» Данте написана терцинами. Терцина (від terra rima — третя рима) — форма строфи з 3-х рядків п’ятистопного ямба, в якій середній рядок римується з крайніми — першим і третім — у наступній строфі, завершуючись окремим рядком, римованим з другим рядком попередньої строфи.

Слайд 16

Складання сенкану на тему «Данте» Данте. Пристрасний, геніальний. Діє, хвилює, викриває. Проводить із Пекла до Раю. Сміливець.

Слайд 17

Домашнє завдання Прочитати I частину «Божественної комедії» «Пекло»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література