X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алкман. Життя та творчість

Завантажити презентацію

Алкман. Життя та творчість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алкман (грец. Аλκμάν) (серед. VII ст. до н. е.). Перший відомий давньогрецький дорійський ліричний поет, який складав пісні для хору.

Слайд 2

Народження Згідно античній традиції, Алкман народився в Мессі (Лаконіка), однак походив від батьків-рабів родом із Сард у Лідії.

Слайд 3

Життя в Спарті Алкман жив і працював у Спарті в період після Другої Мессинської війни, де був керівником хорів, для яких складав мелодії, слова і розробляв танцювальні рухи під пісню.

Слайд 4

Вірші Алкмана У стародавності високо цінували любовні вірші Алкмана, фрагменти яких дійшли до нашого часу, крім того, йому належить ряд застільних пісень.

Слайд 5

Поетичні форми Імовірно, саме він створив нові поетичні форми, піднесши в ранг літератури імпровізовані пісні, що до того були насамперед музично-танцювальними композиціями. Однак найвагоміший внесок Алкман зробив у розвиток хорової поезії.

Слайд 6

Книги Алкмана Олександрійські вчені зібрали пісні Алкмана у 6 книг. Від більшості віршів збереглися лише короткі уривки, (бл. 100 рядків) папірусні уривки, що містить парфеній (пісню для дівочого хору).

Слайд 7

Шана до поета Завдяки багатству метрики, Алкман став зразком для пізніших поетів, що писали хорову лірику. У Спарті йому встановили пам'ятник і глибоко шанували протягом століть.

Слайд 8

Канон ліриків Поети і вчені олександрійської школи зарахували Алкмана до канону 9-ти ліриків. У новий час широко відомий був тільки «ноктюрн», який був перекладений Ґете.

Слайд 9

Творчість Алкмана Алкман писав переважно піани (гімни богам), проомії (вступи до епічних декламацій), парфенії (пісні для хорів дівчат),

Слайд 10

Творчість Алкмана гіпофегмати (танцювальні пісні), еротики (любовні пісні), епіталамії (весільні пісні), сколії (застільні пісні). Тексти Алкмана відрізняються невимушеністю, відсутністю характернюї для Спарти суворості.

Слайд 11

Алкманова строфа Найчастіше Алкман використовує гекзаметр та тетраметр; характерная для Алкмана двустрочна система із дактилічного гекзаметра і дактилічного тетраметра отримали назву Алкманової строфи.

Слайд 12

“Ноктюрн” Сплять усі верховини гірські й стрімчасті скелі, Всі байраки, всі провалля, Нори, де плазуни, що їх чорна земля зростила, Робуче плем'я бджіл, хижий звір у пущі, Страховищ у глибинах моря сон пройняв, Крила поскладавши, в вітах поснуло птаство... (Переклад - Г. Кочура)

Слайд 13

Поховання Алкмана Могила Алкмана знаходиться в Спарті поряд з могилою Єлени Троянської.

Слайд 14

Література Зайков А. В. Скіфський кінь в спартанській ритуальній поезії. // Антична древність і средні віки. — Єкатеринбург: УрГУ. 1998. Вип. 29. С. 5—15. Розширенн грецького світу. VIII—VI вв. до н. е. (Кембриджська історія давнього світу. Т. III, частина 3). — М.: Ладомир, 2007. С. 427, 536, 567. Ярхо В., Полонська К. Антична лірика. — М., 1967

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література