X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Адам Міцкевич - «Альпухара»

Завантажити презентацію

Адам Міцкевич - «Альпухара»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мозковий штурм Дайте визначення балади? Які бувають балади? Чим літературна балада відрізняється від фольклорної? Які ви знаєте групи балад? Назвіть особливості поетичної мови балад. Яких ви знаєте поетів – авторів балад? (Повідомлення теми і мети уроку)

Слайд 2

Тема уроку: Адам Міцкевич “Альпухара”

Слайд 3

Наша мета: Ознайомитись з умовами формування творчої особистості Адама Міцкевича Закріпити особливості жанру балади, відзначити відмінність фольклорної балади від літературної Ознайомитись з історичною основою балади “Альпухара” та її змістом Простежити особливості балади Міцкевича ( художнє переосмислення подій, психологізм, використання художніх засобів виразності) Вдосконалювати роботу над виразним читанням балади • Виховувати культуру мовлення формувати громадянську компетентність

Слайд 4

Якби я міг свій пломінь перелити У людські груди, воскресить минуле… Адам Міцкевич Що ж це за поет такий – Адам Міцкевич? Чим цікаве його життя? Що вплинуло на формування його таланту? (Презентація роботи І групи – “Біографів” - “Шляхами поета”

Слайд 5

Завдання 1: Уважно послухавши повідомлення, скласти ґроно “Адам Міцкевич”

Слайд 6

Шляхами поета Хутір Заоосє. Садиба Міцкевичів. Тут в 1798році народився майбутній поет

Слайд 7

Віленський університет – тут навчався Адам Міцкевич (м. Вільно - сучасний Вільнюс. Литва)

Слайд 8

Музей Адама Міцкевича Вільнюс «В цьому будинку XII.1822 жив Адам Міцкевич. Тут редагувалась поема „Гражина“»

Слайд 9

Коллеж де Франс в Парижі р.Сена. Париж. Франція

Слайд 10

Константинополь (Стамбул)

Слайд 11

Краків. Пам’ятник Міцкевичу Вавельський замок

Слайд 12

Музей А. Міцкевича в Новогрудку

Слайд 13

В Новогрудку в 1924—1931 роках за ініціативою Міцкевичського комітету був насипаний Курган Міцкевича висотою 17 метрів. В кургані знаходиться земля, привезена з країн, де жив А. Міцкевич (Польща, Литва, Росія, Франція, Швейцарія, Туреччина та ін.)

Слайд 14

Адам Міцкевич побував у багатьох країнах, але чи не найяскравіші враження в нього залишились від України, її славетної історії, краси її чарівної природи (Презентація роботи ІІ групи “Українські адреси в долі Міцкевича”)

Слайд 15

Українські адреси в долі Міцкевича Київ

Слайд 16

Стеблів. Залишки маєтку Головинських. Колись тут зупинявся Адам Міцкевич

Слайд 17

У Харкові Міцкевич знайомиться зі студентами університету, з викладачем польської мови, майбутнім деканом і ректором, українським поетом Петром Петровичем Гулаком- Артемовським.

Слайд 18

Харків

Слайд 19

Одеса

Слайд 20

Крим

Слайд 21

Пам’ятник А Міцкевичу в Гурзуфі. Алея письменників Лівадія Аю - Даг. Гурзуф

Слайд 22

Творчість Міцкевича і Україна Творчість Адама Міцкевича відома в Україні з 20 - 30-х років XIX століття завдяки перекладам і переспівам Петра Гулака-Артемовського, Л. Боровиковського, О. Шпигоцького. Поезією Адама Міцкевича захоплювався Тарас Григорович Шевченко. Згодом його твори переклали Іван Франко, Леся Українка, Максим Рильський, Микола Бажан, Андрій Малишко та Іван Драч. І зараз, мандруючи Кримським узбережжям, вдивляючись у красу Ведмідь-гори, в її велич, приходять на гадку рядки з сонета Міцкевича, де описується чарівна українська природа:   Чорніє пасмо гір, долину ніч поймає, Шепочуть, мов крізь сон, потоки у гаях, І - квітів музики - солодкий ллється пах, Що для ушей мовчить, до серця промовляє.

Слайд 23

В Україні пам’ятають перебування Адама Міцкевича, шанують його пам’ять. У Києві є вулиця імені прославленого польського поета. На одній із площ Львова височіє витончений пам’ятник поету-романтику. Львів, пам’ятник А.Міцкевичу

Слайд 24

Оповіді з історії України надихнули Міцкевича до написання патріотичної поеми “Конрад Валленрод”,в якій поет звертається до теми героїчної боротьби з минулого. Сюжет її взятий з історії XIV століття. Події відбуваються за часів боротьби литвинів з німецькими хрестоносцями

Слайд 25

Невід’ємною частиною поеми є балада “Альпухара”, яку виконує народний співець - вайделот Презентація роботи ІІІ групи - “Істориків” - “Історична основа балади”

Слайд 26

На початку VІІ століття на півночі Піренейського півострова почалася РЕКОНКІСТА – відвоювання християнами у маврів рідних земель. Тривала реконкіста майже 800 років і закінчилася в 1492 році захопленням Гренади – останнього оплоту мусульман

Слайд 27

Падение Гранады Гранада

Слайд 28

Фрагмент гобелена "Реконкіста"

Слайд 29

Художнє читання балади (презентація роботи групи “Декламатори”)

Слайд 30

Завдання 2 - Опрацювавши текст балади, визначте, як зміщує історичні акценти у творі Адам Міцкевич. - З якою метою робить це автор?

Слайд 31

Поезія Адама Міцкевича надихнула і видатних композиторів — Фредеріка Шопена, Михайла Глінку та Миколу Лисенка, які написали музику на тексти творів Співця Свободи.

Слайд 32

Завдання 3 Послухайте уривок з балади №1 соль-мінор Фредеріка Шопена, написаної під впливом поеми Адама Міцкевича “Конрад Валленрод”, і визначте, якому епізоду з тексту “Альпухари” він співзвучний

Слайд 33

Завдання 4. Оцініть свою роботу на уроці, виставивши собі від 0 до 3 балів за кожним із критеріїв: - Я активний на уроці… - Я вносив пропозиції… - Я допомагав іншим однокласникам у підготовці повідомлення групи… - Я узагальнював думки інших…

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література