Адам Міцкевич
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: “Кримські сонети” Адама Міцкевича – ностальгія за батьківщиною; їх відлуння в українській та російській літературах
Мета: поглибити знання учнів про поета А. Міцкевича, розповісти про його зв’язки з Україною, про вплив його поезії на українську та російську літератури; осмислити особливості романтизму як літературного напряму на прикладі “Кримських сонетів” А. Міцкевича
Адам Міцкевич – людина і митець. 24 грудня 1798 року народився Адам Міцкевич. Навчався в університеті м. Вільно на історико-філологічному факультеті. З 1817 року Міцкевич стає учасником таємних патріотичних організацій, які ставили собі за мету боротьбу за свободу і незалежність Польщі. Травень 1822 р. – перша збірка “Поезія”. Жовтень 1823 р. – поет був заарештований, а згодом його вислали з батьківщини. Митець багато подорожував. Більше 9 місяців перебував на Україні. 1855 р. – Адам Міцкевич помер.
Бесіда на повторення вивченого Згадайте, чому Міцкевич опинився в Криму в 1825 р. Що стало результатом подорожі? Що таке сонет? Що таке цикл сонетів?
Словникова робота Сонетний цикл – це низка віршів, об’єднаних спільною ідеєю. Літературознавчий коментар Збірку “Кримські сонети” літературознавці визначають як сонетний цикл. Основна ідея циклу “Кримські сонети” – ностальгія за батьківщиною, яку був змушений залишити митець. Усі вірші збірки пов’язує між собою образ ліричного героя. У кожному сонеті є центральні образи-символи.
Епіграф: Wer den Dichter will vershtehen, Muss in Dichter’s Lande gehen. Goethe Щоб поета зрозуміть, В його рідний край ідіть. Й. В. Гете Тлумачення епіграфа до циклу “Кримські сонети” (Щоб зрозуміти творчість поета, необхідно збагнути духовний світ митця, його інтереси й прагнення, що складають “поетову країну”).
Пілігрим – головний герой “Кримських сонетів” Головним героєм “Кримських сонетів” є мандрівник, який, перебуваючи в Криму, милуючись неповторною природою півострова, весь час згадує про нелегку долю своєї батьківщини – Польщі. Рідний край (Польща, Литва) незримо присутній у кожному вірші збірки. Автор називає свого героя пілігримом. Словникова робота Пілігрим (від лат. – іноземний) – мандрівник, прочанин, подорожній.
Аналіз сонета “Бахчисарай” Бесіда з учнями: чи збереглася незрівнянна краса Бахчисараю? що на думку поета, вічне, і чому?
Аналіз сонета “Гробниця Потоцької” Бесіда з учнями: які роздуми хвилюють пілігрима біля могили польської князівни чи є зв’язок між долею пілігрима та Потоцької?
Підсумкова бесіда Які факти біографії польського поета Міцкевича відобразилися у його збірці “Кримські сонети”? Визначте основну ідею цієї збірки. У чому полягають особливості сонетного циклу?
Схожі презентації
Категорії