X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Адам Міцкевич

Завантажити презентацію

Адам Міцкевич

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: “Кримські сонети” Адама Міцкевича – ностальгія за батьківщиною; їх відлуння в українській та російській літературах

Слайд 2

Мета: поглибити знання учнів про поета А. Міцкевича, розповісти про його зв’язки з Україною, про вплив його поезії на українську та російську літератури; осмислити особливості романтизму як літературного напряму на прикладі “Кримських сонетів” А. Міцкевича

Слайд 3

Ф. Шопен

Слайд 4

Адам Міцкевич – людина і митець. 24 грудня 1798 року народився Адам Міцкевич. Навчався в університеті м. Вільно на історико-філологічному факультеті. З 1817 року Міцкевич стає учасником таємних патріотичних організацій, які ставили собі за мету боротьбу за свободу і незалежність Польщі. Травень 1822 р. – перша збірка “Поезія”. Жовтень 1823 р. – поет був заарештований, а згодом його вислали з батьківщини. Митець багато подорожував. Більше 9 місяців перебував на Україні. 1855 р. – Адам Міцкевич помер.

Слайд 5

Бесіда на повторення вивченого Згадайте, чому Міцкевич опинився в Криму в 1825 р. Що стало результатом подорожі? Що таке сонет? Що таке цикл сонетів?

Слайд 6

Словникова робота Сонетний цикл – це низка віршів, об’єднаних спільною ідеєю. Літературознавчий коментар Збірку “Кримські сонети” літературознавці визначають як сонетний цикл. Основна ідея циклу “Кримські сонети” – ностальгія за батьківщиною, яку був змушений залишити митець. Усі вірші збірки пов’язує між собою образ ліричного героя. У кожному сонеті є центральні образи-символи.

Слайд 7

Епіграф: Wer den Dichter will vershtehen, Muss in Dichter’s Lande gehen. Goethe Щоб поета зрозуміть, В його рідний край ідіть. Й. В. Гете Тлумачення епіграфа до циклу “Кримські сонети” (Щоб зрозуміти творчість поета, необхідно збагнути духовний світ митця, його інтереси й прагнення, що складають “поетову країну”).

Слайд 8

О. Пушкін з друзями слухає Адама Міцкевича в салоні З. Волконської

Слайд 9

Шевченко у засланні

Слайд 10

Пілігрим – головний герой “Кримських сонетів” Головним героєм “Кримських сонетів” є мандрівник, який, перебуваючи в Криму, милуючись неповторною природою півострова, весь час згадує про нелегку долю своєї батьківщини – Польщі. Рідний край (Польща, Литва) незримо присутній у кожному вірші збірки. Автор називає свого героя пілігримом. Словникова робота Пілігрим (від лат. – іноземний) – мандрівник, прочанин, подорожній.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Географія “Кримських сонетів”

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Аналіз сонета “Бахчисарай” Бесіда з учнями: чи збереглася незрівнянна краса Бахчисараю? що на думку поета, вічне, і чому?

Слайд 22

Аналіз сонета “Гробниця Потоцької” Бесіда з учнями: які роздуми хвилюють пілігрима біля могили польської князівни чи є зв’язок між долею пілігрима та Потоцької?

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Аналіз сонета “Буря” Бесіда з учнями: Що символізує море? Чому заздрить самотній чужинець?

Слайд 27

Відгомін в українській літературі

Слайд 28

Підсумкова бесіда Які факти біографії польського поета Міцкевича відобразилися у його збірці “Кримські сонети”? Визначте основну ідею цієї збірки. У чому полягають особливості сонетного циклу?

Слайд 29

Пам'ятник Адаму Міцкевичу в Івано-Франківську

Слайд 30

Пам'ятник Адаму Міцкевичу у Вільнюсі

Слайд 31

Пам'ятник Адаму Міцкевичу у Новогрудці

Слайд 32

Домашне завдання Підготуватися до виразного читання напам’ять сонетів Міцкевича.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія