X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Японія. Доба Мейдзі

Завантажити презентацію

Японія. Доба Мейдзі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Доба Мейдзі в Японії

Слайд 2

Революція Мейдзі (1867-1868) Мейдзі («освічене правління») -доба правління Імператора Японії Муцухіто (1868-1912 рр.) Здобув владу внаслідок революції.

Слайд 3

Реформи Муцухіто - Адміністративна реформа - Станова реформа - Військова реформа - Аграрна реформа - Реформи у виробничо-фінансовій сфері - Податкова реформа - Реформа у сфері релігії

Слайд 4

Адміністративна реформа - У 1871 р. було запроваджено новий адміністративно-територіальний поділ країни на 72 кен (префектур) і 3 фу (столичних округів) - Знищувалася влада князів - Створювався новий аппарат управління .

Слайд 5

Станова реформа - Всі колишні стани скасовувалися. - Вища знать – аристократія, дворянство, самураї. - Простий народ – решта всього населення. - Незабаром були ухвалені закони про громадянську рівність.

Слайд 6

Військова реформа - Введено загальну повинність. - Армію реформовано за європейським зразком.

Слайд 7

Аграрна реформа - Скасовано феодальну власність на землю, селяни отримали свої наділи у приватну власність. - Введено поземельний податок. - Ліквідовані феодальні повинності й податки. - У сфері аграрних відносин зберігалися феодальні пережитки: напівфеодальне поміщицьке землеволодіння, кабальна експлуатація селян- орендарів, засилля лихварів та інші. - Водночас аграрна реформа створила пе редумови для розвитку товарного господарства і ринкових відносин

Слайд 8

Реформи у виробничо-фінансовій сфері - Ієна – нова грошова одиниця. - У 1872 р. був організований Державний банк. - Скасовувалась регламентація професій і занять, ліквідовувалися цехи і гільдії,що заважали вільному підприємництву.

Слайд 9

Податкова реформа - Усі феодальні повинності і податки були ліквідовані. - Нові податки стягувалися не в натуральній формі, а в грошовій.

Слайд 10

Реформа у сфері релігії - Припинено переслідування християн. - У 1876 р - японський імператор оголосив у країні повну віротерпимість.

Слайд 11

Реформи в галузі освіти і культури Освіта - Запроваджено загальну початкову освіту за європейським зразком, створювалися середні школи та університети. Молодим японцям була надана можливість здобути вищу освіту в Європі і США. Культура - Почали друкувати газети . - Перекладати книги європейських авторів. До США і європейських країн були послані місії для ознайомлення з життям їх народів.

Слайд 12

Конституція 1889р.

Слайд 13

Передбачала : - Особа імператора -священа і недоторкана. - Виконавча влада – у імператора відповідального йому уряду. Імператор мав право розпустити парламент .

Слайд 14

- Законодавча влада – у двопалантного парламенту, верхня плата призначалась імператором, нижня обиралась в округах на 4 роки. - При імператорі діяла таемна влада – довадчий орган призначався імператором.

Слайд 15

- Виборче право – чоловіки 25 років,які сплачували на менше 10 іен податку на рік. - Гарантовано свободу слова, зборів, об’єднань, недоторканісті особи, скасовано цензуру.

Слайд 16

Японія перетворилась на конституційну монархію з майже необмеженою владою імператора. Реформи прискорили соціально – економічний поступ держави. Результат :

Слайд 17

Імператор Схема державного устрою Японії Уряд Японії Парламент Японії Палата перів Палата представників

Слайд 18

Економічне зростання країни

Слайд 19

Допомога держави промисловості Зразкові підприємства Ліквідація цехів, внутрішніх кордонів та митниць Економічний розвиток Японії у другій половині ХІХ століття Початок промислової революції (80-і роки ХІХ ст.) Посилення ролі приватного капіталу Проникнення на ринки інших країн

Слайд 20

- Транспорт : Започатковано будівництво залізниць. - Фінанси і торггівля: впроваджено нову грошову одиницю – ієну. - Розпочато формування єдиного національного ринку.

Слайд 21

- За державні кошти були побудовані так звані «зразкові підприємства». - В країні відбувалася концентрація промисловості і капіталів. Виникли великі об'єднання компаній.

Слайд 22

У країні зміцнювалися економічні і політичні зв'язки між буржуазією і державним апаратом.

Слайд 23

- Темпи розвитку японської економіки стали одними з найвищих у світі. - За спільним обсягом виробництва наприкінці XIX ст. Японія залишила позаду себе Італію, низку інших європейських країн і наблизилася до Франції і Великої Британії.

Слайд 24

Зовнішня політика Японії

Слайд 25

1894 – 1895р. - Японо–китайська війна за володіння Кореєю. - Японія закріпила за собою Тайвань і Пескадорські острови - З 1910р. Корея стала Японською колонією. - 90-ті Японія взяла участь у поділі Китаю на сфери впливу.

Слайд 26

1904 – 1905 р. - Російсько – японська війна,результатом став програш Росії. - За Портсмунським договором Японія отримала: вийняткові права в Кореї, Ляодунській півострів орендований Росією, Південноманчурську залізницю, Південний Сахалін, значну грошову контребуцію.

Слайд 27

- Посилення Японії спричинило погіршення відношень з США та Великою Британією.

Слайд 28

Висновки 1. Долалася роздробленість країни і створювалася централізована держава. 2. Відбулася швидка модернізація країни на основі застосування іноземного досвіду з урахуванням національних традицій. 3. Реформи сприяли розвиткові ринкових відносин у країні. 4. Сприяли подоланню міжнародної ізоляції Японії. 5. Залучали Японію до світової економіки. 6. Створювали сприятливі умови для формування індустріального суспільства.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія