X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Доба Мейдзі в Японії. Крах політики самоізоляції. Реформування економічного та суспільно-політичного життя. Економічне зростання країни

Завантажити презентацію

Доба Мейдзі в Японії. Крах політики самоізоляції. Реформування економічного та суспільно-політичного життя. Економічне зростання країни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

©Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2011 9 клас. Всесвітня історія

Слайд 2

Познайомитися з соціально – економічним та політичним розвитком Японії ІІ половини ХІХ століття; Розкрити суть революції Мейдзі та реформи 70 – 80-х років ХІХ століття; Визначити причини та напрямки зовнішньополітичної некспансії Японії; Вчитися аналізувати і узагальнювати матеріал.

Слайд 3

Крах політики самоізоляції. Громадянська війна і революція Мейдзі. Реформування економічного та суспільно – політичного життя. Економічне зростання країни. Конституція 1889р. Особливості політичного життя.

Слайд 4

Опорні поняття: Сьогунат; самураї; Громадянська війна; Доба Мейдзі; Опорні дати: 1867 – 1868рр. – революція Мейдзі; 1889р. – ухвалення Конституції Японії.

Слайд 5

За рахунок чого Японія змогла ввійти до числа провідних держав світу на початок ХХ століття?

Слайд 6

СЬОГУН Князі Самураї Імператор ( релігійна влада )

Слайд 7

Особливості режиму сьогунату Влада перебувала в руках сьогуна ( полководця ) Князі і самураї – опора сьогуна Припинення феодальних усобиць Політика «самоізоляції» Японії Нагасакі – єдиний відкритий порт для голандців Розорення селян та самураїв Цехова організація виробництва Повільний розвиток капіталістичних відносин, вузькість внутрішнього ринку

Слайд 8

Опрацювати п.1.3. §20 і визначте: В чому проявилася політика «самоізоляції» Японії? В який спосіб було ліквідовано політику «самоізоляції» Японії? На який період припадає «відкриття» Японії? Які наслідки для країни мало «відкриття Японії»?

Слайд 9

Слайд 10

Феодальна відсталість країни. Розорення японських купців, ремісників. Нездатність сьогуна забезпечити розвиок країни та її незалежність. Розграбування країни провідними державами світу.

Слайд 11

1866р. – утворення військового союзу проти сьогуна. 09.11.1867р. – сьогун добровільно передав владу в країні імператору. 3 січня 1868 року - указ про реставрацію прямого Імператорського правління та позбавлення сьогуна всіх привілеїв та більшої частини земель. Проти цього рішення виступили прибічники ліквідованого сьоґунату. Японія опинилася розколотою на два табори і вступила у громадянську війну. За японською назвою 1868 року вона іменувалася «війною року земляного дракона» — війною Босін. За півтора року Імператорський уряд зміг придушити опозицію збройним шляхом та об'єднати Японію під своєю владою. 1867 – 1868рр. – реставрація ( революція ) Мейдзі.

Слайд 12

Період Мейдзі (яп. 明治時代, мейдзі дзідай) — період в історії Японії з 1868 по 1912 роки. Тривав від початку реставрації Мейдзі до вступу на трон імператора Тайсьо. Назва періоду Мейдзі походить від одноіменного девізу імператорського правління, який використовувався в Японії з 1868 по 1912 роки та означає «освічене правління». Період Мейдзі характеризувався модернізацією і вестернізацією Японії, створенням централізованої Японської імперії, переможними війнами з цинським Китаєм і імперською Росією, та приєднанням Тайваня і Кореї до Японії.

Слайд 13

Опрацювати п.3 §20 підручника і визначте: Які реформи провів імператор Муцухіто? В чому суть адміністративної реформи? В чому суть станової реформи? Які наслідки військової реформи? Які результати аграрної реформи? Які зміни відбулися в країні в результаті фінансової та податкової реформ? Які нові явища з»явилися в судовій та культурній сферах? Який загальний висновок можна зробити стосовно проведених реформ?

Слайд 14

Економічний розвиток Японії в ІІ половині ХІХ століття Допомога держави у промисловому розвитку Зразкові підприємства Ліквідація цехів, внутрішніх кордонів та митниць Початок промислової революції ( 80-і роки ХІХ ст. ) Посилення ролі приватного капіталу Проникнення на ринки інших країн

Слайд 15

Опрацювати п.5 §20 і визначити: Які причини прийняття Конституції Японії? Які політичні партії виникли в Японії? Коли було прийнято Конституцію Японії? Який форма державного правління склалася в Японії? Скласти схему державного устрою Японії.

Слайд 16

ІМПЕРАТОР Уряд Японії Парламент Палата перів Палата представників

Слайд 17

1894 – 1895рр. - японо – китайська війна за панування в Кореї. Загострення російсько – японських відносин на Далекому Сході. 1902р. – укладення англо – японського договору. 1904 – 1905рр. – російсько – японська війна. 1910р. – оголошення Кореї колонією Японії.

Слайд 18

За рахунок чого Японія змогла ввійти до числа провідних держав світу на початок ХХ століття?

Слайд 19

Читати § 20 Узагальнення з теми 4 ( с.240 – 241 підручника) Повторити § 14 - 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія