X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
уторення московскої держави

Завантажити презентацію

уторення московскої держави

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: “Утворення та зміцнення Московської держави” Історичне дослідження становлення Московської держави у ХІV – ХV столітті, її політичного, соціально-економічного та культурного розвитку.

Слайд 2

Робота в групах:

Слайд 3

Слайд 4

Добери подію: 1169 р. 1236 р. 1240 р. 1242 р. 1147 р

Слайд 5

Що вам відомо про Москву?

Слайд 6

Проблемне питання: Суспільно-політичний устрій Московської держави більше нагадував західно-європейський чи візантійський?

Слайд 7

Боротьба з ординцями друга половина ХІV століття

Слайд 8

Двобій перед битвою між ченцем Олександром Пересвєтом та мурзою Челубеєм.

Слайд 9

Розташування військ на Куликовському полі

Слайд 10

Куликовська битва

Слайд 11

Дмитрій на чолі руського війська

Слайд 12

План 1. Історики про Куликовську битву. 2. Підготовка русичів до битви. 3. Розташування військ. 4. Двобій. 5. Атака татарської кінноти. 6. Удар «засадного полку» 7. Блискуча перемога.

Слайд 13

Іван ІІІ ( 1462 – 1505 рр.) Великий князь московський Значно розширив кордони московських володінь Виріс міжнародний авторитет Руської держави Скинуто монголо-татарське ярмо

Слайд 14

Софія Палеолог, племінниця останнього візантійського імператора, дружина Івана ІІІ

Слайд 15

Московська експансія 1463 р. – підкорення ярославських князів; 1478 р. – приєднання Новгорода («Вечевому колоколу в нашей державе не быть, посаднику не быть, а править нам, как в своэй вотчине») та Карелії; 1472 р. - приєднання Пермі та верхів’я Ками; походи на Тобол, Іртиш, Об та підкорення хантів та мансів; 1485 р. – приєднання Твері; 1489 р. – московські війська здобули Хлинов (Вятку)

Слайд 16

Що вам відомо про Москву?

Слайд 17

«Політики» Картка 1 Московською державою впродовж ХІІІ – ХV століть правив ______, влада якого була _________, бо він спирався на ______ _______ та __________. Іван ІІІ запровадив при дворі ______ ______ та ________ _________ - _______ _________. При дворі існував дорадчий орган – ________ ___________. Наприкінці ХV століття у Московській державі виникли _________ та __________. Судова влада над селянами належала ____________.

Слайд 18

«Економісти» У ХІІІ–ХV столітті населення Московської держави займалося ________________________, а також _________ та _________. Землю обробляли __________, які були залежні від __________ і не мали права полишити його, за винятком ___________________. Князі, бояри, монастирі володіли _____________, великими маєтками. «Діти боярські», середні й дрібні служилі люди, за службу у князя отримували у тимчасове володіння ___________. _____________ визначало, хто і на яку посаду може бути призначений князем. Система васалітету у Московській державі _________, бо всі служилі люди мали єдиного сеньйора – ___________. Руські міста заселяли _________________________.

Слайд 19

«Соціологи» Населення Північно-Східної Русі у ХІІІ–ХV столітті складалося з __________________________. Князі та бояри жили у ____________, городяни – ____________, бідняки – ___________________. Простий люд носив одяг пошитий з __________, одяг знаті та заможних купців – _______________. Чоловіки носили ___________________________. Жінки – ___________________________________. Їли __________________________________ тощо. _____________________ не зловживали, часто постилися.

Слайд 20

«Культурознавці» У ХІІІ столітті для письма використовували _______ чи ________, а з ХІV століття – ______. Руські мандрівники описали _________, а тверський купець _______ _________у своїй праці __________________________ – Індію. Народ склав багато билин про _______________. До письмових джерел ХІV-ХV століття належать ______________, ______________, ___________. Активно розвивалося у ХІІІ- ХV століттях будівництво – ________________, _________, ______________. В цей час працюють видатні іконописці - _______, ______________.

Слайд 21

Берестяна грамота XII століття

Слайд 22

«Ходіння за три моря» Афанасія Нікітіна

Слайд 23

Герої руських билин

Слайд 24

Троїцький літопис. А князей имаше, изавиша и...

Слайд 25

УСПЕНСЬКИЙ СОБОР Московського Кремля

Слайд 26

Троїце-Сергієвий монастир (Троїцький)

Слайд 27

Андрій Рубльов, (XV ст.),

Слайд 28

Феофан Грек Богоматір Донська 14 ст. Успіння Богоматері Иоанн Златоуст 1405 р.

Слайд 29

Проблемне питання: Суспільно-політичний устрій Московської держави більше нагадував західно-європейський чи візантійський? Вислови свою думку за схемою: Я вважаю _______ тому, що ___________. Наприклад, ________ . Отже, _____

Слайд 30

Тестова перевірка: Куликовська битва відбулася у а) 1378 р. б) 1380 р. в) 1382 р. 2) “Стояння на Угрі” а) 1480 р. б) 1453 р. в) 1462 р. 3) Битва, що закріпила за Московським князівством провідну роль у боротьбі за політичну єдність: а) Невська б) Куликовська в) на р. Угрі 4) Установи відповідність: а) вотчина б) помістя в) місництво Боротьба за місце при княжому дворі в Московській державі. Родовий маєток пана, його власність. Державна земля, надана в користування на період служби 5) Доповни речення: “ Наприкінці ХV ст в Московській державі виникли перші _____ - своєрідні міністерства. З’явилися єдині для всієї країни закони - _______. 6) Доповни схему: Князь

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія