Розквіт Давньоєгипетської держави
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
сформувати уявлення про передумови перетворення Єгипту в могутню державу, реформи Ехнатона та причини занепаду Єгипетської держави; розвивати вміння визначати рівень розвитку держави, порівнювати ситуацію в державі до та після реформ; висловлювати свою думку щодо характеру реформ та причини занепаду держави.
Тестове завдання. 1. географія а) Середземне море, б) Чорне море, в) Сирія, г) Фінікія. 2. географія а) Африка, б) Азія, в) Європа, г) Америка. 3. природа а) лотос, б) папірус, в) секвоя г) акація. 4. природа а) слони, б) крокодили, в) бегемоти, г) ведмеді. 5. Ніл а) грудень-березень, б) березень-червень, в) червень-вересень, г) вересень-грудень 6. Ніл а) дельта, б) бета, в) альфа, г) гамма. 7. зрошення а) шадуф, б) канали, в) криниця, г) дамби. 8. ремесло а) сандальництво, б) бондарство, в) ткацтво, г) склярство. 9. ремесло а) теслярство, б) кожум’яцтво, в) гончарство, г) ковальство. 10. Перша столиця а) Мемфіс, б) Каїр, в) Фіви, г) Ахетатон. 11. Держава а) керівник, б) військо, в) раби, г) територія.
1. Перетворення Єгипту в могутню державу в середині ІІ тис. до н. е. 2. Реформа Ехнатона. 3. Війни Рамзеса ІІ з хетами. 4. Занепад Єгипту.
Після повстання бідноти 1750 р. до н.е. Єгипет значно ослаб. Між представниками знаті та фараоном точилася боротьба. Навіть держава починає розпадатися. Тепер в Єгипті немає областей – номів, а з’являється багато царств. Були царі з не царськими іменами, наприклад «негр», «воєначальник».
Єгипет захопили кочівники гіксоси. Вони мали перевагу в озброєнні до того ж єгиптяни пересварилися між собою. Гіксоси часто оголошували війну єгипетським містам без всякого приводу. Наприклад місто Фіви вони звинувачували в тому що ті не можуть вигнати гіпопотамів з річки, а це заважає гіксосам відпочивати.
Десь приблизно в 1584 р. до н. е. фараон Яхмос І визволив Єгипет від завойовників. Він об’єднав Єгипет, а столицею держави зробив місто Фіви. (карта с 50)
Потім правили фараони Тутмос І і Тутмос ІІ. Після Тутмоса ІІ країну очолила жінка цариця Хатшепсут. С. 56 Чим відома ця особа? Організувала експедицію до країни Пунт. (Сомалі) Правила 22 роки. Однак воєн вона не вела. Гробниця цариці в Долині цариць в Луксорі
Саме в його правління Єгипет перетворюється на велику державу. С 50 карта Тутмос ІІІ здійснив 17 походів. Схема с 57. Основна мета загарбання територій. Під час першого походу Тутмос ІІІ отримав 2503 полонених, тонну золота, 207300 мішків пшениці. (17 млн. літрів)
За своє життя Тутмос ІІІ захопив не менше 10000 полонених, а його син Аменхотеп ІІ тільки за рік захопив 101218 осіб. Дійшло до того що звичайний пастух Єгипті мав по 3-4 раба. Так Єгипет стає наймогутнішою державою
Не всі фараони були завойовниками, були такі що намагалися краще зміцнити владу в своїй державі. До таких фараонів належав Аменхотеп IV, він посварився зі знаттю, жрецями, відмовився від усіх богів, зокрема бога Амона. Аменхоте п IV (пізніше Ехнато н) (1375—1336 гг. до н. э.)
Цей фараон проголосив єдиного бога Атона – сонячний диск, а себе Ехнатоном – любий Атону. Він змінив столицю з Фіви на Ахетатон. Правив за підтримки бідних верств населення.
Після смерті Ехнатона, жреці змусили його сина Тутанхатона відмовитися від змін що запропонував провести батько. Знову столицю повернули, знову головний бог Амон, і цей фараон змінив ім’я на Тутанхамона.
Підручник с57-58 Рамзес ІІ (1317 – 1251 рр. до н.е.) З 1312 р. до н. е. розпочав війну з хетами. (Сирія) Мав військо 20 тисяч чоловік. У війнах використовував тактику використання облогових засобів.
. У 1296 році підписав перший в історії мирний договір. (цар хетів Хаттушіль) Взаємна недоторканість. Допомога один одному. Видача перебіжчиків. Мумія Рамзеса II. Єгипетский музей в Каїрі
Після Рамзеса ІІ держава поступово втрачала свою міць. Єгипту довелося захищати свої рубежі від ворожих навал. У цей період у ХІІІ – ХІІ ст. до н. е. з’явилися племена – «народи моря», вони нападали на Єгипет. Пізніше Єгипет був завойований персами. Народи моря. Реконструкція
Встановіть, про кого йдеться. 1. Цей фараон був наймолодшим правителем. При владі перебував всього вісім років. Помер за загадкових обставин, не доживши до 20 років. Повернув столицю Давнього Єгипту до Фів, скасував усі релігійні реформи Аменхотепа IV. 2. Він володарював у Єгипті з 1372 по 1354 р. до н. е. Був одруже ний на красуні Нефертіті. Провів релігійну реформу та оголосив бога сонця Атона єдиним божеством. Відповіді: 1-Тутанхамон, 2- Ехнатон
Опрацювати відповідний матеріал підручника (Шалагінова О., Шалагінов Б. Історія стародавнього світу, § 10, С. 56-58).
Схожі презентації
Категорії