X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Революція в Туреччині"

Завантажити презентацію

"Революція в Туреччині"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Революція в Туреччині” Виконала: учениця 10 кл Чорнобаєва.О

Слайд 2

Відголоски участі Туреччини в Першій світовій війні на боці Німеччини позначилися на країні й після її завершення.

Слайд 3

Турецьке місто

Слайд 4

Територіальні й матеріальні втрати турків за умовами Севрського мирного договору 1920р., введення на початку 1919 р. до Туреччини та в протоки Босфор і Дарданелли британських військ та грецька окупація Ізміра спричинили наростання націоналістичних настроїв у країні.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Лідером турецьких націоналістів був генерал Мустафа Кемаль, який закликав націю до боротьби проти антантівської окупації країни.

Слайд 8

Кемаль Мустафа Ататюрк

Слайд 9

На початку листопада 1922 р. М.Кемаль ініціював скасування влади султана, а в жовтні 1923р. Туреччину було проголошено республікою.

Слайд 10

Слайд 11

Засади розбудови Турецької республіки: Республіканізм; Націоналізм; Державництво; Реформізм; Відокремлення ісламу від держави; Популізм.

Слайд 12

республіканізм Республіканські ідеї дали Ататюрку змогу об`єднати націю довкола гасла “Геть султана!” й заклали підвалини сучасного державного й політичного устрою країни.

Слайд 13

Націоналізм Націоналізм режиму Ататюрка був набагато менш агресивний щодо інших країн, ніж стосовно національних меншин, насамперед курдів у провінції Курдистан, у самій Туреччині.

Слайд 14

Державництво З метою створення конкурентоспроможної на континенті країни Ататюрк проголошував Турецьку державу найважливішим інструментом змін на краще в економічному і суспільному житті своїх співвітчизників.

Слайд 15

Реформізм Прагнучи сформувати модерну турецьку націю, режим Ататюрка робив наголос на впровадженні нових, найчастіше західноєвропейського зразка, методів управління державою, армією, суспільством у цілому.

Слайд 16

Відокремлення ісламу від держави Полягало в зменшенні впливу ісламської релігії до винятково релігійних функцій. Державний устрій і управління, освіта і культура були виведені з-під ісламського впливу.

Слайд 17

Популізм За відсутності в Турецькій республіці багатопартійної демократії Ататюрк не міг мати опори у вигляді численних пропрезидентських політичних партій, тому звертався напряму до народу для підтримки режиму.

Слайд 18

Реформи Кемаля Ататюрка: Проголошення демократичних прав і свобод людини. Надання в 1930 р. виборчих прав жінкам. Зміна адміністративного управління на місцях.

Слайд 19

Ісламська релігія відокремлювалася від школи і держави. Населенню дозволялося носити європейський одяг. Запровадження європейського літочислення та календаря. Відкриття середніх і вищих навчальних закладів.

Слайд 20

Відмова від латинської абетки повернення до арабської. Заборона багатоженства й запровадження громадянського шлюбу. Заміна мусульманського законодавства цивільними кодексами за європейським зразком.

Слайд 21

Ататюрку вдалося досягти найголовнішого - стара, корумпована й недійова Туреччина залишалася в минулому й на політичній карті світу з`явилася країна, що швидкими темпами прогресувала.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія