X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
План «Зеельове»

Завантажити презентацію

План «Зеельове»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

План «Зеельове» Виконали учениці 11 класу: Мамина Анастасія та Харіна Катерина

Слайд 2

план«Морський лев» Мета: вторгнення німецьких військ у Великобританію Місце: Великобританія Третій Рейх Планеровка: Головнокомандування сухопутних сил Виконання: Вермахт Початок операції: вересень 1940 Результат: операцію скасовано

Слайд 3

План «Зеельове»(нім. Seelöwe - Морський лев) - план вторгнення німецькіх військ у Велику Брітанію в період 2-ої світової війни 1939-1945.План був затверджений директивою А. Гитлера № 16 від 16 липня 1940.

Слайд 4

Планування операції «Морський лев» 7 липня в Берлін прибув італійський міністр закордонних справ граф Чіано. Гітлер прийняв його негайно. Розмова була безрадісною, бо Чіано заявив про територіальні домагання на ті області, які ще не були захоплені, - наприклад, Мальта, Єгипет і Сомалі. Розповівши йому про успіхи у Франції, фюрер став погрожувати атакувати Англію вогнем і мечем. Ці слова він адресував прямо, бо знав, що Чіано через посередників повідомить англійцям зміст розмови. Правда, фюрер з тієї ж причини запросив Чіано ненадовго з'їздити у Францію, щоб той отримав безпосереднє уявлення про розширення сфери німецького панування.

Слайд 5

10 липня прибули в Мюнхен. У першій половині дня Гітлер мав бесіду з главою угорського уряду графом Телекі та його міністром закордонних справ. Обидва були зацікавлені лише в тому, щоб заявити про своє територіальному домаганні на румунське Семигори (Зібенберген). Спочатку фюрер про цю тему і чути не бажав. Розчаровані угорці виїхали, спіймавши облизня. Увечері виїхали на Оберзальцберг, де Гітлер 11 липня прийняв Редера. Гросс-адмірал хотів дізнатися, які плани фюрера щодо Англії. Але Гітлер бажав спочатку дочекатися з цієї країни відгуку на свою майбутню промову в рейхстазі. Редер до висадки в Англії не прагнув. Він вважав, що підводна війна і нальоти люфтваффе на такі великі центри, як Лондон, Ліверпуль і інші і без того мають зробити Англію готової піти на мир. І Гітлер, і Редер називали висадку на її території останнім засобом. Невід'ємною передумовою для цього вони вважали німецьке повітряне панування над Ла-Маншем і Південною Англією.

Слайд 6

15 липня на гору піднявся генерал Гальдер. Гітлер і з ним близько години обговорював проблему висадки в Англії. Із слів фюрера я усвідомив, що зважитися на таку операцію він може лише насилу. Тим не менше він дав сухопутним військам наказ негайно приступити до підготовки цієї операції. Фюрер дозволяв зрозуміти, що думка його такий: Англія сподівається на допомогу з боку Росії. Розпад британської світової імперії - не в німецьких інтересах, він пішов би на користь тільки Японії або США. Фронт проти Англії Гітлер бажав розширити за рахунок залучення Іспанії в оборону Європи. Нехай Ріббентроп запланує свій візит в Мадрид!

Слайд 7

Відповідно з наміром Гітлера було розроблено «Директиву № 16 про підготовку операції по висадці військ в Англії» і 16 липня 1940 представило її фюреру на підпис. Операція отримала кодову назву «Морський лев» («Зеелеве»). Перша фраза директиви свідчила: «Оскільки Англія, незважаючи на своє безперспективне військовий стан, все ще не виявляє жодних ознак готовності до взаєморозуміння, я вирішив підготувати і, якщо потрібно, здійснити десантну операцію проти Англії». Підписавши цю директиву, фюрер в той же день вирішив призначити на 19 липня засідання рейхстагу.

Слайд 8

ДИРЕКТИВА ПРО ПІДГОТОВКУ ОПЕРАЦІЇ «М О Р С К И Й Л Е В» 1) З а д а ч а: Верховний головнокомандувач наказав усім видам збройних сил підготуватися до висадки десанту в Англії. Мета операції - паралізувати англійську метрополію як базу для продовження війни проти Німеччини і, в разі необхідності, зайняти її повністю. Наказ на висадку десанту буде залежати від політичної обстановки. Підготовку провести таким чином, щоб до здійснення операції можна було б приступити до 15.9. Завдання сухопутних військ - продовжуючи окупацію Франції і прикриваючи інші фронти, висадити в Південній Англії десант великих сил, розгромити англійські сухопутні війська, зайняти столицю і, в залежності від обстановки, також і інші райони Англії.

Слайд 9

2) Умовне найменування: Операція носить умовне найменування «Морський лев». Розвиток операції залежить від безлічі заздалегідь непередбачених обставин. Тому підготовка до навантаження, переправи і до висадки першого ешелону десанту повинна бути організована настільки гнучко, щоб командування могло, не витрачаючи зайвого часу, впоратися з непередбаченими змінами обстановки. Командири і війська повинні знати, що своєрідність морських перевезень неминуче викликає дроблення з'єднань і що можливі незвичні ситуації, які можуть бути подолані тільки завдяки особистій ініціативі всіх командирів.

Слайд 10

3) Передбачуваний хід операції: а) Військово-повітряні сили знищують англійську авіацію і авіаційну промисловість і домагаються переваги в повітрі. Військово-морський флот розчищає від мін проходи і, за підтримки авіації, прикриває фланги смуги переправи. б) Десантні війська сухопутних сил спеціально оснащеними передовими загону-ми дивізій першого ешелону спочатку захоплюють тактичні передмостові укріплення на узбережжі. Вони відразу ж приступають до розширення цих передмостових укріплень, утворюючи суцільну зону висадки, оволодіння якої своєчасно забезпечить прикриття висадки наступних ешелонів військ, а також здійснення єдиного управління військами на захопленому узбережжі. Як тільки буде зосереджено достатньо сил, слід відразу перейти в наступ для досягнення першої мети операції - вихід на рубіж: гирлі Темзи - висоти південніше Лондона - Портсмут. в) По досягненні першої мети операції подальша завдання сухопутних військ буде полягати в тому, щоб розбити знаходяться в Південній Англії сили противника, зайняти Лондон, очистити від противника Південну Англію і Захватаєв рубіж по лінії Молдон (півночі східніше Лондона) - гирло р.. Северн. Про подальші завдання будуть своєчасно віддані накази. г) Порядок інформування командувань груп армій і армій про становище супротивника залишається колишнім.

Слайд 11

в операції «Морський Лев» з самого початку були два «якщо», без яких вона не могла здійснитися - це було записано навіть у директиві № 16.Тобто «Морський Лев» міг бути проведений лише у випадку, ЯКЩО ВПС зможуть завоювати перевагу в повітрі, ЯКЩО ВМС зможуть забезпечити перекидання і прикриття військ. Без цих двох умов «Морський Лев» перетворювався в чисто теоретичне вправа для штабників.

Слайд 12

Перша сторінка директиви головнокомандуючого сухопутними військами від 30 серпня 1940 р. про підготовку операції "Зеелеве" ("Морський лев")

Слайд 13

Остання сторінка директиви про підготовку операції "Морський лев":

Слайд 14

Схематична карта німецького плану вторгнення

Слайд 15

Великобританія Великобританія ( повна назва Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії, скорочено Сполучене Королівство, відома також як Великобританія чи Англія) - суверенна держава, розташована у північно -західного узбережжя континентальної Європи.

Слайд 16

Третій Рейх Третій рейх, або також часто в літературі Нацистська Німеччина, мала назву Німецька Держава існувала з 1933 до 1945 під керівництвом Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії. Лідером країни був Адольф Гітлер, у 1933 як Канцлер, з 1934 - глава держави.

Слайд 17

Головнокомандування сухопутних сил ОКХ - Верховне командування сухопутних сил Третього Рейху з 1936 по 1945 рік. Формально ОКХ підпорядковувалося Верховному командуванню Вермахту. Однак на практиці діяло автономно.

Слайд 18

Вермахт Вермахт - назва збройних сил Третього рейху (гітлерівської Німеччини) в 1935 - 1945. Вермахт був створений за законом від 16 березня 1935. Базою для створення і розгортання вермахту послужив рейхсвер, перейменований після введення загальній військовій повинності. Вермахт складався з Сухопутних військ, Військово-повітряних сил і Військово-Морського Флоту. Вермахт був офіційно розпущений в 1946 р. На його місці був пізніше створений Бундесвер.

Слайд 19

Немецкие бомбардировщики «Heinkel He 111» на малых высотах пролетают над волнами Ла-Манша в 1940 году

Слайд 20

Немецкий бомбардировщик во время обстрела Англии 20 сентября 1940 года.

Слайд 21

Двухдвигательный тяжелый истребитель «Мессершмитт Bf.110», прозванный «Летающей акулой», над Ла-Маншем в августе 1940 года.

Слайд 22

Последствия крупной концентрированной атаки немецких самолетов на лондонский порт и промышленные районы 7 сентября..

Слайд 23

 Худжница Этель Габэйн, нанятая Министерством информации для зарисовки исторических военных картин, за работой среди обломков и разрухи в районе Ист-Энд 28 ноября

Слайд 24

Разрушенные здания после бомбардировки Лондона 16 октября.

Слайд 25

Оставшийся один мальчик с плюшевой игрушкой среди развалин после обстрела

Слайд 26

Две девочки на южном побережье Англии смотрят на пляж через колючую проволоку, возведенную в рамках оборонительной кампании

Слайд 27

Эти лондонские школьники в самый разгар учений поведения во время воздушного полета, проводимых Лондонским отделом народного образования, так как у учащихся было слишком мало времени, чтобы покинуть здания в убежища, 20 июля 1940 года. Им велели отправиться на середину классной комнаты, подальше от окон, и закрыть уши руками.

Слайд 28

. Лондонские дети во время рождественского ужина 25 декабря в подземном убежище

Слайд 29

За перемогу на Західному фронті 12 німецьких генералів були вироблені в фельдмаршалом. Герман Герінг удостоївся особливого титулу: рейхсмаршал. Гейнц Гудеріан отримав звання генерал-полковника.Влітку 1940 року німецький генеральний штаб почав розробку декількох планів по вторгненню в Росію. В одному з альтернативному планів уявлялося, щоб по провокації Червона армія перша пішла в наступ на Німеччину. Так, Адольф Гітлер все частіше дивився на Схід, 31 липня на закритій нараді він провів зустріч з Кейтелем, Барухічем, Гальдером, Йодлем і Редер. Почалося обговорення висадки десанту в Англії, на що багато военначальником були налаштовані негативно і скептично. При цьому Гітлер часто підкреслював, щоб німці не ризикували даремно. Після обговорення всіх нюансів, Гітлер ізошел висновком, що напад на Радянську Росію уявлялося меншим ризиком, ніж битва з Англією. І десантна операція проти Англії "Морський Лев" була остаточно і неповоротні забута на папері. Після цього почалися обговорення планів війни з СРСР. Німецькі генерали не висловили нічого нового в своїх здогадах, щодо нападу на Росію. Як і колись, німці планували вдарити в рішучому ударі бліцкригу. Дата настання значилася як в травні 1941 року. За словами Адольфа Гітлера, якщо Росія буде знищена, Великобританія втратить останню надію на майбутнє. Цікава стратегія непрямих дій була у Гітлера, зробити похід на Великобританію через СРСР. За теорією було все легко, але тут вже з Німеччиною почала б воювати не тільки Англія, але і Росія. А це вже війна на два фронти. Німецькі ж генерали дуже не хотіли даного розкладу подій.

Слайд 30

Німецьке командування готує план нападу на СРСР

Слайд 31

Німецьким генералам була нав'язана думка про те, що в Росії доведеться воювати не більше півроку, а потім все закінчитися. Гітлер думав, що Великобританія не зможе наростити сили для вирішального удару. В одному Гітлер був правий-Англія не змогла б накопичити резерви для відсічі німців. Далі з історії ми знаємо, що Англія в 1941-1942 роках не внесла значних дій в хід Другої світової війни.

Слайд 32

Чому Гітлер не зробив десант в Англію?   Якби у фюрера була можливість висадитися на острови в 1940 р. або 1941 р., то він неодмінно нею скористався б.Між тим, виявляється, існує маса «істориків», що пояснюють, чому нацистська Німеччина замість проведення операції «Морський лев» кинулася в авантюру «Барбаросси», зробивши таким хитромудрим способом довге і болісне самогубство. «Історик» Резун стверджує, що Гітлер тільки тому відмовився від активної війни з Англією, що підступний Сталін готував йому удар в спину, коли Вермахт загрузне в боях під Лондоном. «Історик» Мухін, який є дзеркальним антиподом Різуна, свято впевнений у тому, що операція «Морський лев» була призупинена зусиллями світової сіоністської закуліси. Ця закуліса, мовляв, зовсім не зацікавлена була в ураженні Британської імперії, а тому вмовила фюрера не висаджувати десант на острови. Відповісти на питання, чому німецький десант в Англії не відбувся, простіше простого.. Щоб здійснити масовану висадку на Британські острови, Німеччини треба мати крім армії вторгнення всього-нічого: 1. панування в повітрі; 2. панування на морі; 3. засоби доставки десанту і його постачання. Нічого з переліченого у Гітлера немає.

Слайд 33

висновок Операція «Морський Лев», як і багато інших операцій НД Німеччини, була авантюрою. Але якщо деякі авантюри німцям вдавалися, то в цьому випадку їх чекав розгром. З трьох компонентів операції - повітряних, морських і Наземного - всі три були не в змозі виконати поставлені перед ними завдання. І ніяка «Воля Фюрера», ніяка хоробрість і вміння німецьких солдатів не могли забезпечити гарну погоду в Каналі, відсутність англійських кораблів і літаків, швидку доставку військ. Перекладаючи на доступну мову - у Німеччині «кишка була тонка» завоювати Англію практично без підготовки (на підготовку операції було відпущено 84 дні). ? У підготовці до цієї операції наочно проявилося, як любили говорити радянські історики, «банкрутство стратегії» Німеччини - вона виявилася просто не готова (ні військово, ні економічно) до операцій такого масштабу. Але Гітлера це не збентежило, оскільки в цей час він вже замислювався про авантюрі набагато більшого масштабу - операції «Барбаросса».??

Слайд 34

ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія