X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земля – планета Сонячної системи

Завантажити презентацію

Земля – планета Сонячної системи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Глобус – модель Землі Підготувала вчитель початкових класів Камۥянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Марієнко Людмила Миколаївна Земля – планета Сонячної системи.

Слайд 2

ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ. ЕМОЦІЙНИЙ НАСТРІЙ Встаньте всі рівненько, Усміхніться всім раденько. Вже дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав. Будем вчитися старанно, Щоб урок пройшов немарно.

Слайд 3

ХВИЛИНКА СПОСТЕРЕЖЕНЬ Який сьогодні день? Місяць? Число? Стан неба? Вітер? Температура повітря? Опади? Які зміни відбулися минулого тижня в живій природі? В неживій природі? Праця людей.

Слайд 4

До складу Сонячної системи входять… . Найближче до Сонця знаходиться планета … . Наша Земля за відстанню від Сонця є … . Сонце – це … . У центрі Сонячної системи знаходиться … . Найвіддаленішою від Сонця є планета … . Орбіта – це … . Найкоротшу орбіту має планета Сонячної системи … . Зірки – це … . Сузір'я – це … . Планети – це … . Що таке Місяць? ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Слайд 5

2. Утворення живої моделі 1гр. – Сонячної системи; 2 гр. – Всесвіту. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 1. Рубрика “Це цікаво” Сонце. Планети. Космічні тіла.

Слайд 6

ПЕРЕВІРКА РОБОТИ В ЗОШИТІ а; 2. а; 3. б; 4. б; 5. а; 6. б. Кросворд: 1. Меркурій; 2. Венера; 3. Земля; 4. Марс; 5. Юпітер; 6. Сатурн; 7. Уран; 8. Нептун;

Слайд 7

РОБОТА ПО ІНДИВІДУАЛЬНИХ КАРТКАХ З’єднай цифри другої колонки з відповідними цифрами першої колонки. І – Сонце 1. Найважча і найбільша планета ІІ – Місяць 2. Найменша планета ІІІ – Земля 3. Зірка ІV – Юпітер 4. Супутник планети Земля V – Плутон 5. Найгарячіша планета VІ - Меркурій 6. Найхолодніша планета VІІ - Марс 7. Планета з нульовою температурою 8. Зелена планета

Слайд 8

ВІДГАДАЙ ЗАГАДКУ Океани й континенти. Гори й ліс, міста й поля; Це, малюк, твоя планета. Називається - …

Слайд 9

ПРОЧИТАЙ ВІРШ Мені зірка відкрила секрет І на вушко шепнула здаля – Є на світі багато планет, Та найкраща планета – Земля.

Слайд 10

. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ По якій орбіті рухається Земля? Які планети є її сусідами? Чому на Землі є життя? Чи здогадалися про що буде йти мова сьогодні на уроці? Чи хотіли б ви більше знати про нашу планету? Що саме вас цікавить?

Слайд 11

ТЕМА. ЗЕМЛЯ – ПЛАНЕТА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ. ГЛОБУС – МОДЕЛЬ ЗЕМЛІ

Слайд 12

ЩО ЛЮДИ ДУМАЛИ ПРО ЗЕМЛЮ Зараз усі знають, що Земля має форму кулі. Але так було не завжди. Стародавні народи вважали, що Земля має плоску форму. Вони її уявляли площиною, яка тримається на слонах, слони – на черепасі, а черепаха на змії.

Слайд 13

ЩО ЛЮДИ ДУМАЛИ ПРО ЗЕМЛЮ Інші вважали, що Земля знаходиться на трьох велетенських китах, які плавають в океані.

Слайд 14

ЗЕМЛЯ – ЦЕ ВЕЛИКА КУЛЯ Після успішних польотів штучних супутників і кораблів з тваринами стало зрозуміло, що людина теж може піднятися у космос. Першою людиною, яка припустила, що Земля має форму кулі, був Арістотель (Греція). Дослід Візьмемо м’яч. Поставимо на ньому крейдою точку й поведемо лінію, потихеньку обертаючи м’яч. Лінія обігне м’яч і прийде в ту саму точку. Грудочка крейди нібито здійснила маленьку подорож навколо м’яча. Здійснюючи такі подорожі, люди дізналися, що Земля – це велика куля.

Слайд 15

ЛЮДИНА У КОСМОСІ Юрій Олексійович Гагарін – перша людина, яка полетіла у космос. Він піднявся на космічному кораблі “Восток” 12 квітня 1961 р. Зробивши за 108 хв один виток навколо Землі, приземлився поблизу волзького міста Саратова.

Слайд 16

ЛЕОНІД КАДЕНЮК – ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КОСМОНАВТ

Слайд 17

ЯК ВИГЛЯДАЄ ЗЕМЛЯ З КОСМОСУ Наша планета з Космосу виблискує прекрасною блакитною перлиною. Океанічна поверхня дуже добре відбиває світло Сонця, а глибини океану видимі практично наскрізь, немов людина заглядає в глибину чистого озера. Велично розкинулися тропічні ліси, тайга, низини й пустелі. Дороги, що з'єднують міста, мають вигляд ниточок. Сяючою білосніжною короною виділяється ланцюг високих Гімалаїв. На Північному та Південному полюсах вражають безкраї сніги полярних шапок. Та особливо прекрасна Земля вночі. Вогниками світяться великі та малі міста, селища. Наша планета, безперечно, виділяється серед інших планет.

Слайд 18

МІСЯЦЬ – ПРИРОДНИЙ СУПУТНИК ЗЕМЛІ Важить Місяць у 80 разів менше за Землю. На одній чаші терезів розташувалася б Земля, а на другій – 80 Місяців. Місяць робить повний оберт навколо Землі за 28 діб. Діаметр у 4 рази менший за земний.

Слайд 19

НІЧНИЙ ТОВАРИШ ЗЕМЛІ Місяць відділяє від нашої планети 384 400 км. Багато це чи мало? Давайте з'ясуємо, як довго нам довелося б добиратися до Місяця. На ракеті – 2-3 дні. На літаку – 3 тижні. На потязі або автомобілі – більше півроку. А пішки – цілих 50 років. Враховуючи невеликі розміри і вагу, сила тяжіння Місяця у 6 разів менша, ніж Землі. Людина вагою 60 кг на Місяці буде важити тільки 10 кг.

Слайд 20

ЯК МІСЯЦЬ ЗМІНЮЄТЬСЯ Місяць світить не власним світлом, а відбитим сонячним. Зміну вигляду Місяця можна спостерігати за допомогою лампи й м'ячика. Лампа буде Сонцем, м'ячик – Місяцем.

Слайд 21

ЧИ СВІТИТЬ МІСЯЦЬ? Вночі нам з вами здається, ніби Місяць світиться. Насправді це не так. Він лише відбиває світло від Сонця. Саме тому ми з вами можемо бачити на небі Місяць різної форми. Адже ми бачимо не весь Місяць, а лише його освітлену частину. Іноді Місяць повернутий до нас неосвітленим боком – тоді ми зовсім не бачимо його. Потім ми можемо бачити лише тонкий серп Місяця, який стає дедалі товщим і згодом перетворюється на повний Місяць. Далі Місяць знову зменшується, аж поки не зникне на небі.

Слайд 22

ЗЕМЛЯ ОБЕРТАЄТЬСЯ НАВКОЛО СОНЦЯ Його вчення продовжив великий італійський вчений Джордано Бруно. Дуже довго люди вважали, що Сонце, планети й зірки рухаються навколо нашої планети. І тільки польський астроном Микола Коперник у 1543 р. вперше довів, що наша Земля обертається навколо Сонця.

Слайд 23

ГЛОБУС – МОДЕЛЬ ЗЕМЛІ За легендою, перший глобус виготовив міфічний африканський цар Атлас це була куля із зображенням зірок. Перший географічний глобус було виготовлено лише у 1492 р. Через декілька років після відкриття Америки він застарів. Глобус – лат. – “куля”.

Слайд 24

ЗМЕНШЕНА МОДЕЛЬ ЗЕМНОЇ КУЛІ Для того, щоб зручно було орієнтуватися на глобусі, на його поверхню нанесли лінії. Паралелі – це уявні лінії, які пролягають поперек Земної кулі. Меридіани – це уявні лінії, які проведені від полюса до полюса. Разом меридіани та паралелі утворюють географічну (градусну) сітку Земної кулі на глобусі.

Слайд 25

ПІВНІЧНА І ПІВДЕННА ПІВКУЛІ Найдовша паралель поділяє Земну кулю на дві половини – північну і південну. Ця паралель зветься екватор. Південна півкуля

Слайд 26

ПІВНІЧНИЙ ПОЛЮС Крайня північна точка Земної кулі називається Північним полюсом. Він розміщений не на землі, а посередині Північного Льодовитого океану, на велетенській платформі з льоду. Тому його розміри змінюються залежно від пори року: влітку – льоди частково тануть; взимку – океан замерзає знову.

Слайд 27

ПІВДЕННИЙ ПОЛЮС Крайня південна точка землі – Південний полюс. Розміщений на суші, посередині материка, який носить назву – Антарктида.

Слайд 28

Слайд 29

НУЛЬОВИЙ МЕРИДІАН Також нашу Землю на дві рівні частини Західну і Східну ділить нульовий меридіан, який проходить через містечко Гринвіч (Великобританія) інша назва якого Гринвіцький.

Слайд 30

Східна півкуля Західна півкуля СХІДНА І ЗАХІДНА ПІВКУЛІ

Слайд 31

ФІЗХВИЛИНКА Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій поклоніться За щасливий день вчорашній. Ви до сонця потягніться, Веретеном обкрутіться. Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте.

Слайд 32

ДОСЛІДЖЕННЯ ГЛОБУСА Відшукайте екватор. Виміряйте відстань від екватора до полюса. Який результат дослідження? “Екватор” - з лат. – рівнодільник». Покажіть північну півкулю, південну. Чому вони так названі? У якій півкулі живемо ми? Полічіть кількість меридіанів. Знайдіть нульовий. Покажіть паралелі. Відшукайте Північний полюс, Південний. Чому є різні кольори на глобусі?

Слайд 33

ПРАКТИЧНА РОБОТА Візьміть яблуко і покладіть його на стіл “хвостиком” уверх. Тонкою спицею обережно проткніть яблуко від “хвостика” до низу через центр яблука. Обертайте яблуко навколо спиці. Що це вам нагадує? Як можна назвати крайні точки? Проведіть лінію посередині яблука, на однаковій відстані від крайніх точок так, щоб вона розділила яблуко на дві однакові половини. З чим можна порівняти цю лінію і дві рівні частини яблука?

Слайд 34

ПІДСУМОК УРОКУ Технологія “Вільний мікрофон” Яку форму має Земля? Місяць – це … . Уявна лінія, навколо якої обертається Земля називається … . Уявна лінія, що проходить на однаковій відстані від Південного і Північного полюсів, називається … . Чи можете сказати, що сьогодні знаєте більше, ніж учора? Кому корисний був урок? Чим? Що було найцікавішим?

Слайд 35

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Яким ви бачите своє домашнє завдання? Я пропоную попрацювати в зошиті на с. 6. Обвести букву з правильною відповіддю. Допоможе вам у цьому матеріал з підручника с. 79-80; знайти цікаву інформацію по даній темі, користуючись довідковою літературою; зробити за інструкцією модель, що демонструє форму Землі (за бажанням).

Слайд 36

ІНСТРУКЦІЯ Візьміть 2 смужки цупкого паперу завширшки 3 см, завдовжки 40 см, склейте з них 2 кола. Проколіть дірочку в колах і просуньте в неї олівець, як показано на малюнку. Повертайте олівець у руках. Верхня і нижня частини кіл сплющуються, а середина роздувається. Це доводить, що наша Земля не зовсім куля. Біля полюсів вона “сплющена”. Це один із доказів обертання Землі навколо своєї осі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія