X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земля – планета Сонячної системи.

Завантажити презентацію

Земля – планета Сонячної системи.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Земля – планета Сонячної системи. 6 КЛАС Сегодня на уроке

Слайд 2

Історія Землі Спочатку Земля була голою планетою, як Місяць. Вона не мала захисної оболонки і тому її довгий час бомбардували метеорити.

Слайд 3

Після них залишались глибокі кратери. Від цього Земля так розігрілася, що перетворилася на океан розжареного рідкого каменю. Після бомбардування планета прохолола, а з-під нової кори почали виходити гази, які утворювали шари атмосфери.

Слайд 4

Небесне тіло, на якому ми всі живемо, — планета Земля. За розмірами вона відносно невелика. її радіус дорівнює 6400 км. Вік Землі — понад 4,5 млрд. років. Середня відстань від Землі до Сонця становить 150 000 000 км. Це число називають астрономічною одиницею. Воно спрощує розрахунки великих відстаней.

Слайд 5

Слайд 6

Розміри планети Земля

Слайд 7

Подібно до інших планет Сонячної системи, Земля має кулясту форму і для всіх географічних побудов можна приймати Землю за кулю. Основними доказами кулястості Землі вважають зараз круглу тінь, утворену Землею під час місячних затемнень, фотографії і вимірювання з Космосу з штучних супутників Землі з різних відстаней і точок траєкторії польотів; градусні вимірювання по поверхні Землі.

Слайд 8

Земля рухається навколо Сонця по орбіті (лінія, якою рухається небесне тіло), яка нагадує витягнуте коло. Швидкість її руху становить майже 30 км/с. Саме при такій швидкості Земля утримується силою тяжіння до Сонця. Якби її швидкість зменшилася, то Земля почала би падати на Сонце. А в разі збільшення її швидкості Сонце не втримало би Землю.

Слайд 9

Обертання Землі навколо Сонця змінює пори року

Слайд 10

Земля обертається непомітно. Це тому, що ми обертаємось разом з нею, як і все, що розташоване на земній поверхні (моря, океани, ліси, гори, всі предмети). Обертається навіть повітря, яке оточує Землю. Нам здається, що Сонце, Місяць, зірки рухаються по небу зі сходу на захід, але насправді це Земля обертається навколо своєї осі із заходу на схід.

Слайд 11

Один повний оберт навколо своєї осі Земля робить за 24 години (23 години 56 хвилин 4 секунди). Цей проміжок часу називають добою (демонстрування глобуса).

Слайд 12

Добове обертання Землі навколо своєї осі призводить до зміни дня та ночі.

Слайд 13

Добу, коли висота Сонця ополудні у Північній півкулі найбільша (22 червня), називають днем літнього сонцестояння, а добу, коли висота Сонця ополудні найменша,—днем зимового сонцестояння (22 грудня). 21 березня та 23 вересня встановлюється однакова тривалість дня і ночі. Це дати весняного та осіннього рівнодення відповідно. Такі зміни повторюються рік у рік.

Слайд 14

Будова Землі

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія