X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ХЛІБом cлавиться земля

Завантажити презентацію

ХЛІБом cлавиться земля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ХЛІБом cлавиться земля Автори проекту вчитель початкових класів ПРИХОДЬКО ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА та учні Чистопільської ЗШ І-ІІ ступенів

Слайд 2

Назва проекту: Хлібом славиться земля Автори проекту: вчитель початкових класів Приходько В.М. та учні Чистопільської ЗШ І-ІІ ст. Мета проекту: формувати уявлення дітей про цінність хліба; виховувати бережливе ставлення до нього. Задачі проекту: 1. Дослідити, як хліб потрапив на стіл. 2. Простежити, як хліб оспіваний в усній народній творчості. 3. Познайомитися з творами про хліб, художниками. 4. Провести соціальне опитування серед учнів, батьків, вчителів.

Слайд 3

Розділимося на групи: Аналітики Дослідники Художники Літератори Народознавці Біологи

Слайд 4

Як хліб потрапив на стіл? Чи знаєш ти, чим пахне хліб? Коли весною кілька діб Гуркоче трактор за рікою. Хліб пахне працею людською.

Слайд 5

Хліб на нашому столі з’являється завдяки нелегкій праці людей 120 професій

Слайд 6

Значення хліба в житті людини Виряджаючи сина в дорогу, мати давала йому хліб. У нову хату заходили із хлібом. Дорогих гостей зустрічали із хлібом – сіллю. Коли народжувалася дитина, ішли до неї із хлібом, щоб вона була щасливою і багатою. На хрестини теж ідуть із хлібом. Сватали дівчину із хлібом- сіллю. Перед весіллям пекли караван, який оздоблювали калиною, барвінком і червоними стрічками. Молодих обсипали пшеницею на щасливе і довге життя. У поминальних обрядах також присутній хліб. Його клали на віко домовини, потім несли до церкви. Людям роздавали печиво та пиріжки.

Слайд 7

Традиції та обряди Різдво: Дідух –сніп із пшениці. Кутя . Сорок святих: Печиво у вигляді жайворонків. Великдень: Пасха Маковія: Коржі з маком та медом Андрія: Калита – круглий корж, символ сонця.

Слайд 8

Приказки та прислів’я про хліб На чорній землі білий хліб родить. Без солі й без хліба немає обіду. Хочеш їсти калачі – не сиди на печі. Як окраєць на столі, то й життя веселіше. Хліб – батько, вода – мати. люди мруть не від хлібу, а від голоду. Без хліба суха бесіда. Без солі не смачно, без хліба – не ситно. Паляниця – хлібові сестриця. Зима із снігом – літи із хлібом. Яка пшениця, така й паляниця. Сій вчасно, вродить рясно. Де хліб і вода, там немає голоду. Хліб – всьому голова. Сила від хліба, хліб від землі.

Слайд 9

Загадки В полі ріс я, колосився На стеблині уродився. А тепер мене ви ріжте, На здоров’я смачно їжте. (хліб) Кину її в грядку, нехай моя загадочка лежить до весни. (Озимина) Ноги на полі, середина надворі, голова на столі. (Корінь, стебло, зерно) Що то за твір, що ні чоловік, ні звір, а має вуса. (Ячмінь) У хлів іде без шкіри,  а виходить із шкірою. (Хліб у піч та з печі) Ріжуть мене ножакою, Б`ють мене ломакою, За те мене  отак гублять, Бо всі мене дуже люблять. (Хліб) Без рук, без ніг, а підперезаний.(Сніп) Не золотий, а жовтий, не дід, а з вусами, не сам, а з друзями розмовляє. (Колос) Б`ють мене, топчуть, ріжуть, а я все терплю, усім добром плачу. (Хліб) Круглий, мов сонечко, щедрий, мов літечко, на черінь просунеться, стоїть – красується. З печі – на блюдо, їжте мене, люди, на здоров`ячко. (Коровай)

Слайд 10

Хліб у піснях та віршах… В народі ж хліб, як матір поважай, Ця шана з плином часу не зника. І дорогих гостей завжди стрічають Із хлібом в барвистих рушниках. Та хай же щедро наливає соком І колоситься золотистий сніг! І хай же родить більше з кожним роком Його величність - годувальник хліб! Неграйсяхлібом, то жбогріх! — Всуворостіласкавій, Бувалокажедідстарий Малечікучерявій. — Неграйсяхлібом, то жбогріх! — Іщедонемовляти, Щасливийстримуючисміх, Бувалокажемати. Бокрасен труд,хочрясенпіт, Божита духмедовий Життянесеулюдськийсвіт Ілюдськіродитьмови. (МаксимРильський)

Слайд 11

Хліб у молитві …Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наши, якоже и мы оставляем должником нашим….

Слайд 12

Народні прикмети Не можна починати роботу, коли господар хворий - «буде мізерне зерно». 2. Не можна лихословити та лаятись, «щоб чорт не ходив слідом та не розсівав бур’янів». 3. Не можна губити крихт від їства, бо «миші трубитимуть збіжжя». 4. Не можна в цей день позичати посівного зерна, «аби до нового врожаю не йти в позички».

Слайд 13

Не можна доїдати хліб після когось – забереш його силу та щастя. Якщо хліб упав на підлогу, потрібно підняти його, поцілувати і з’їсти. Якщо на дорозі лежить окраєць не можна через нього переступати. Потрібно підняти, обтрусити і дати птахам. Даси хліб собаці – будеш бідувати все життя. Люди, переломивши кусок хліба, на все життя стають друзями.

Слайд 14

Художники про хліб та працю хліборобів Дацук Кирило. Хліб. Сучасна живопись Мордовина Нінель Хліб – сіль. 1967 Масло Яблонська. Хліб. 1949 Микола Дубовський Жатва.1906

Слайд 15

Дацук Кирило. Хліб і вино. Сучасна живопись Юсова Зінаїда. Хліб. 2008 .Масло Наконечний Олександр. Хліб. Живопись. Масло

Слайд 16

Хліб очима дітей… Хліб – сіль. Фандєєв Віталій учень 6 класу Жнива. Семенюк Дмитро учень 6 класу Хліб – наше багатство. Харченко Вікторія учениця 8 класу Хліб – всьому голова. Вересюк Каріна учениця 9 класу

Слайд 17

Чи знаєте ви,що … Батьківщиною хліба вважають Єгипет. У Києві відкрили музей хліба в 1983 році. З одної зернини можна отримати 20 мг борошна. Для виготовлення 1 батона треба змолоти приблизно 10 тис. зернин. Самий великий буханець спекли в Акапулько, довжина – 9200м у 1996 році. В світі з’їдають більше 9 млн. буханців хліба щодня.

Слайд 18

Рецепт приготування хліба Колір хліба залежить від зерна Білий хліб: Дріжді – 2ст.л. Вода -1,5 склянки Цукор – 1 ст.л. Сіль – 1 ч.л. Олія – ½ склянки Пшенична мука – 3 склянки Чорний хліб: Дріжді – 2ст.л. Вода -1,5 склянки Цукор – 1 ст.л. Сіль – 1 ч.л. Олія – ½ склянки Житня мука – 3 склянки

Слайд 19

Хлібобулочні вироби Бублики Рогалики Батони Пиріжки Булочки Тістечка Сушка Сухарі Пампушки

Слайд 20

Ми провели соціальне опитування Що ви робите з відходами хліба? віддаємо тваринам; кормимо птахів; робимо сухарі; готуємо квас; 80% 5%

Слайд 21

Чи можете ви обійтися за обідом без хліба? 20% так 80% ні Який хліб ви вживаєте більше? білий 75% чорний 25% Викидаєте ви хліб? так 2% ні 98%

Слайд 22

1.Купуйте хліб з урахуванням потреб вашої сім’ї. 2.Тримайте окремо житній і пшеничний хліб – так краще зберігаються їх смакові якості. 3. Хліб краще і довше зберігається у закритому посуді, якщо поруч покласти яблуко або трошки солі. Декілька порад:

Слайд 23

Хліб! У пошані до нього Схилімо низько чоло. Хліб! Це святіше святого, Сонце, життя, і тепло.

Слайд 24

Література Онопрієнко О.В. Управління проектною діяльністю молодших школярів. // Початкова школа, 2005. Проекти в початковій школі. Тематика та розробки занять, 2008. – 128с. Селевко Г.К. Сучасні освітні технології. М.: Народна освіта, 1998. с.58. 4. Новікова Т. Проектні технології на уроках і  в позакласній діяльності //Народна освіта, № 7, 2000.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне