X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Паризька мирна конференція 1919 р. Версальський мир ний договір

Завантажити презентацію

Паризька мирна конференція 1919 р. Версальський мир ний договір

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

План Плани учасниць Паризької конференції. Версальський договір з Німеччиною. Утворення Ліги націй. Мирні договори з союзниками Німеччини.

Слайд 3

Популярне гасло Популярне гасло французького народу.

Слайд 4

Слайд 5

Плани учасниць Паризької конференції. Франція повернути Ельзас і Лотарингію; перешкодити об’єднанню Австрії та Німеччини; створити буферну німецьку державу на лівому березі річки Рейн; передати частину німецьких земель Бельгії, Данії, Польщі ; стягнення з переможеної Німеччини максимально можливих репарацій.; Франція претендувала також на частину османської спадщини.

Слайд 6

Плани учасниць Паризької конференції. США: “14 пунктів” В.Вільстона; Прагнула перетворити Німеччину у форпост боротьби проти більшовизму (комунізму); принцип вільної торгівлі та мореплавства; створення Ліги Націй

Слайд 7

Версальський договір з Німеччиною. 29 червня 1919р. – підписання Версальського мирного договору.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Утворення Ліги Націй.

Слайд 14

Витяг зі Статуту Ліги Націй Стаття 8. …скорочення національних збройних сил до мінімуму, необхідного для гарантування національної безпеки і виконання міжнародних зобов’язань. Стаття 11. Ліга Націй не може залишатися бездіяльною на випадок воєнних дій або загрози війни, спрямованих проти одного з членів організації. Стаття 12. …будь-які розбіжності між членами Ліги, що становлять загрозу миру, повинні розглядатися арбітражним судом Стаття 13. …члени організації зобов’язані визнавати й виконувати рішення, винесені цим судом Стаття 16. …Якщо один із членів Ліги вдасться до війни всупереч усім взятим на себе зобов’язанням, то він іpso facto вважається агресором стосовно до решти членів Ліги. Члени Ліги зобов’язані негайно перервати з ним усі торговельні й фінансові відносини, заборонити громадянам своїх держав вступати в контакти з громадянами держави, що порушила договір…

Слайд 15

У такому випадку Рада вважає своїм обов’язком рекомендувати урядам зацікавлених країн використовувати військові сили, морські й повітряні, завдяки яким члени Ліги можуть допомогти тим збройним силам, які примусять поважати зобов’язання, взяті на себе Лігою. Член Ліги, який буде винним у порушенні одного з зобов’язань договору, може бути виключеним з організації. Рішення про виключення ухвалюється голосуванням усіх членів Ліги, репрезентованих у Раді. У такому випадку Рада вважає своїм обов’язком рекомендувати урядам зацікавлених країн використовувати військові сили, морські й повітряні, завдяки яким члени Ліги можуть допомогти тим збройним силам, які примусять поважати зобов’язання, взяті на себе Лігою. Член Ліги, який буде винним у порушенні одного з зобов’язань договору, може бути виключеним з організації. Рішення про виключення ухвалюється голосуванням усіх членів Ліги, репрезентованих у Раді. Запитання до документа 1. Який механізм забезпечення миру було передбачено у Статуті Ліги Націй? 2. На вашу думку, чи дієвий він? Вкажіть сильні та слабкі його аспекти. Відповідь обгрунтуйте.

Слайд 16

Слайд 17

Мирні договори з союзниками Німеччини. 10 вересня 1919 р. Сен-Жерменський мирний договір. 27 листопада 1919 р. - Нейїський мирні договір. 4 серпня 1920 р. Тріанонський мирні договір. 10 серпня 1920 р. - Севрський мирний договір. 24 липня 1923 р. Лозаннський мирний договір.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Закріплення 1. У чому полягала принципова новизна ідей, що містяться в "14 пунктах" Вільсона? 2. Охарактеризуйте позиції великих держав напередодні й під час Паризької мирної конференції. 3. Як велася підготовка мирного договору з Німеччиною? 4. З’ясуйте умови Версальського миру. Чому Німеччину було визнано винуватцем у розв’язуванні війни? 5. Як було вирішено долю західноукраїнських земель на Паризькій мирній конференції? 6. Яка роль відводилася Лізі Націй у післявоєнному світі? Чому США не стали членом Ліги Націй?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія