X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Палеогеновий період

Завантажити презентацію

Палеогеновий період

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Перший геологічний період кайнозойської ери, що почався 66,0 та закінчився 23,03 млн. років тому. Відомий перш за все як період, протягом якого ссавці розвилися від невеликої кількості примітивних форм до величезної кількості розвиненіших. У цьому періоді відбувалося відновлення біорозмаїття після масового крейдового вимирання, яке сталося наприкінці крейдового періоду.

Слайд 3

Поділ палеогену Палеогеновий період поділяють на три епохи: нижній – палеоцен (66,0–56,0 млн. р. тому), середній – еоцен (56,0–33,9 млн. р. тому), верхній – олігоцен (33,9–23,03 млн. р. тому).

Слайд 4

Географія та тектонічні рухи У палеогені продовжувалися рухи континентів один відносно одного. Продовжувалося розширення Атлантичного океану. Південні континенти (уламки Гондвани) — Південна Америка, Африка, Індія та Австралія — рухалися на північ.Південна Америка ще не зіткнулася з Північною (тобто, Панамський перешийок, ще не утворився).Африка та Індія зіткнулися з Євразією, і це стало причиною альпійської складчастості — утворення довгого поясу гірських систем від Піренеїв до Гімалаїв. Саме тоді виникли геоморфологічно виражені осьові частини сучасних Піренеїв, Альп, Карпат, Криму, Кавказу, Копетдагу, Паміру, Атласу,Гімалаїв. Горотворення супроводжувалося коливальними рухами прилеглих частин платформ, які внаслідок цього зазнавали числених трансгресій і регресій моря.

Слайд 5

Слайд 6

Флора і фауна На межі крейдового періоду й палеогену відбулася різка зміна фауни. Вимирають характерні для мезозою групи –динозаври, серед молюсків – амоніти й белемніти, іноцерами й рудисти. З’являються численні родини сучасних птахів. У цей період з’явились нумуліти, значного розвитку набули молюски, морські їжаки; На суходолі – ссавці; З’явились плацентарні, хижаки, гризуни, хоботні, мавпи. Відклади, що утворилися протягом палеогенового періоду, складають палеогенову систему. Їх виявлено на всіх континентах і глибоководним бурінням на дні океанів.

Слайд 7

Слайд 8

Сумчастий саблезубий тигр

Слайд 9

Фороракос

Слайд 10

Палеоцен

Слайд 11

Сонцеобразні

Слайд 12

Отодус

Слайд 13

Представник многобугорчатих - тріконодонтів

Слайд 14

Качкодзьоб

Слайд 15

Cimolesta

Слайд 16

Кондиларт

Слайд 17

Диноцерати

Слайд 18

Палегорнетиди

Слайд 19

Титанобоа

Слайд 20

Гігантський хижий нелітаючий птах роду Diatrima. Особливо великі особини досягали 2,1 м. Викопні останки відомі з верхнееоценових відкладень Європи та Північної Америки.

Слайд 21

Слайд 22

Корисні копалини Палеоген – важлива епоха вугле - і нафтоутворення. Найголовніша зона вугленакопичення – Скелясті гори й прилеглі околиці Північно-Американської платформи (США,Канада). Кам'яне вугілля палеогену відоме в Японії (оо. Хоккайдо і Кюсю) і в східному Китаї (Фушунь), у Південній Америці і центральних районах Європи (Польща,Урогщина ФРН); У Північній Атлантиці (Гренландія,Ісландія, Шпіцберген), на Кавказі, у Сибіру. Процеси нафтоутворення відбувалися здебільшого в області крайових прогинів, що виникли в зв’язку з альпійською складчастістю. Особливо виділяються прогини центральної частини Середземноморської геосинклінальної обл. Інші корисні копалини осадового походження палеогену: залізні й манґанові руди, боксити, титанові та ільменіт-цирконові розсипи,фосфорити, діатоміти  Родовища залізних руд відомі в Західному Сибіру, у Приараллі й Тургайській низовині, Північній Америці; Родовища манганових руд – в Україні (Нікопольське, Великотокмацьке), у Закавказзі (Чіатурське), у Західній Африці (Мванда);  Боксити – в Австралії, Ґвінеї, Ямайці, Ґайані та ін. В Україні боксити еоценового віку відомі на півд. околиці Українського кристалічного масиву (Високо-польське й Нікопольське родовища). Велике значення мають корисні копалини, пов’язані з магматичною діяльністю в Середземноморській, Кордильєрській та інших геосинклінальних областях (золото, мідь, поліметалічні руди). З відкладеннями палеогену пов’язані родовища бурштину (Прибалтика), самородної сірки, ртуті, урану, бентонітових і вогнетривких глин, горючих сланців, озокериту, формівних і скляних пісків.

Слайд 23

Підготувала: Учениця 11-А класу СЗШ №2 М.Ладижин Тітор Діана

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія