X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Олександр 2"

Завантажити презентацію

"Олександр 2"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олександр ІІ  Російський імператор з 1855 до 1881 року. Старший син Миколи І.

Слайд 2

Здійснив ряд реформ: армійську, земську, судову, у 1861 скасував кріпосне право, за що одержав ім'я «Визволитель». З 1863 року перейшов до реакційної внутрішньої політики, на його життя неодноразово відбувалися замахи, і в 1881 він був убитий терористичною групою народовольців, нігілістами.

Слайд 3

Поразка Російської імперії у Кримській війні 1853–1856, криза економічного розвитку країни, національно-визвольний рух поневолених народів, примусили Олександра ІІ провести ряд реформ: відміна кріпосного права 1861, земельна, судова, міська та ін. У зовнішній політиці Олександр ІІ дотримувався німецької орієнтації, особливу увагу приділяв т. зв. східному питанню. В 1877–1878 прагнучи зміцнити позиції Російської імперії наБалканах, вів війну з Туреччиною. За Олександра ІІ до Росії було приєднано Північний Кавказ, завойовано значну частину Середньої Азії. В 1863–1864 жорстоко придушив національно-визвольне повстання у Польщі. Щодо України проводив агресивну шовіністичну політику (див. Валуєвський указ 1863, Емський акт 1876). Вбитий 1.3.1881 у Петербурзі народовольцем І. Гриневицьким.

Слайд 4

У листопаді 1866 року підписав указ про ліквідацію військово-кріпосницького режиму на Іжевському заводі.1837 року мандрував по країні, в тому числі по Уралу та Сибіру. 17 травня цесаревич прибув до В'ятської губернії. Головною фігурою з кола супроводжувачів був В. О. Жуковський. 20 травня кортеж прибув до Глазова, звідти по маршруту Балезіно — Чутир — Якшур-Бодья. 22 травня він прибув на Іжевський завод, побував у майстернях, оглянув приклади стрілецької зброї, шпиталь, Арсенал. На пам'ять отримав виготовлену спеціально піраміду з бронзи та бархату із золотими галунами. Того ж дня прибув до Воткінська, де прийняв участь у ковці якоря, який пізніше був встановлений біля греблі заводу. 23 травня виїхав до Пермської губернії.

Слайд 5

Лучше отменить крепостное право сверху, нежели дожидаться того времени, когда оно само собою начнет отменяться снизу. Управлять Россией несложно, но совершенно бесполезно. Цитати Олександра ІІ Підготував Венцеславський Данило

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія