"Олександр 2"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Здійснив ряд реформ: армійську, земську, судову, у 1861 скасував кріпосне право, за що одержав ім'я «Визволитель». З 1863 року перейшов до реакційної внутрішньої політики, на його життя неодноразово відбувалися замахи, і в 1881 він був убитий терористичною групою народовольців, нігілістами.
Поразка Російської імперії у Кримській війні 1853–1856, криза економічного розвитку країни, національно-визвольний рух поневолених народів, примусили Олександра ІІ провести ряд реформ: відміна кріпосного права 1861, земельна, судова, міська та ін. У зовнішній політиці Олександр ІІ дотримувався німецької орієнтації, особливу увагу приділяв т. зв. східному питанню. В 1877–1878 прагнучи зміцнити позиції Російської імперії наБалканах, вів війну з Туреччиною. За Олександра ІІ до Росії було приєднано Північний Кавказ, завойовано значну частину Середньої Азії. В 1863–1864 жорстоко придушив національно-визвольне повстання у Польщі. Щодо України проводив агресивну шовіністичну політику (див. Валуєвський указ 1863, Емський акт 1876). Вбитий 1.3.1881 у Петербурзі народовольцем І. Гриневицьким.
У листопаді 1866 року підписав указ про ліквідацію військово-кріпосницького режиму на Іжевському заводі.1837 року мандрував по країні, в тому числі по Уралу та Сибіру. 17 травня цесаревич прибув до В'ятської губернії. Головною фігурою з кола супроводжувачів був В. О. Жуковський. 20 травня кортеж прибув до Глазова, звідти по маршруту Балезіно — Чутир — Якшур-Бодья. 22 травня він прибув на Іжевський завод, побував у майстернях, оглянув приклади стрілецької зброї, шпиталь, Арсенал. На пам'ять отримав виготовлену спеціально піраміду з бронзи та бархату із золотими галунами. Того ж дня прибув до Воткінська, де прийняв участь у ковці якоря, який пізніше був встановлений біля греблі заводу. 23 травня виїхав до Пермської губернії.
Лучше отменить крепостное право сверху, нежели дожидаться того времени, когда оно само собою начнет отменяться снизу. Управлять Россией несложно, но совершенно бесполезно. Цитати Олександра ІІ Підготував Венцеславський Данило
Схожі презентації
Категорії