X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Єсенін Сергій Олександрович Біографія

Завантажити презентацію

Єсенін Сергій Олександрович Біографія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Єсенін Сергій Олександрович Біографія

Слайд 2

Сергій Олександрович Єсенін народився 3 жовтня (21 вересня) 1895 р. в селі Константіново Рязанської губернії в заможній селянській родині.

Слайд 3

Батько, Олександр Микитович, вийшов із селянського стану, перебрався до Москви і став прикажчиком купця. Мати також йшла в місто на заробітки. Виховував хлопчика дід Федір Андрійович Тітов.

Слайд 4

У 1909 відправили в закриту церковно-вчительську школу. Саме в школі з'явилися перші поетичні досліди Єсеніна.

Слайд 5

Після закінчення школи у 1912 р. Єсенін приїхав до Москви. Працював у книжковому магазині, потім вступив до друкарні товариства І. Ситіна - це давало майбутньому поетові можливість читати різну літературу.

Слайд 6

З 1913 р. навчався на історико-філософському відділенні Московського міського народного університету ім. А. Шанявського.

Слайд 7

У цьому ж році Сергій Єсенін вступив у цивільний шлюб з Анною Ізрядновой, яка в кінці 1914 р. народила сина Юрія.

Слайд 8

Навесні 1915р Сергій Єсенін залишає дружину і сина і перебирається до Петрограда, де, як він вважав, було більше можливостей здобути визнання.

Слайд 9

У січні 1916 Сергія Єсеніна призвали на військову службу і відрядили до Царськосельського військового госпіталю в якості санітара. Після цього вийшла перша книга віршів Єсеніна «Радуниця»

Слайд 10

«Придворна» історія поета завершилася тим, що він благополучно уникнув фронту і, судячи з усього, «зав'язав дуже важливі зв'язки», що опинилися настільки недоречно в дні революції.

Слайд 11

Єсенін брав участь у видаваємих Івановим-Розумником альманахах «Скіфи»

Слайд 12

1917 Єсенін познайомився з молоденькою секретаркою Зінаїдою Райх і 30 липня вони повінчалися. Жовтневу революцію Єсенін прийняв беззастережно. Як він сам писав у своїй автобіографії: «У роки революції був цілком на боці Жовтня, але приймав усе по-своєму, з селянським ухилом». Менше ніж через рік, у квітні 1918 р., Єсенін розлучається із З. Райх і перебирається до Москви, що стала літературним центром Росії.

Слайд 13

У Петрограді молодий поет стрімко увірвався в літературну еліту: познайомився з О. Блоком, З. Гіппіусом і Д. Мережковським, відправився в Царське Село до Ахматової і Гумільова, з рекомендаційним листом Блока поїхав до С. Городецького, познайомився з С. Кличковим, сам написав листа, а потім восени і познайомився з М. Клюєвим, який справив великий вплив на ранню творчість Сергія Єсеніна.

Слайд 14

У травні виходить у світ друга поетична збірка Єсеніна «Голубень» з віршами 1915-1916 рр.., В грудні поет стає членом московського професійного Спілки письменників.

Слайд 15

Єсенін активно бере участь у друкованих «Орденом» колективних збірниках, в організації імажіністского видавництва і літературного кафе «Стойло Пегаса», торгує у належній імажіністам книжкової крамниці, пише роботу з теорії мистецтва «Ключі Марії» (опублікована в 1920 р.)

Слайд 16

У період захоплення Єсеніна імажинізмом вийшло кілька збірок віршів поета - «Трерядніца», «Сповідь хулігана» (обидва - 1921), «Вірші скандаліста» (1923), «Москва кабацкая» (1924), поема «Пугачов». Не тільки Єсенін імажинізм, але і імажинізм Єсеніну дав чимало - як в образному плані, так і відносно рим і ритму.

Слайд 17

Восени 1921 р. у майстерні Г. Якулова Єсенін познайомився з відомою американською танцівницею Айседора Дункан, яка в травні наступного року стала його дружиною.

Слайд 18

У серпні 1924 творчі розбіжності і особистісні мотиви (сварка з Марієнгоф) спонукали Єсеніна порвати з імажинізмом. Восени поет знову відправляється в подорож - в Закавказзя. Враження від цієї поїздки відображені у збірці віршів «Перські мотиви» (1925). розбіжності і особистісні мотиви (сварка з

Слайд 19

Восени 1921 р. у майстерні Г. Якулова Єсенін познайомився з відомою американською танцівницею Айседора Дункан, яка в травні наступного року стала його дружиною. Останній рік життя Єсеніна (була ще одне невдале одруження - на внучці Л. Толстого Софії) пройшов у хворобах, метаннях, пияцтві. 23 грудня 1925 він «втік» з Москви до Ленінграда, де зупинився в № 5 готелю «Англетер». Але північна столиця не принесла заспокоєння. Увечері 27 грудня в єсенінські папці вже лежало написаний кров'ю вірш «До побачення, друже мій, до побачення ...», а вранці 28-го Єсеніна знайшли повішеним на трубі парового опалення ...

Слайд 20

Новина про смерть поета шокувала всіх, адже йому було лише 30 років…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література