X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Німеччина в післявоєнні роки

Завантажити презентацію

Німеччина в післявоєнні роки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «Німеччина в післявоєнні роки» Підготували: Гайдук Владислав Пікалов Максим

Слайд 2

1. Розпад Німеччини. 2. ФРН. 3. НДР. 4. «Оксамитова революція»- об`єднання Намеччини.

Слайд 3

1. Територія Німеччини була розділена на 4 зони. Її управління здійснювала РМЗС (Рада Міністрів Закордонних справ). У 1947 р. був підписаний мирний договір з Німеччиною, 1955 з Австрією. За рішенням Контрольної Ради, Німеччина більше не повинна була бути загрозою миру. У Німеччині необхідно було провести:

Слайд 4

Зони контролю в Німеччині

Слайд 5

Суперечностей з приводу майбутнього Німеччини ставало все більше. СРСР не влаштовував план США з приводу Німеччині, а США радянський. Протистояння призвело в 1949 р. до утворення Федеративної Республіки Німеччини (ФРН) на Заході і Німецької Демократичної Республіки (НДР) на Сході.

Слайд 6

ФРН НДР Бонн – столиця ФРН Берлін – столиця НДР

Слайд 7

Зони впливу у Берліні

Слайд 8

2. Вирішальне значення в розвалі Німеччини зіграло введення в Західній зоні західної марки, також приєднання Західної зони до плану Маршалла. Відповіддю СРСР було введення в Східній зоні своєї валюти. У серпні 1949 р. відбулися вибори в бундестаг (парламент ), 7 вересня 1949 р. в Західній зоні проголошена ФРН, канцлером став лідер Конрад Аденауер. У 1955 р. ФРН вступила в НАТО. Західна марка Марка НДР Федеральний канцлер ФРН Конрад Аденауер, 1949-1963 рр.

Слайд 9

3. Економісти ФРН пустили економіку країни у вільне плавання. Це дало результати. 50-і, 60-і рр. називають роками «німецького економічного дива». Більше 55% західних німців відносили себе до середнього класу. Це псували лише світові економічні кризи. Західний Берлін, через 10 років після війни.

Слайд 10

Причиною «маятника» був нестабільний економічний стан в ФРН, число безробітних перевищило 3 млн. чол. З приходом до влади канцлера Віллі Брандта він пішов на зближення з НДР, СРСР, Чехословаччиною та Польщею. Федеральний канцлер ФРН Віллі Брандт. Л.Брежнєв і канцлер В.Брандт.

Слайд 11

Після утворення 7 жовтня 1949 р. НДР, влада там переходить в руки Соціалістичної єдиної партії Німеччини, моделлю будівництва соціалізму стає радянська модель. Починається націоналізація, індустріалізація, колективізація. Вводиться карткова система. «Радянське» місто Східний Берлін, столиця НДР. Герб НДР

Слайд 12

Всі ці заходи викликали масове невдоволення в НДР. 17 червня 1953 відбулися хвилювання в містах пригнічених радянськими військами: Берліні, Лейпцигу, Галле та інших. Німці продовжували бігти в Західний Берлін. У 1961 р. відбувається «Берлінська криза», результатом стало зведення Берлінської стіни. Берлінська стіна

Слайд 13

Будівництво стіни Втеча німців з НДР до ФРН

Слайд 14

«Застій» в СРСР, викликав і застій в НДР, пов'язаний він з ім'ям президента Еріха Хонеккера. Розрив рівня життя між НДР і ФРН збільшувався. В кінці 80-х рр. криза досягла кульмінації. На хвилі перебудови СРСР не підтримав Хонеккера і 18 жовтня 1989 р. він пішов у відставку, почалася «оксамитова революція». Президент НДР Е. Хонеккер, 1979-1989 рр. Хонеккер і Брежнєв на марці НДР

Слайд 15

5. 8 листопада 1989 р. було оголошено, що відкриється пропускний пункт у Берлінській стіні, це призвело до стихійних заворушень і падінням стіни. 20 грудня в НДР приїхав канцлер Г. Коль. Об'єднання НДР і ФРН прийняло стихійний характер. Після виборів 18 березня 1990 р. в ГДР, 1 липня 1990 р. в НДР вводилася Західна марка, нарешті 3 жовтня 1990 р. відбулося об'єднання Німеччини, фактично НДР увійшла до складу ФРН. Падіння Берлінської стіни 8 листопада 1989 р. Канцлер ФРН та об'єднаної Німеччини Г. Коль, 1982-1998 рр.

Слайд 16

5. 12 вересня 1990 США, СРСР, Франція і Великобританія в Москві підписали договір про остаточне врегулювання відносин щодо Німеччини. Після підписання договору 12 вересня 1990 р. у Москві.

Слайд 17

5. Після об'єднання в колишній НДР проводиться прискорена приватизація, закриваються десятки заводів і фабрик, тисячі німців їдуть зі сходу на захід на заробітки. Кількість безробітних у ФРН досягає 4 млн. чол. Це призводить до приходу до влади Г.Шредера. Він знижує податки, проводиться реформа освіти, допомога молоді. Канцлер ФРН Герхард Шредер 1998-2005 рр.

Слайд 18

5. У зовнішній політиці відбувається зближення ФРН і Росії. Німеччина бере активну участь у програмах НАТО. У 1994 р. Росія виводить війська з Німеччини. У 2005 р. Шредер йде у відставку. Уряд вперше в історії Німеччини займає жінка - Ангела Меркель. Вона продовжує боротьбу з безробіттям, веде м'яку зовнішню політику. Канцлер ФРН Ангела Меркель 2005 - ... рр.

Слайд 19

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія