X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Московська держава за Івана Грозного

Завантажити презентацію

Московська держава за Івана Грозного

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Московська держава за Івана Грозного

Слайд 2

План вивчення Початок правління Івана IV. Реформи Івана IV. Опричнина. Зовнішня політика Івана Грозного.

Слайд 3

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Земський собор; Реформа; Судебник; Опричнина; Самодержавство. Опорні дати: 1533 – 1584рр. – правління Івана IV Грозного.

Слайд 4

Що таке феодальна роздробленість? Які причини феодальної роздробленості? На які князівства розпалася Київська Русь? Яка історична подія відображена на карті? Які події відбувалися на території князівств Київської Русі в 1237 – 1241 роках? Актуалізація опорних знань

Слайд 5

Центром об”єднання північних та північно – східних руських князівств стала Москва. Чому? Москва перетворилась на крупний економічний центр. Відносна безпека Москви. Мудра політика московських князів. Перетворення Москви на релігійний центр. Ярлик на велике князювання перебував в руках московських князів.

Слайд 6

Слайд 7

Дитинство Івана IV. Іван IV народився в 1530р. В 1533 р. помер його батько Василій III. Перед смертю він створив регентську раду. Її учасники арештували дядю Івана-Юрія. Управління перейшло до Олени Глінської., яка в 1538 році померла. Влада перейшла до бояр. Іван бул свідком постійних кривавих суточок між боярами. В 13 років Іван виніс свій перший смертний вирок. М.Авілов. Царевич Іван на прогулянці.

Слайд 8

Іван IV. Іван був обдарованою дитиною. Багато читав, блескуче грав у шахмати. Систематичної освіти не мав. Проте знання були міцними в багатьох областях. Царь був відмінним оратором, його рукописи свідчать про талант письменника. Іван збирав стародавні книги. Його бібліотека вважалася найкрупнішою в Європі. Але всі ці чесноти поєднувалися з жорстокістю, мстивістю, безжальністю. Іван Грозний. Мініатюра з «Титулярника».

Слайд 9

Проголошення Івана IV царем. В 1546 р. Іван оголосив митрополиту Макарію про свій намір вінчатися на царство. Митрополит підтримав його, і 16 січня 1547 р. Макарій возложил на голову Івана шапку Мономаха. Цей крок прирівняв Івана IV до правителів Західної Європи та Орди. В березні 1547 р. Царь одружився на Анастасії Захар»їній. И.Репин. Выбор невесты для великого князя Пригадайте, звідки пішла традиція вінчати на правління шапкою Мономаха?

Слайд 10

Іван IV Які перші кроки повинен був, на вашу думку, здійснити Іван IV, ставши царем Московської держави? Опрацювати п. 2 § 16 і визначте: Що таке Земський собор? Які його повноваження? Що таке Судебник? В чому його значення? Які нові органи центрального управління виникли? Які питання розв”язували? Які зміни відбулися в місцевому управлінні? Які зміни відбулися у військовій службі та війську? Яке значення проведених реформ?

Слайд 11

РЕФОРМИ ІВАНА IV ГРОЗНОГО Збірник законів СУДЕБНИК Заснування ОПРИЧНИНИ Утворення ЗЕМСЬКОГО СОБОРУ Постійне військо СТРІЛЬЦІ Органи управління ПРИКАЗИ Місцеве самоврядування Утворення Обраної тисячі

Слайд 12

Опричнина Причини: Боротьба з боярством. Боротьба з залишками феодальної роздробленості – удільними правителями. Зміцнення влади царя. Поділ країни на дві частини: опричнину і земщину. Опричнина перебувала під повним контролем Івана IV. Земщина управлялася боярами. В опричнині розпочалися репресії, страти бояр, земельні конфіскації. Приєднання земель земщини. 1577 р. опричнина була скасована. Багато опричників було страчено. Опричнина – система заходів для зміцнення царської влади, для боротьби з боярством, залишками удільного сепаратизму. Значення: Іван IV зміцнив особисту владу, знищив боярську опозицію

Слайд 13

Слайд 14

Зовнішня політика Івана IV. Опрацювати п.4 § 16 і визначте: Яка була головна мета зовнішньої політики Івана IV? Які нові території були приєднані до Московської держави за Івана IV? Завоювання яких території закінчилося поразкою Московської держави? Які результати зовнішньої політики Івана IV?

Слайд 15

Слайд 16

Закріплення Чому Іван IV отримав прізвище Грозний? В чому виявилося посилення царської влади за Івана Грозного? Чи погоджуєтеся ви з думкою, що правління Івана Грозного призвело до кризи всередині країни? Чому?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія