X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Історія зародження архітектури"

Завантажити презентацію

"Історія зародження архітектури"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія зародження архітектури

Слайд 2

Архітекту ра (грец. αρχιτεκτονικη — будівництво), — це одночасно наука і мистецтво проектування будівель, а також власне система будівель та споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людей відповідно до законів краси. На сучасному етапі розвитку людства архітектура становить одну з найважливіших частин засобів виробництва (промислова архітектура — будівництво заводів, фабрик, електростанцій тощо) та матеріальних засобів існування людського суспільства (громадянська архітектура — житлові будинки, громадські споруди та ін.). Її художні образи відіграють значну роль у духовному житті суспільства.

Слайд 3

Зародження архітектури Зародження архітектури відносять до доби первіснообщинного ладу у добу пізнього палеоліту (близько 10 тисяч років до н. е.), коли виникли перші штучно споруджені житла і поселення. Були освоєні найпростіші прийоми організації простору на основі прямокутника і кола, почався розвиток конструктивних систем з опорами-стінами або стійками, конічним, двоскатним або плоским балковим покриттям. Застосовувалися природні матеріали (дерево, камінь), виготовлялась цегла-сирець. Все це було освоєно людиною раніше, ніж з'явилась писемність. Кінець існування первісного суспільства позначився будівництвом фортець зі стінами або земляними валами та ровами. У мегалітичних спорудах (менгіри, дольмени, кромлехи) поєднання вертикальних та горизонтальних блоків каменю свідчить про подальше освоєння закономірностей архітектоніки (наприклад, кромлех в Стоунхенджі, Великобританія). Варто згадати також оселі на палях у Франції, глиноплотові будинки Трипільської культури в Україні.

Слайд 4

Стоунхендж. Велика Британія.

Слайд 5

Колізей, Рим

Слайд 6

Собор Святої Софії, Константинополь

Слайд 7

Кельнський собор

Слайд 8

Парфенон, Афінський акрополь

Слайд 9

Пізанська вежа та собор

Слайд 10

Інтер'єр римського Пантеону

Слайд 11

Тадж Махал, Індія

Слайд 12

Одеон Ірода Аттичного, Афіни

Слайд 13

Підготували Фесюк Ірина та Гангало Тетяна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія