X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Голокост"

Завантажити презентацію

"Голокост"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконали: Александрова Ірина Бадя Юлія Голокост

Слайд 2

"Голокост" у перекладі з давньогрецької означає "цілоспалення", "знищення вогнем", "жертвоприношення". Уперше цей термін використав лауреат Нобелівської премії миру письменник Елі Везелькак як символ газових камер і крематоріїв таборів знищення. У 1933 - 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили близько 6 млн. людей тільки за приналежність до єврейської нації. Однак точних цифр немає, й навряд чи вони коли-небудь з'явиться, адже до кінця Другої світової війни нацисти знищували табори смерті та поховання. До того ж часто єврейські громади знищувалися цілком, і не залишалося рідних, близьких, друзів, які могли б розповісти про їхню смерть.

Слайд 3

На окупованих Німеччиною територіях були побудовані табори смерті, призначені для вбивства мільйонів людей. Найстрашнішу "фабрику смерті" гітлерівці розташували на території Польщі: в містечку Освенцим неподалік від Кракова. Тут були замучені близько 1,3 млн. осіб, із яких 1,1 млн. становили євреї, яких піддавали страшним тортурам і знищували в газових камерах.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Крім газових камер і масових розстрілів, нацисти застосовували й воістину бузувірські засоби знищення. Євреїв топили в Західній Двіні, спалювали в синагогах Риги й Білостока, бараках і свинарниках Веліжа й Богданівки, замуровували в каменоломнях Одеси, живими скидали у вугільні шахти Донбасу.

Слайд 8

До 1945 року німці та їхні сподвижники вбили майже дві третини з числа євреїв, які жили в Європі, у рамках програми "Остаточне вирішення єврейського питання" - плану знищення європейського єврейства. Хоча євреї, яких нацисти вважали головною загрозою Німеччини, були основними жертвами нацистів, серед приречених на смерть були й близько 200 000 циган.

Слайд 9

Голокост в україні

Слайд 10

Слайд 11

В Україні національним Днем пам'яті та скорботи є 29 вересня. Це пов'язано з днем трагедії євреїв Києва, знищених 1941 року в Бабиному Яру. Це місце входить до списку всесвітніх меморіалів Голокосту як одне з найбільш трагічних місць у Києві. Бабин яр - великий яр у західній частині Києва. За два дні масових страт там було вбито близько 35 тис. осіб. Євреїв зганяли сюди з усього міста, відбирали всі особисті речі й одяг.

Слайд 12

Потім за допомогою палиць заганяли в проходи в насипи на краю яру глибиною 20-25 метрів. На протилежному краю розташовувався кулеметник. Постріли заглушувалися музикою й шумом літака, який кружляв над яром. Після того, як рів заповнювався двома-трьома шарами трупів, їх присипали землею.

Слайд 13

Німецький плакат з м. Броди (Львівська обл., тоді - Генеральна Губернія)

Слайд 14

Німці та їхні місцеві помічники наказали єврейським жінкам лягти на сніг перед розстрілом. 1942 р., Чернігів

Слайд 15

Єврейське населення містечка Мізоч на Рівненщині очікує на страту на дні яруги. 14 жовтня 1942 р.

Слайд 16

21 липня 1941 р.: мешканці гетто в Дрогобичі (Львівська обл., тоді - Генеральна Губернія) очікують депортації

Слайд 17

Німецький поліцейський убиває єврейську жінку, яка сидить на краю братської могили. Місцевість невідома.

Слайд 18

«Ми, хто живемо в XXI-му столітті, несемо величезну відповідальність перед мільйонами людей, які згоріли в печах таборів смерті й загиблих у Другій світовій війні. Якщо ми не винесемо належного уроку з трагедій минулого, то Європі загрожує нова катастрофа» В’ячеслав Кантор (президент Європейського єврейського конгресу) Генеральна Асамблея ООН відкидає будь-яке повне або часткове заперечення Голокосту як історичного факту. У низці країн заперечення Голокосту є протизаконним та кримінально карається. Ті, хто заперечують факт Голокосту, висувають тези про масові підробки, масштабні фальсифікації та приховування фактів на користь євреїв. За останні роки було чимало скандалів, пов'язаних із запереченням Голокосту.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія