X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Опік Голокосту"

Завантажити презентацію

"Опік Голокосту"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Єврейський опір Голокосту Виконали: учениці 11а класу, Портенко Вікторія, Чепеленко Катерина.

Слайд 2

Єврейський опір в період Голокосту — організоване або спонтанне протистояння євреїв політиці нацистів їх союзників і колабораціоністів переслідуванню та знищенню євреїв в період з 1933 по 1945 роки.

Слайд 3

Пасивний опір Пасивними формами опору були будь-які ненасильницькі дії, які сприяли виживанню євреїв, всупереч планам нацистів, зокрема: нелегальна доставка їжі та медикаментів в гетто; підтримання особистої гігієни; створення медичних служб; в гетто і в концтаборах існували підпільні школи, професійні курси, проводилися культурні та релігійні заходи. Проте головною внутрішньою проблемою для євреїв була родинна відповідальність. Належати до руху опору – означало прирікати свою родину на смерть, а не просто наражати на певний ризик.

Слайд 4

З активних форм опору існували: підготовка організація втеч з гетто та концтаборів, переправлення євреїв на безпечну територію нейтральних країн, озброєні повстання в гетто і концтаборах, участь у партизанській боротьбі , диверсії та саботаж на німецьких підприємствах. Активний опір Підпільники вільнюського гетто.

Слайд 5

Варшавське повстання Німецькі солдати допитують євреїв після повстання у Варшавському гетто в 1943 році. Тисячі людей померли від хвороб і голоду в переповненому Варшавському гетто, куди ще в жовтні 1940 року німці зігнали понад 3 мільйонів польських євреїв. Повстання проти окупації Європи нацистами у Варшавському гетто відбулося 19 квітня 1943 року. У ході цього бунту було вбито близько 7000 захисників гетто та близько 6000 згоріли живцем в результаті масових підпалів будівель з боку німецьких військ .Люди. що залишилися в живих, а це близько 15 тисяч осіб, були відправлені в табір смерті Треблінка.

Слайд 6

1943 рік. Чоловік везе із Варшавського гетто тіла двох євреїв. Щоранку з вулиць прибирали по кілька десятків трупів. Тіла померлих від голоду євреїв спалювалися в глибоких ямах.

Слайд 7

Німецькі солдати 19 квітня 1943 супроводжують в Варшавське гетто групу євреїв, серед яких є маленькі діти.

Слайд 8

Після повстання Варшавське гетто було ліквідовано. 7 тисяч (з понад 56 тисяч) схоплених євреїв були розстріляні, інші переправлені до таборів смерті або концентраційних таборів. На фото зображені руїни зруйнованого солдатами СС гетто. Варшавське гетто проіснувало кілька років, і за цей час там загинули 300 тисяч польських євреїв.

Слайд 9

Євреї не були покірливою масою, яку вели на заклання. В таборі смерті в Освенцімі 135 грецьких євреїв підірвали два крематорії, знищили декількох есесівців, перерізали колючий дріт і вибралися за межі табору. Повстання євреїв спалахували також у Треблінці, Заксенхаузені, Собіборі. В останньому повстанці знищили 16 нацистів. За підрахунками істориків, з гетто, трудових таборів і ешелонів, направлених у табори смерті, втекли майже 160 тис. чоловік. Більшість із них загинула – до партизанських загонів добирався в середньому один із п’яти втікачів. Тисячі євреїв боролися в партизанських загонах, у тому числі й окремих єврейських, на території від України та Росії до Італії та Франції.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія