X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Голокост 1942 року

Завантажити презентацію

Голокост 1942 року

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Голокост 1942 року Геноцид проти єврейського народу

Слайд 2

План: Походження терміну; Характерні риси Голокосту; Шоа – катастрофа європейського єврейства; Стан євреїв під час війни;

Слайд 3

Походження: Слово «голокост» походить з грецької мови (грец. Oλόκαυστον) — і складається з двох частин (holos), що означає “випалений”, або “спалелений повністю” та (kaustos), що означає “ жертвоприношення ”. Спочатку слово голокост мало релігійний підтекст, але також вживалося протягом сторіч по відношенню до катастроф та великого лиха переважно пов'язаних з пожежами.

Слайд 4

Вже в середині 20 сторіччя слово «голокост» вживалося в пресі по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення Європи початого Адольфом Гітлером. З середини 50-х років 20 сторіччя слово Голокост стало загальновживаним по відношенню до політики винищення нацистами під час Другої Світової Війни євреїв та інших народів Європи. В такому сенсі сучасне слово Голокост, на відміну від іншого його значення, пишеться з великої літери.

Слайд 5

Риси Голокосту: Під час нацистського Голокосту були знищені, досить часто планомірно, мільйони людей на великому географічному просторі.. Для цієї цілі були збудовані табори смерті в багатьох країнах Європи. Використання расистських теорій та псевдонаукових теорій про неповноцінність чи недорозвиненість певних груп людей, які підлягали знищенню. Широко використовувалася також теорія так званого «соціального дарвінізму» — твердження що винищування людей було продовженням Теорії Еволюції Дарвіна.

Слайд 6

Для здійснення Голокосту використовувалися ефективні та нові на той час методи знищення людей.. Наприклад, вживалися нові види хімічних та механічних засобів вбивства людей, будувалися крематорії, використовувалися рахувальні машини з перфокартами для контролю над кількістю знищених, тощо. Характерною рисою Голокосту є також терор проти всіх верств мирного населення, включаючи дітей. Діти в нацистських таборах

Слайд 7

Шоа – катастрофа європейського єврейства: Шоа (лихо, катастрофа) — термін, який використовується євреями для визначення політики німецьких нацистів по планомірному знищенню єврейського етносу.

Слайд 8

Євреї були однією із найбільших груп, яка підлягала знищенню (як і слов'яни та радянські військовополонені). Жертвами Шоа вважаються 6 мільйонів євреїв Європи. В музеї Голокосту “ Яд Вашем “ в Єрусалимі зберігаються особисті документи і дані біля 3 мільйонів імовірних жертв. Відсутність повної інформації пояснюється тим, що у більшості випадків єврейські громади знищувались повністю, і не залишалось ні рідних, ні близьких, які могли б повідомити імена загиблих..

Слайд 9

Стан євреїв під час війни: З початком війни німецькі фашисти захопили цілі регіони з єврейським населенням — Польщу, Прибалтику, Україну, Білорусію. У великих містах створювались єврейські гетто, куди силоміць заганялося усе єврейське населення міста і околиць. Найбільше гетто було створено у Варшаві, де утримувалось до 480 000 євреїв. (Воно було ліквідовано у травні 1943 року)

Слайд 10

З тексту виступу голови Львівської єврейської релігійної громади Л.І. Серебряного.: “Події 4-го липня за своїми звірствами перевершили усі попередні жахи. В цей день фашистами було проведено найжахливішу з акцій - дитячу. З 10-ї години ранку з’явилися на вулицях міста групи єврейських дітей 11-12-річного віку у супроводі есесівців. Маленьких діток несли на руках матері. Куди повезли основну масу дітей, я не знаю. На Стрілецькій площі було зібрано дітей різного віку. Ми бачили, як нічого не підозрюючи дітки грали, коли роздалася стрілянина з автоматів. Діти та їх матері були розстріляні. Есесівські офіцери ходили між розстріляних і добивали тих, хто ще дихав.”. Яків та Двора Карту, єврейські діти, шо були депортовані до Белжеця та вбиті у грудні 1943 року .

Слайд 11

Висновок: Голокост  — у широкому розумінні означає систематичне переслідування і знищення людей за ознакою їх расової, етнічної, національної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Нині термін вживається, головним чином, для позначення катастрофи єврейського народу в часи Другої світової війни.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія