"Європейська інтеграція як батагоаспектне та комплексне явище"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Європейські держави, які добровільно поступилися часткою суверенітету на користь Спільноти, аж ніяк не відмовилися від захисту національних інтересів. Водночас ймовірні міждержавні проблеми, спрямовані на пошук компромісу і дотримуються демократичних процедур ухвалення рішень.
Народи і парламенти держав-членів ЄС зберігають контроль за двома засадничими елементами європейського будівництва
Європейська економічна спільнота, окрім економічної функції, поступово перебрала на себе ряд обов’язків: Оскільки це вже перестала бути виключно економічна спільнота, четвертим договором (Маастрихтським) її було перейменовано у Європейську Спільноту (ЄС)
Маастрихтський договір запровадив нові форми співпраці між урядами країн-членів, наприклад, з питань оборони та у сфері судочинства і внутрішніх справ. Додавши міжурядову співпрацю до існуючої системи, Маастрихтський договір створив нову структуру з трьома “опорами”, які мають як політич ний, так і економічний характер. Це — Європейський Союз (ЄС).
Договірно-правовий доробок ЄС, відомий як аcquis communautoire, містить понад як 80 000 сторінок тексту і поширюеться майже на всі сфери традиційної внуrрішньої компетенції держав.
У більш узагaльненому та спрощеному вигляді европейська інтеграція - це спільні демократичні вартості та соціaльно-економічна модерність.
Схожі презентації
Категорії