Зробимо життя безпечним
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пам'ятка «Безпечні зимові канікули»" Розпочинаються зимові канікули – пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку!
ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ 1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг. 2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг. 3. Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус. 4. На зупинці не стійте близько біля дороги. 5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих. 6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо. 7. Не підходьте до ліній електромереж. Якщо дріт обірваний, повідомте дорослих. 8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу. 9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках. 10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником. 11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих. 12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед їжею. 13. У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику. 14. Будьте обережні на тонкій кризі. Не катайтесь на санчатах, ковзанах та лижах біля водоймищ з тонкою кригою. 15. Не катайтесь на ковзанках біля проїжджої частини вулиці. 16. Не торкайтеся вологими руками металевих предметів на морозному повітрі. 17. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях. 18. Не використовуй піротехнічні засоби - це небезпечно! 19. Не використовуй відкритий вогонь (свічки, бенгальські вогні тощо) у приміщеннях біля новорічної ялинки – це може призвести до пожежі! 20. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися
• Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися. • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі. • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду. • На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю). • Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку. • Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15 - 20 см. • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях. • Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду. Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою
Обережно: бурульки! Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах. Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки під час ожеледиці Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь. У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Падай із мінімальною шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться. Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів. Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування. Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає. Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху. Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту — терміново звернися до лікаря.
Правила пожежної безпеки під час святкування новорічних свят Щоб свято не затьмарилось пожежею, необхідно дотримуватись таких правил. • Ялинка має стояти на стійкій основі. • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути. • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками. ОБЕРЕЖНО! Піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети! • Дітям забороняється використовувати піротехнічні засоби! • Купувати піротехнічні засоби слід лише у спеціалізованих магазинах і тільки разом із дорослими. • Використовувати ці вироби можна лише на відкритих майданчиках і тільки дорослим. • Пам'ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми через недотримання правил користування піротехнікою.
Правила протипожежної безпеки Не грайся із сірниками та запальничками. • Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду. • Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів. • Не суши речі над газовою плитою. • Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах. • Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти. • Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки. • На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.
· розмістити її на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів; · гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар; · для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки ліцензійного виготовлення; · лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі; · обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію; · не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки; · якщо ж Ви помітили ознаки пожежі - не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда - негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала - беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”. Повірте, професіонали Вам завжди допоможуть. При встановленні ялинки необхідно:
Безпека руху пішохода Перехід дороги. При переході проїжджої частини дороги необхідно переходити дорогу у місцях, позначених спеціальною розміткою або дорожніми знаками „Пішохідний перехід”. Якщо на ділянках шляхів відсутні позначені пішохідні переходи, переходити дорогу дозволяється на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч у місцях, де вона добре проглядається в обох напрямках, і тільки після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість і пересвідчитись у відсутності небезпеки. Взимку треба враховувати те, що дорога дуже слизька і для зупинки автомобіля потрібна більша відстань. Також транспортний засіб може несподівано занести в сторону пішоходів. Пішоходи, що не встигли завершити перехід всієї проїжджої частини, провинні пропустити транспортний засіб, чекаючи можливості для подальшого руху на острівку безпеки, а за його відсутності – на лінії, що розділяє потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід дороги можна, виконавши ті ж вимоги, які регламентують порядок початку переходу проїжджої частини дороги. Рух по зимовій дорозі. · Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти. · Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно. · Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування. · Ніколи не спускайтеся на санках або на лижах з тієї гірки, що веде на дорогу. · Не грайтеся в рухливі ігри на тротуарах, поблизу проїжджої частини, не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса транспортних засобів.
Схожі презентації
Категорії