X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Козацькому роду немає переводу

Завантажити презентацію

Козацькому роду немає переводу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мультимедійна вікторина До свята “Козацькому роду нема переводу” Трохименко Н.М. Українське козацтво

Слайд 2

14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва.

Слайд 3

Козак  -  значить вільний чоловік.

Слайд 4

Козаки об’єднувалися в курені  (загони), кожен курень обирав собі отамана (ватажка).

Слайд 5

Козацьке побутове життя було дуже простим, жінки серед них не жили, чоловіки повністю обслуговували себе самі: готували їжу, лагодили одяг тощо.

Слайд 6

Військовий флот козаків, складався з легких і швидких човнів -  чайок.

Слайд 7

Однією з найоригінальніших ознак зовнішності запорожця був „оселедець”- довгий чуб на поголеній голові. Проте „оселедець” мали право носити козаки, які належним чином проявили себе у боях. Довгі чуби (до 0,5 м) козаки замотували декілька разів за ліве вухо. Текст надписи

Слайд 8

ГОПАК Коли за часів козаччини, потрапляючи до України, іноземні посли бачили як козаки танцюють на Січі, для них це було вкрай дивно. Давні історики називали гопак бойовим танцем.

Слайд 9

До основних завдань козаків уходила боротьба з Туреччиною та кримськими татарами.

Слайд 10

Перший козацький ватажок – Байда. Його справжнє  ім΄ я – Дмитро Вишневецький.

Слайд 11

Запорозька Січ проіснувала більш як двісті років.

Слайд 12

Найвідомішими представниками козацької верхівки був Богдан Хмельницький. Саме він очолив у 1648 році визвольну війну українського  народу, війну справедливу, метою якої було здобуття незалежності.

Слайд 13

Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. 

Слайд 14

Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.

Слайд 15

в Україні відзначають День українського козацтва … козак  -  значить … козаки об’єднувалися в загони, які називалися… козацький флот, складався з легких і швидких човнів -  … до основних завдань козаків уходила боротьба з… Запорозька Січ проіснувала більш як … Давайте пригадаємо, що ви знаєте про козаків.

Слайд 16

першим козацьким ватажком був –... його справжнє  імʹя - … Запорозька Січ проіснувала більш як … найвідомішим представником козацької верхівки був … Богдан Хмельницький очолив визвольну війну українського  народу у … році свято Покрови в Україні вiдзначається як день …

Слайд 17

символом влади гетьмана є …

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота