X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Звуки, букви, слова

Завантажити презентацію

Звуки, букви, слова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Українська мова 2 клас ЗВУКИ, БУКВИ, СЛОВА

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

В українській мові … букви Доповни речення

Слайд 5

Доповни речення Голосні звуки [а], [о], …, …, …, … .

Слайд 6

Доповни речення Голосні звуки позначаються буквами: а, о, ...

Слайд 7

Слайд 8

Дай відповідь Які букви позначають м’якість попередніх приголосних звуків? (і, я, ю, є)

Слайд 9

Вибери правильну схему Лялька [=∙ = - ∙] [=∙ - - ∙]

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Дай відповідь За допомогою чого утворюються дзвінкі приголосні звуки? (Утворюються за допомогою голосу і шуму.) — За допомогою чого утворюються глухі приголосні звуки? (Утворюються за допомогою тільки шуму.)

Слайд 13

Завдання панночки Каліграфії Відгадайте їхні назви і запишіть правильно, каліграфічно. Чикзай, калеле, мільдж, сичкали, глищик, васо. Зайчик, лелека, джміль, лисичка, щиглик, сова.

Слайд 14

Завдання панночки Каліграфії У яких словах букв більше, а звуків менше? Чому? У якому слові звуків більше, а букв менше? Доведіть. Зайчик, лелека, джміль, лисичка, щиглик, сова.

Слайд 15

Завдання від джмелика Прочитайте правильно речення, змінюючи в деяких словах літери. . Рік пішов гуляти в сад, Не дійшов, бо повз назад. Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. — Якими буквами відрізняються слова в першому вірші? — Які це звуки? — Якими буквами відрізняються слова в другому вірші? (Клітка — квітка) — Які це звуки? (Приголосні)

Слайд 16

Завдання від зайчика Поясніть зайчикові, що потрібно класти у борщ. Доповніть речення словами і запишіть у зошит. Підкресліть букви, що позначають приголосні звуки У борщ зайці кладуть … , … . У борщ зайці кладуть моркву, капусту.

Слайд 17

Прочитайте слова. Замініть дзвінкий приголосний звук парними глухими. Ґуля — ...уля Злива — ...лива Жити — ...ити Бити — ...ити Казка — ка...ка

Слайд 18

Слайд 19

Завдання від лелеки Складіть і запишіть з цих слів речення. Підкресліть букви, що позначають м'які приголосні звуки Лелека, на, одній,стоїть,нозі. Скине, в, голову, небо, зоряне. Дзьоб, до, зірок, яскравих, підніме. Лелека стоїть на одній нозі. Скине голову в небо зоряне. Дзьоб підніме до зірок яскравих.

Слайд 20

Слайд 21

Завдання від щиглика З‘єднайте частини прислів‘їв Вчення – світ, а невчення - десять невчених дають. Грамоті вчиться – тьма. За одного вченого завжди пригодиться. Вчення – світ, а невчення – тьма. Грамоті вчиться – завжди пригодиться. За одного вченого - десять невчених дають.

Слайд 22

Завдання від тітоньки Сови Виберіть правильну відповідь і запишіть букву, що стоїть перед нею.

Слайд 23

Молодцi!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова